Honor MagicWatch 2 jsou polochytré hodinky, do kterých si aplikace samostatně instalovat nemůžete, ale i tak nabízí spoustu zajímavých funkcí, měří sportovní aktivity a nabízí poměrně dost ciferníků. Zaujmout mohou také svým designem a prostředím v češtině/slovenštině. V době psaní recenze se cena hodinek pohybovala pod hranicí 5 000 Kč.
Obsah balení – stylová krabička
Prodejní balení hodinek Honor MagicWatch 2 je stylové a hodinek si všimnete hned po otevření krabičky. V balení má vše své místo a nechybí tedy potřebná nabíjecí podložka a dostatečně dlouhý USB-C kabel. Dále v balení najdete jen návody.
Design a konstrukce – jakým hodinkám se podobají?
Když se na Honor WatchMagic 2 podíváte, tak si hned řeknete, že ten design je nějak povědomí. Takřka stejné hodinky má totiž Huawei a designových odlišností je jen málo. Hodinky od Honoru však nabízí nižší cenovku a také jsou k dostání ve dvou velikostech, a to ve 46 mm a 42 mm.
K dispozici je také mnou testovaná 46 mm verze s koženým řemínkem, která působí spíše elegantnějším dojmem, ale také sportovnější verze se silikonovým řemínkem. U menší 42 mm varianty je k dispozici varianta Sakura Gold, která je spíše pro ženy a nabízí kovový pásek. K dispozici je však i sportovnější verze se silikonovým řemínkem.
Obě varianty nabízí zvýšenou odolnost 5 ATM, takže si je můžete vzít třeba na plavání. To však nedoporučuji u kožených řemínků, protože by se kůže poničila. Zakoupit si však můžete více řemínků a bez problémů je libovolně měnit.
Hodinky jsou tedy klasické kulaté konstrukce z nerezové oceli, což se mi líbí. Jen spodní část je z plastu, protože nabízí všechny potřebné senzory včetně senzoru pro měření srdečního tepu. Vespod si můžete všimnout také malých šroubků, takže je dost možné, že odborný servis může časem akumulátor (baterii) v případě potřeby vyměnit.
Nejdůležitější je však čelní plocha, kde se u 46 mm varianty nachází 1,39“ OLED displej. U menší varianty má displej velikost 1,2“. Chrání jej 3D zakřivené sklo, které vypadá působivě a přidává dost na elegantním dojmu. Během mého testování jsem hodinky nosil denně a nezaznamenal jsem na skle displeje žádný škrábanec.
Pravý bok hodinek nabízí pouze dvě tlačítka, která jsou dostatečně velká a pohodlně je lze ovládat i při běhání nebo ve vodě. Právě na horním tlačítku si můžete všimnout červeného detailu, který u hodinek od Huawei nebyl. Je však škoda, že těch rozdílů není mnoho, protože rozdíl je opravdu jen v popiscích kolem kulatého displeje a již zmíněného tlačítka.
Displej – hezký OLED
Huawei Watch GT 2 disponují barevným OLED displejem s úhlopříčkou 1,39“ (palce) a rozlišením 454 x 454 px. Menší varianta hodinek nabízí 1,2palcový OLED displej s rozlišením 390 x 390 px. V případě mnou testované varianty má displej hezké barvy a dostatečný jas. Vítám také kruhový tvar.
K dispozici je řada ciferníků, které si můžete nastahovat v mobilní aplikaci. Nevím, jestli se mi to jen zdá, ale myslím si, že nabídka ciferníků je trochu odlišná ve srovnání s hodinkami Huawei. V mém případě jsem si nastavil ciferník s klasickými ručičkami, ale k dispozici je i řada digitálních. V některých lze sledovat i třeba datum, ušlé kroky a další informace.
V Nastavení/Displej/Upřesnit/Pohotovostní ciferník se nachází také funkce Always-On, kterou můžete znát z mobilních telefonů s OLED displeji. Ta umožňuje zobrazení analogových hodin s ručičkami, anebo digitálních hodin i na zhaslém displeji se sníženým jasem. Čas tedy máte stále na očích, což je skvělé, ale má to větší energetickou spotřebu.
Operační systém – prostředí v CZ/SK jazyce
Prostředí hodinek je po grafickém zpracování hezké a ovládání velice jednoduché. Na hlavní obrazovce máte ciferník, ze kterého se můžete pohybovat do stran. Z horní části vysunete roletku se zástupci budíku, režimu nerušit, nalezení (prozvonění) mobilu a nastavení hodinek.
Pohyby zleva nebo zprava se dostanete do měření srdečního tepu, graf stresu, předpověď počasí, hudební přehrávač a naměření denních cílů. Z dolní části pak vysunete centrum zpráv, kde si můžete přečíst celé SMS zprávy s diakritikou. Na zprávy však není možné odpovídat.
Stisknutím horního tlačítka se dostanete do menu, kde se nachází režimy cviků, záznamy a stav cvičení, měření tepu, záznam aktivit, spánek, stres, dechové cvičení, protokol hovorů, kontakty, hudební přehrávač, barometr, zprávy, počasí, stopky, budíky, svítilna (rozzáří displej) a nalezení telefonu.
V kolonce nastavení si můžete připojit bezdrátová sluchátka k hodinkám, formát času na displeji, jas, úroveň hlasitosti, intenzitu vibrací, režim nerušit, nastavit si spuštění jedné z funkcí spodním tlačítkem a vypnout/restartovat hodinky.
Prostředí tedy nabízí vše, co potřebujete a třešničkou na dortu je pak kompletní překlad do češtiny a slovenštiny. Jazyk se nastavuje hned při prvotním stavu hodinek.
Jaké fitness aktivity umí měřit?
Hodinky si odnáší pochvalu za GPS modul, díky kterému můžete spolehlivě zaznamenávat své aktivity na mapě. Svou naběhanou trasu si tedy můžete prohlédnout v mobilní aplikaci. K dispozici je i měření aktivity běhu na trenažeru, chůze, jízdy na kole, plavání, turistiky a přespolní běh. Výrobce však šel ještě dále a k dispozici je i triatlon, orbitrek, veslování a další.
Hodinky však neumí jen běhání, ale měří také ušlé kroky, vzdálenost, stres, aktivně měří srdeční tep a také spánek. V mobilní aplikaci doporučuji zapnout také funkci Huawei TruSleep, díky které máte spolehlivější data o spánku. Ten je v případě hodinek přesný a byl jsem velice spokojený. Hodinky tedy měří tedy vše, co bych od nich čekal. Je jen škoda, že nemají EKG senzor.
Mobilní aplikace – pro obě platformy v češtině
Honor MagicWatch 2 využívají Bluetooth 5.1 a spárovat je lze s mobily se systémem Android 4.4 a novějším, ale také s iOS 9.0 a novějším. K obsluze slouží dobře známá aplikace Huawei Zdraví (Huawei Health), která je dostupná ve storech s aplikacemi zdarma.
Párování jsem zkoušel na třech různých mobilech a všude proběhlo bez problémů. Celý postup si můžete prohlédnout v samostatném článku.
Aplikaci musím moc pochválit prostředí v češtině/slovenštině a jednoduché ovládání. Hned po spuštění aplikace máte k dispozici data o ušlých krocích a také jednoduché záznamy o naměřených aktivitách, které si můžete rozklepnout a získat tak podrobnější přehledy. Osobně jsem si užíval přehledy o spánku, kde byl rozdělaný hluboký a lehký spánek, a také počet probuzení.
Spodní část aplikace nabízí také kolonku pro spuštění cviků a najdete také kolonku Zařízení, kde máte k dispozici si změnit ciferník hodinek, ale také si do nich nahrát MP3 soubory. Pro skladby máte k dispozici přibližně 2 GB prostoru.
Když si rozklepnete název hodinek, tak se dostanete k podrobnějšímu nastavení hodinek. Najdete zapnutí již zmíněné funkce Huawei TruSleep, připomenutí aktivity, nepřetržité sledování tepu, automatický test stresu, budíky, správu notifikací, předpověď počasí a také probuzení obrazovky zvednutím ruky.
Výdrž na jedno nabití a nabíjení
Výrobce se chlubí tím, že hodinky vydrží na jedno nabití celé dva týdny a 30 hodin plynulého cvičení s aktivní GPS a sledováním srdečního tepu. To jsou vážně odvážná čísla, vzhledem k tomu, že velká část hodinek nevydrží ani celé dva dny na jedno nabití. Je také dobré zmínit, že menší varianta hodinek slibuje jen 7denní výdrž na jedno nabití.
Mnou testovaná větší varianta hodinek disponuje akumulátorem s kapacitou 455 mAh. Hodinky jsem během mého testování používal denně na plno, kdy jsem si aktivoval funkci Huawei TruSleep, měl aktivní automatické měření stresu, aktivní měření srdečního tepu, využíval jsem budíky, notifikace na příchozí SMS zprávy a také upozornění na příchozí hovory. Výdrž na jedno nabití se vyšplhala na krásných 11 dní. 14denní udávaná výdrž tedy rozhodně není nereálná.
K nabíjení pak slouží nabíjecí kolébka, na kterou stačí hodinky jen položit, připojit USB-C nabíjecí kabel a hodinky se začnou nabíjet. Výrobce znovu chválím za dostatečně dlouhý nabíjecí kabel, což u konkurence rozhodně není běžné. Z úplného vybití do 100% se hodinky nabijí za necelou hodinu.
Reproduktor a hovory
Hodinky Honor MagicWatch 2 na své spodní části nabízí reproduktor a mikrofon. Bez problémů tedy můžete zvednout hovor a telefonovat přímo z hodinek. Na hodinkách si můžete také uložit oblíbené kontakty a následně během jednoho klepnutí dané číslo vytočit a volat. Tato funkce pro mé používání nedává žádný smysl, ale určitě by někdo využití našel např. při řízení.
Hodinky v sobě nabízí 4 GB interní úložiště, ale něco si ukrojí systém, takže k dispozici je něco lehce přes 2 GB prostoru. Ten můžete využít pro stažené MP3 soubory a v mobilní aplikaci si hudbu do hodinek nahrát. Poslouchat ji pak můžete při běhání v bezdrátových sluchátek, ale třeba i z reproduktoru hodinek.
V hodinkách najdete také hudební přehrávač, který funguje dobře a umožňuje i regulaci hlasitosti. Jelikož už dlouhá léta MP3 soubory nestahuji, tak jsem skrze něj ovládat Spotify a Youradio Talk. Je škoda, že hodinky neumí stahovat hudbu ze Spotify, Deezeru či jiné služby do interního úložiště, protože kdo v dnešní době stahuje MP3?
Závěr – tak Honor nebo Huawei hodinky?
Z hodinek Honor MagicWatch 2 mám opravdu dobrý pocit, ale někomu může vadit fakt, že se jedná jen o převlečené hodinky Huawei Watch GT 2. Až na pár zanedbatelných detailů vypadají opravdu stejně, ale velkou výhodou Honoru je jeho cena. Ta je totiž o rovných 1000 Kč nižší. Osobně bych tedy šel spíše do hodinek od Honoru, protože za méně peněz získáte to samé.
Za danou cenu hodinky nabízí opravdu krásný design a příkladné zpracování. Chválím za možnost libovolné výměny řemínku dle potřeby, krásný OLED displej, poměrně velké množství ciferníků a prostředí v CZ a SK jazyce. Konkurenci pak Huawei zavaří zabudovaným GPS modulem, nadprůměrnou výdrží na jedno nabití, funkcí Always On a někteří jistě ocení i reproduktory na hodinkách a možnost telefonování.
Je jen škoda, že kvůli uzavřenosti operačního systému není možné hodinkami bezkontaktně platit a měření EKG by taky neuškodilo. Někomu může také vadit, že do hodinek nelze doinstalovávat další aplikace.
Pozitiva
- Elegantní design hodinek
- Řemínky lze libovolně měnit
- Dostatečně dlouhý nabíjecí kabel
- OLED displej
- Funkce Always-On
- Zabudovaný GPS modul
- Někdo ocení reproduktory a mikrofon
- Úložiště pro hudbu
- Cena
Negativa
- Totožný design s Huawei Watch GT 2
- Někomu může vadit, že do systému nelze instalovat další aplikace
- Neumí bezkontaktní platby
- Hodinky nemají senzor EKG