Proč mi vadí HBO Go, Netflix a další služby? Je lepší filmy a seriály pirátit?

V ČR konečně máme streamovací služby, které nabízí filmy a seriály. Asi nejpoužívanější je u nás HBO Go, ale využít můžeme už i v USA populární Netflix. Jako dlouhodobý uživatel HBO Go začínám být však na streamovací služby naštvaný a začínám si říkat, že asi bude lepší předplatné zrušit a spolehnout se jen a pouze na pirátské zdroje. Jaké mám důvody?

 

Obsah je největší problém

Jsem strašně rád, že i u nás je možné streamovací služby konečně využívat, ale stále je největším problémem obsah. Služby se sice snaží, ale tím největším problémem jsou práva na filmy a seriály. Pokud u nás např. ČT vlastní práva na vysílání seriálu, tak jej HBO Go či Netflix na našem trhu v některých případech nesmí nabízet… Proč by jej nemohl nabízet, když ČT či jiná společnost daný seriál v danou chvíli vůbec nevysílá? Kdo by také stál o seriál, který daná televize následně zprzní českým dabingem?

Dalším problémem je odlišný nabízený obsah. Jelikož sleduji seriálů více, tak bych musel platit předplatné HBO Go a Netflix současně. Abych mohl legálně sledovat např. Carnival Row, tak bych si musel předplatit dokonce i Amazon Prime, který nenabízí CZ titulky… Musel bych tedy v prohlížečích řešit doplňky, složitě hledat titulky a při každém dílu titulky do prohlížeče vkládat skrze nespolehlivý doplněk. Ne, to vážně dělat nebudu! Není tedy snazší si všechny seriály stáhnout s již vloženými CZ titulky, a to v libovolné kvalitě?

 

Offline obsah a přehrávače

Tleskám HBO Go, že po letech zavádí možnost si nastahovat filmy a seriály do offline obsahu. No, ale bohužel je mi celá tato funkce úplně na nic! Jelikož veškerý obsah sleduji na notebooku či tabletu s Windows 10, který následně připojím k TV, tak tuto funkci nevyužiji. Proč sakra v dnešní době HBO, ale i ostatní služby neudělají konečně použitelné aplikace i pro PC?

Podívat se můžeme i na samotné přehrávače, kde je k dispozici jen minimum nastavení. Alespoň u HBO Go není možnost si bez rozšíření do prohlížeče svobodně vybrat rozlišení filmu. Proč tak základní funkce chybí? A co takhle velikost titulků? U pirátských filmů si SRT titulky mohu zvětšit dle svých potřeb a upravit i jejich barvu, ale to HBO také nemá…

 

Nelze sledovat seriály s VPN

VPN využívám na všech zařízeních, abych více chránil své soukromí na internetu. HBO Go to bohužel nechápe a není se čemu divit, když na svých stránkách má hromadu trackovacích svinstev… Před každým sledováním obsahu tedy musím HBO Go vypnout, takže na daném zařízení musím přerušit veškeré ostatní procesy např. nahrávání záloh do cloudu.

 

Opět jsou na vině vysílací práva a HBO Go, ale i Netflix a ostatní služby se tím snaží zabránit sledování obsahu, který je dostupný třeba v USA. Tím ale ohrožují uživatelské účty, protože někteří uživatelé se připojují k veřejným Wi-Fi sítím, kde je připojení bez VPN sebevraždou… Nejspíš i proto jsou denně na internetu k dostání stovky uživatelských přihlašovacích údajů k těmto službám.

 

 

 

 

 

Tak není lepší vše stahovat?

Když si to tak vezmu kolem a kolem, tak ve výsledku je nejspíše lepší stahování filmů a seriálů z pirátských zdrojů. Tyto zdroje nemají žádná nesmyslná omezení s VPN, nabízí neomezený obsah s CZ titulky, ale i v dabingu. K dispozici je také libovolná obrazová kvalita, takže si bez problémů mohu stáhnout i 18 GB film v krásné kvalitě a přehrát jej kdykoliv.

Je také dobré zmínit, že třeba filmy jsou kvůli právům na streamovacích službách dostupné až za několik měsíců, zatímco pirátské zdroje je mají často ještě před vydáním na DVD… Jak už jsem tu zmiňoval, tak celá vysílací práva jsou tím největším problémem, který se pravděpodobně nikdy nevyřeší.

HBO Go mám až na všechny zmíněné neduhy rád, protože nabízí kvalitní titulky, obraz, ale i zvuk. Někdy nechci přemýšlet, co bych si rád stáhl, ale jen přejdu na hlavní stránku HBO Go a podle náhledů a popisků na něco kliknu. TV sledovat nechci, protože reklamy a CZ dabing dokáží zážitek z filmů a seriálů jen pokazit. Nemění to nic na tom, že všechny zmíněné body jsou velice omezující a vážně začínám přemýšlet, že předplatné budu muset zrušit.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*