Google Camera pro ASUS ZenFone 6

Na testování se mi do rukou dostal zajímavý mobil ASUS ZenFone 6. Jedná se o vlajkový model ASUSu pro rok 2019 a zaujme především otáčejícím modelem dvou kamer. ASUS nasadil čip SONY IMX586 a hlavní snímač nabízí vysoké 48 Mpx rozlišení a světelnost f/1.78. Druhý snímač je ultraširokoúhlý se záběrem 125° a disponuje 13 Mpx rozlišením.

 

Jelikož rád na mobilech dělám různé pokusy, tak jsem do ZenFonu 6 musel zkusit nainstalovat i mou oblíbenou aplikaci Google Camera. Jedná se o portovanou verzi z mobilů Google Pixel, takže není oficiálně ke stažení v Obchodu Play. Aplikace umí často z některých snímačů vytáhnout lepší výsledky, než s aplikací od výrobce.

Aplikaci se mi nainstalovat podařilo a níže najdete odkazy ke stažení APK souboru. I na ZenFonu 6 můžete tedy využívat výborný noční režim Night-Sight, portrétní režim a HDR+. Jelikož má tento model otočné kamery, tak jsem se obával, jak bude si bude s aplikací rozumět. ASUS však myslel i na aplikace třetích stran a v takovém případě se v navigačním panelu s tlačítky ukáže posuvník pro manuální otáčení modulu s kamerami dle potřeby. V případě selfie se kamery otočí automaticky, hned po klepnutí na tlačítko pro otočení kamer.

Ve verzi z data 3.9.2019 lze vidět i šipku na levé části displeje, na kterou stačí poklepat a přepnout se tak na ultraširokoúhlou čočku. V novější verzi z data 7.9. pak funguje rychlé přepínání mezi 48 Mpx a 12 Mpx rozlišením.

Google Camera pro ZenFone 6:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*