HTC představilo dva nové mobily HTC U20 a HTC Desire 20 Pro

O HTC ve světě mobilních telefonů již nějakou dobu není slyšet, přesto stále pracuje na virtuální realitě HTC Vive. Na mobilní telefony však výrobce stále nakašle a představil hned dva nové modely HTC U20 a dostupnější HTC Desire 20 Pro. Zatím není jasné, zda se tyto modely objeví i na našem trhu.

 

HTC U12 – vlajkový model či nikoliv?

Po HTC U12+ jsem očekával nový vlajkový model, ale U20 alespoň po stránce výbavy vlajce rozhodně neodpovídá. O výkon se totiž stará procesor Qualcomm Snapdragon 765G a mobil tedy podporuje mobilní sítě páté generace. Dále jsou k dispozici paměti 8 GB RAM a 256 GB interní úložiště.

Na čelní ploše se nachází obří 6,8palcový IPS displej s FullHD+ rozlišením. Je tedy velká škoda, že výrobce již nenasadil OLED displej, který se dnes nachází snad u každého vlajkového modelu. Zaujmout se snaží také čtyřmi fotoaparáty: 48 Mpx hlavní, 8 Mpx ultraširokoúhlý, 2 Mpx makro a 2 Mpx hloubka ostrosti.

Čtečka otisků prstů se umístila na zadní část mobilu, protože kvůli IPS panelu nebylo možné čtečku zabudovat pod displej. Mobil nabízí také akumulátor s kapacitou 5000 mAh, NFC a nabíjení Quick Charge 4.0.

Cena byla stanovena na 18 990 TWD, což je po přepočtu asi 15 000 Kč bez DPH.

 

 

HTC Desire 20 Pro

HTC Desire 20 Pro je pak klasická střední třída, která by se po přepočtu měla prodávat za cenu kolem 7 000 Kč bez DPH. Nabízí Snapdragon 665, 6 GB RAM a 128 GB interní úložiště. Alespoň dle dostupných informací je displej totožný, jako u modelu U20, ale úhlopříčka je menší 6,5palce. I design obou mobilů se dost podobá, jak můžete vidět na snímku níže.

 

Zdroje: HTC.com, engadget.com

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*