Facebook bez reklam si můžete užít i na mobilu

Společnost Meta do svých služeb nasazuje stále více reklam, které jsou neuvěřitelné otravné. Reklamy se nenachází jen v samotných službách Facebook či Instagram, ale dokonce i v aplikaci Messenger. Nejde jen o to, že reklamy jsou otravné, ale i o to, že o vás sbírají různá data, a to i z jiných stránek a aplikací, které používáte. To je především od společnosti, které se prokázalo zneužívání dat uživatelů nepříjemné…

Blokování reklam na počítači je hrozně jednoduché, protože do úplně každého internetového prohlížeče můžete nainstalovat účinný AdBlock. Třeba prohlížeče Opera nebo Vivaldi dokonce již v sobě nabízí možnost blokování samotných reklam, ale i různých sledovacích prvků na webových stránkách.

 

Jak je to s alternativními aplikacemi dnes?

Před lety existovala hromada různých aplikací pro Android, na kterých bylo možné provozovat samotný Facebook, ale i chatovací aplikaci Messenger. Každý tato aplikace uměla blokování reklam, stahování jakéhokoliv obsahu, personalizaci prostředí a hromadu dalších funkcí.

Kde jsou tyto aplikace teď? Pochopitelně každá taková aplikace porušuje podmínky a také autorská práva společnosti Meta/Facebook. Facebook tedy usilovně začal proti těmto aplikacím zbrojit, což se mu bohužel daří. Použitelnou aplikaci pro Messenger je nemožné sehnat, protože Facebook vývojářům odstřihl přístup k API.

 

Instagram a Facebook bez reklam na Androidu

V případě Instagramu existuje vydařená aplikace Instander, na které vývojář neustále pracuje. Aplikaci si můžete stáhnout do mobilu či tabletu s Androidem. Vypadá úplně stejně, jako oficiální Instagram, ale blokuje všechny reklamy a umožňuje i stahování fotek nebo videí.

Co se Facebooku týče, tak je to podobné, jako u Instagramu. Po dlouhém pátrání jsem narazil na funkční aplikaci. Ta vypadá úplně stejně, jako oficiální aplikace, je v češtině či slovenštině a umí blokovat otravné reklamy. No, tedy tak napolovic… V klasickém feedu žádnou reklamu nenajdete, ale na drobný banner s reklamou narazíte v kolonce Watch, kde jsou k dispozici videa.

Pokud tedy chcete mobilní aplikace Facebooku bez reklam, rozhodně tuto aplikaci doporučuji vyzkoušet. Pokud vám nebude vyhovovat, můžete ji klidně odinstalovat. V mobilu je i možné mít oficiální aplikaci společně s tou upravenou.

 

A co kecálek Facebook Messenger?

V případě Messengeru je to neuvěřitelně složité, protože každé alternativní aplikace, která kdysi fungovala již nefunguje. Řešení existuje, a to přímo od Facebooku. Stačí si v Obchodě Play stáhnout a nainstalovat Messenger Lite. Jedná se o odlehčenou verzi, takže Messenger nemá zbytečné funkce, ale bohužel mu chybí i pro někoho zásadní funkce, jako je např. odesílání videa.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*