Foťte svým mobilem jako starým fotoaparátem (Android, iOS)

Staré fotografie mají své kouzlo, které se u digitální fotografie tak nějak vytratilo. Víte ale o tom, že i mobilem můžete fotit stejně, jako před třiceti lety? Slouží k tomu třeba aplikace FIMO – Analog Camera, která je dostupná pro Android a jablečné iOS.

Jedná se tedy o fotoaplikaci, ale upravit můžete i již nafocené snímky uložené v mobilu. K dispozici máte různé efekty, mezi kterými se můžete přepínat vlevo dole klepnutím na film. Zdarma máte k dispozici až pět filtrů (efektů) a po klepnutí na „All Films“ si můžete vyzkoušet či rovnou zakoupit další.

V aplikaci můžete také zoomovat a používat třeba i samospoušť. Fotit můžete také přední selfie kamerkou, takže stylová mohou být i vaše „selfíčka“. Moc se mi líbí celé prostředí aplikace, které dobře imituje starý fotoaparát. Aplikace tedy rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení.

Odkaz na aplikaci do Obchodu Play

Odkaz na aplikaci do Apple App Store

Snímky níže jsem pořídil aplikací na mobilu iPhone SE (2020) s aplikací FIMO – Analog Camera. Aplikaci jsem však testoval také na mobilu Nokia 8.3 5G s Androidem 11.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*