Huawei je pátým největším investorem do výzkumu a vývoje na světě

Čínská společnost Huawei se podle zprávy EU za rok 2019 umístila na pátém místě průmyslových investic do výzkumu a vývoje (R&D). Výrobce je také šestým největším skokanem v meziročním navýšení těchto investic. Mezi výrobci ICT je hned na druhém místě.

„Letos slavíme dvacáté výročí působení Huawei v Evropě a těší nás, že Evropská komise naši společnost vyhodnotila jako pátého největšího investora do výzkumu a vývoje celosvětově. V Evropě je Huawei vhodným partnerem pro dosažení digitální suverenity a investice naší společnosti do výzkumu a vývoje Evropu k tomuto cíli výrazně posunou,” říká Abraham Liu, hlavní zástupce Huawei při institucích EU.

Podle oficiální tiskové zprávy má Huawei v Evropě 2 400 zaměstnanců ve výzkumu. U Evropského patentovaného má Huawei registrováno přes 10 tisíc patentů.

Chlubí se také tím, že patří mezi společnosti, které jsou na špičce plnění cílů EU pro oblast digitálních společností. Staví totiž moderní a rychlé sítě, které poskytuje i našim mobilním operátorům.

„Huawei má po 20 letech průběžných investic na starém kontinentu velmi silnou základnu. Vždy jsme byli ochotni sdílet výsledky našeho výzkumu a přenášet naše technologie do Evropy. Výzkum a vývoj a inovace jsou pro nás jasnou prioritou. To dokládá například skutečnost, že ve 12 evropských zemích provozujeme celkem 23 výzkumných center,” dodává Abraham Liu.

 

Zdroje: TZ

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*