Fitbit Charge 3 – Kvalitní fitness náramek (RECENZE)

Fitbit Charge 3 je nástupce úspěšného náramku Charge 2. Novinka nabízí lepší design a displej. Potěšit může také přítomnost SpO2 senzoru, NFC pro bezkontaktní platby a měření všech aktivit, které od sportovního náramku očekáváte. V době psaní recenze se cena náramku pohybovala kolem 2 700 Kč s DPH.

 

 

Prodejní balení

 • Náramek Fitbit Charge 3
 • Dvě velikosti řemínku
 • Nabíječka
 • Návody

 

 

 

Design a zpracování

Fitbit Charge 3 je sportovní náramek, který sází na minimalistické rozměry. Samotný modul je z hliníku a jeho tloušťka je přibližně 1 cm. Na čelní ploše se nachází ochranné sklo 1,4palcového OLED displeje. Na levém boku se pak nachází senzor, který slouží jako ovládací tlačítko.

Náramek na ruce není takřka vůbec cítit a během mého testování mi na ruce nijak nepřekážel. Příjemný je také děrovaný sportovní řemínek, který mi dorazil. Náramek je však na našem trhu prodáván s více řemínky a lze je bez problémů měnit. Když už jsem u řemínku, tak je fajn, že v krabičce dostanete k náramku dvě velikosti řemínků. Na ruku tedy sedne každému.

Je také dobré zmínit, že náramek má zvýšenou odolnost. Bez problémů tedy odolá potu, ale vzít si jej můžete i na plavání. Podle stránek výrobce náramek snese potopení do 50 metrů.

 

 

 

Displej a ovládání

Náramek tedy nabízí černobílý 1,4palcový OLED displej. Je celkem škoda, že není barevný, ale na druhou stranu u takového náramku nikdo nepotřebuje barvy. Pochválit musím jas displeje a na slunci se bez problémů můžete podívat třeba kolik je hodin. Displej je také dostatečně citlivý a lze jej ovládat i s mokrými prsty.

Prostředí náramku je velice jednoduché a pochopit jej zvládne úplně každý. Stačí jen rozsvítit displej poklepáním, zvednutím ruky nebo použitím senzorového tlačítka na levém boku, které slouží také jako tlačítko zpět. Poté můžete tahem prstu shora dolů zobrazit notifikace a nové zprávy. Zprava doleva máte k dispozici sportovní funkce, dechové cvičení, stopky, budíky, předpověď počasí a nastavení regulace jasu, sílu vibrací atd. Tahem zespoda nahoru máte k dispozici přehled o ušlých krocích, srdeční tep, ušlou vzdálenost či spálené kalorie.

 

 

 

Placení náramkem

Existují dva typy náramku Fitbit Charge 3. Jedna varianta je běžná a nenabízí NFC pro bezkontaktní placení. Pak existuje také „Special Edition“, která NFC nabízí a nastavit si můžete službu Fitbit Pay. Celou službu si nastavíte v mobilní aplikaci, kam zadáte jen údaje platební karty.

 

 

 

Co náramek umí měřit?

Jelikož se jedná o sportovní náramek, tak mu pochopitelně nechybí měření různých sportovních funkcí. Velice dobré je měření naměřených kroků a ušlé vzdálenosti. Můžete si také spustit režim pro běh, kdy máte změřený běh na mapě pomocí GPS. Je však škoda, že náramek nenabízí zabudovaný GPS a data si tedy bere z mobilu, který musíte mít u sebe.

Měřit si můžete také aktivitu na kole, plavání, běhání na běžícím páse či chůzi. Všechny tyto režimy si můžete spustit přímo na náramku, takže u sebe nemusíte mít mobil. Naměřená data se pak stahují pomocí aplikace do mobilu, kde máte podrobnější přehled.

Zmínit musím také výborné měření spánku. To funguje jak při spánku v noci, tak i po noční směně ve dne či krátké zdřímnutí po obědě. Opravdu moc se mi líbí naměřené podrobnosti o spánku v mobilní aplikaci, kde máte podrobnosti o lehkém, hlubokém a REM spánku.

K dispozici je také senzor SpO2, který měří saturaci kyslíku v krvi. Naměřená data najdete v podrobnostech o spánku. Na své si přijdou i ženy. Mobilní aplikaci totiž nechybí ani přehled o menstruačním cyklu. Použít můžete také kalendář, do kterého můžete zavádět různé informace a poznámky o svém cyklu.

 

 

 

Mobilní aplikace a motivační funkce

Náramek si můžete díky Bluetooth 4.0 spojit s mobily se systémem Android i iOS. K obsluze pak slouží aplikace Fitbit, která je přeložena do češtiny. Ta hned po spuštění nabízí přehledy o nachozených krocích, vzdálenosti, spálených kalorií, ale také informace o spánku, cvičení či srdečním tepu. Do aplikace můžete také přidávat informace o vašem pitném režimu.

Všechny naměřené aktivity si můžete rozklepnout a mít tak podrobnější přehled. Klepnutím vlevo nahoře na účet a následně na Charge 3 máte k dispozici nastavení náramku. Vybrat si můžete jeden z ciferníků, nastavit příchozí notifikace (upozornění) z aplikací a nastavit si můžete i rychlé odpovědi. Jedním klepnutím tak můžete odpovědět na SMS, a to bez toho, aniž byste museli vytáhnout mobil z kapsy. K dispozici jsou také budíky pro buzení díky vibracím.

Pokud to se cvičením opravdu myslíte vážně, tak si můžete stáhnout také aplikaci Fitbit Coach, kde máte hezky znázorněné různé cviky. Tato funkce je však placená. Překonávat můžete také různé výzvy a své rekordy. Všechny tyto možnosti najdete po klepnutí na kolonku „Prozkoumat“.

Máte ve svém okolí kamarádi, kteří používají nějaké hodinky Fitbit? Tak to můžete využívat sociální prvek v mobilní aplikaci. Můžete tak sledovat pokroky svých kamarádů a navzájem se hecovat. Přímo v aplikaci si můžete psát také soukromé zprávy, které se podobají těm z Instagramu.

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Výrobce se chlubí tím, že náramek je schopen vydržet celých sedm dní na jedno nabití. To mohu potvrdit, ale záleží hodně na tom, jak budete náramek používat. Já používal běžné měření všech aktivit, budíky a upozornění na hovory. Pokud budete často využívat upozornění na nové zprávy např. v Messengeru, tak procenta nabití budou logicky mizet rychleji.

V balení najdete také nabíječku, do které stačí náramek jen vložit. Nabíjení je celkem rychlé a za 1 hodinu a půl je náramek opět plně nabitý.

 

 

 

Závěr – doporučuji jej?

Fitbit Charge 3 je sympatický náramek, který si během testování vedl velice dobře. Pokud hledáte kvalitní náramek, který nabízí kvalitní měření aktivit a spánku, tak jej rozhodně mohu doporučit. Pochvalu si Fitbit odnáší také za verzi s NFC pro bezkontaktní placení a senzor SpO2. Oželet však budete muset češtinu v prostředí náramku, která však brzy dorazí aktualizací a integrovanou GPS.

 

 

Pozitiva:

 • Minimalistický design
 • Dvě velikosti řemínku
 • Jednoduché prostředí náramku
 • SpO2 senzor
 • Funkce pro ženy
 • Mobilní aplikace v češtině
 • Sociální prvek v aplikaci

 

Negativa

 • Někomu může vadit prostředí náramku v angličtině (brzy bude česky)
 • Nemá integrovanou GPS

 

 

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*