Huawei Mate 20 Pro – Čtečka v displeji, tři fotoaparáty a výborný výkon

Huawei Mate 20 Pro byl dnes představen v Londýně. Hned po vybalení z krabičky bude mít nový model nejnovější operační systém Android 9.0 Pie s tradiční nadstavbou EMUI 9.0. Celkové rozměry mobilu činí 157,8 x 72,3 x 8,6 mm a potěší zvýšená odolnost IP 68.


 

 

Displej, odemykání a výkon

Novinka zaujala svou výbavou a na čelní straně se nachází obří 6,4“ (palce) OLED displej s podporou HDR, rozlišením 3120 x 1440 px a poměrem stran 19,5:9. Rámečky kolem displeje jsou tedy minimální, ale neobešlo se to bez výřezu na horní části. Ten nabízí 3D skenování obličeje, které by mělo být bezpečnější, než obyčejné odemykání selfie kamerkou.

 

Velkým lákadlem je čtečka otisků prstů, která se nachází přímo v displeji. O výkon se stará nový procesor Huawei Kirin 980, 6 GB RAM a slušné interní úložiště s kapacitou 128 GB. A co paměťové karty? Ty Huawei P20 Pro sice podporuje, ale nejedná se o nejrozšířenější standard MicroSD. Huawei představil také vlastní paměťovou kartu NanoSD, která je menší, ale nabízí ji pouze Huawei.

 

 

 

Fotoaparáty – Nejlepší fotomobil?

Na zádech mobilu se nachází hned 3 čočky fotoaparátů s optikou od Leica. Hlavní čočka nabízí rozlišení 40 Mpx se světelností f/1.8, druhá čočka nabízí rozlišení 8 Mpx, optickou stabilizaci obrazu a světelnost f/2.4. Poslední čočka má rozlišení 20 Mpx a světelnost f/2.2. Fotoaparáty nabízí až 5x optický zoom bez ztráty kvality a snímkům může pomoci umělá inteligence. Přední selfie kamerka nabízí rozlišení 24 Mpx se světelností f/2.0.

 

 

 

Nabíjení

Mobil disponuje slušnou 4200 mAh kapacitou akumulátoru. Výrobce se zaměřil také na 40W rychlé nabíjení SuperCharge a 15W bezdrátové nabíjení Qi. Mobil také umí posloužit sám o sobě jako bezdrátová nabíječka pro ostatní.

 

 

 

Cena a dostupnost

Na našem trhu by se novinka měla prodávat 1. listopadu v Midnight Blue, Black a Twilight barevné variantě. Cena by se měla pohybovat lehce pod 25 000 Kč.

 

Zdroje: Huawei.com, TheVerge

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*