HTC VIVE Focus 3 zbavil hráče ve VR parcích The Park Playground batohů, kabelů a nutnosti kalibrace headsetu

Společnost HTC VIVE dnes informovala o výsledcích jejího partnerství s The Park Playground. Úzká spolupráce s provozovatelem LBE VR parků (Location-based entertainment) hráče definitivně zbavila batohů s výkonným herním PC i kabelů, aniž by utrpěla vizuální kvalita zážitků. Nová architektura LBE řešení od HTC totiž umožnila přímý streaming obsahu do nezávislých headsetů VIVE Focus 3, které se díky špičkovému obrazu i jedinečným vlastnostem, jako je výměnná baterie, stále drží na pozici nejoblíbenějšího zařízení pro herní parky. Nový software VIVE Location Based Software Suite navíc rozšířil schopnosti headsetu o sledování pohybu na ploše 1 000 m2 (33 x 30 m) odpovídající přibližně 4 tenisovým kurtům a odstranil nutnost kalibrace headsetu. Hráči se tak mohou těšit na realistické rozsáhlé simulace pro více hráčů, při kterých jim zážitek nebudou kazit kabely ani těžké PC v batohu.

Zdroje: HTC

„Průkopnické společnosti jako HTC VIVE přináší technologické inovace, díky kterým dokážeme hráčům nabídnout dramaticky pokročilejší VR zážitky,“ řekl Peter Vindevogel, generální ředitel společnosti The Park Playground. „Novou technologii si mohou užít již v 10 našich pobočkách, kde máme hry až pro 8 hráčů na jediné hrací ploše. Jde nejen o významný krok na naší cestě k rozšíření našich parků po celém světě, ale také úžasný posun v možnostech VR, které je teď ještě bohatší, a navíc i uživatelsky přívětivější.“

Kompletně bezdrátové VR zážitky s HTC VIVE Focus 3 si v rámci testovacího provozu v parcích The Park Playground vyzkoušelo již 75 000 uživatelů. Během 9měsíčního testování společnosti ladily nejmenší detaily nové technologie tak, aby přinesly světově první plně bezdrátové zážitky pro více hráčů s ohromující vizuální kvalitou odpovídající PC VR.

„The Park Playground je pro nás důležitým partnerem již od první spolupráce v roce 2018. Jejich exkluzivními VR zážitky přitahují nejen akční hráče a technologické nadšence, ale také ty, kteří si rádi vychutnají okouzlující VR příběhy a dobrodružství. To nám umožňuje zpřístupnit naše produkty širokému publiku a získat jejich zpětnou vazbu,“ řekl Fabian Nappenbach, ředitel produktového marketingu HTC VIVE EMEA. „Úzká spolupráce našich výzkumných a vývojových týmů se společnostmi jako The Park Playground navíc posouvá technologii jako takovou. Jejich návrhy a zkušenosti z praxe jsou nesmírně přínosné při vývoji headsetů i našeho LBE softwaru.“

 

Budoucnost VR inovací s HTC VIVE a The Park Playground

Spuštění plně bezdrátových VR zážitků navazuje na loňskou spolupráci HTC VIVE, The Park Playground a společnosti Vodafone. Tehdy se konala herní soutěž ve VR skrze 5G připojení, při které se utkali hráči z týmů na severní a jižní hranici Nizozemska. Ta skvěle ilustrovala, jak nízké latence, vysoké rychlosti a ohromující šířka pásma 5G technologie promění svět VR gamingu, který bude brzy dostupný prakticky odkudkoli.

Společnost HTC označila podobné spolupráce za extrémně důležité. Zpětná vazba od partnerů totiž umožňuje jejich vývojářům zaměřit se na to nejpodstatnější a vyvíjet produkty jako HTC VIVE Focus 3 s 5K obrazem, 120° zorným polem, 90Hz obnovovací frekvencí a snadno vyměnitelnou baterií i hygienickým polstrováním. Zkušenosti z praxe výrobce vedly i k implementaci mnoha funkcí nejnovější softwarové sady VIVE Location Based Software Suite, jako je například vizuální odometrie. Ta umožňuje vytvářet herní prostor i v členitém fyzickém prostředí, a navíc uživatele zbavuje nutnosti kalibrace headsetu. S jejím využitím stačí jednoduše nasadit headset a vrhnout se do zážitku s úchvatnou grafikou, fyzickými hmatovými kulisami, 6DoF volností pohybu a sub-milimetrovou přesností jeho sledování.

Zdroje: TZ

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*