Společnost HMD Global oznamuje dostupnost telefonu Nokia X30 5G na českém trhu

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila dostupnost modelu Nokia X30 5G na českém trhu.  Nokia X30 5G je dosud nejekologičtější telefon Nokia, který je vyroben ze 100% recyklovaného hliníku a 65% recyklovaného plastu. Nové ekologicky udržitelné balení, pravidelné a dlouholeté aktualizace a rozšířená záruka tak jen potvrzují závazek HMD Global být ohleduplnou společností k životnímu prostředí.

 

Nokia X30 5G – nízká ekologická stopa a doposud ten nejlepší PureView fotoaparát

Nokia X30 5G se chlubí rámečkem ze 100% recyklovaného hliníku. Zadní část telefonu pak tvoří z 65 % recyklovaný plast. To z novinky dělá nejekologičtější telefon Nokia na trhu. Nezapomnělo se ani na prodejní balení, které je menší, je 100% certifikováno normou FSC a je vyrobeno z 94 % z recyklovaných materiálů. Díky tomu se při dopravě znatelně omezují emise CO2 a celý proces doručení produktu zákazníkovi je mnohem ekologičtější.

Novinka nabízí výkonný a moderní procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, který bez problému utáhne náročnější hry, pokročilé aplikace nebo programy pro úpravy fotek. Nokia X30 5G taktéž přináší dosud nejpokročilejší PureView sestavu fotoaparátů s hlavním 50MP snímačem s optickou stabilizací, umělou inteligencí a vylepšeným nočním režimem. Pro pohodlné focení v omezeném prostoru poslouží 13MP ultra širokoúhlý fotoaparát se záběrem 123˚. Oba fotoaparáty jsou kryty ochranným sklíčkem Corning® Gorilla® Glass s DX+, který propouští 98 % světla. Novinkou je i nová technologie Capture Fusion, která spojuje fotky z hlavního a ultra širokoúhlého fotoaparátu do jednoho snímku pro co nejlepší výsledek. O kvalitní selfie se pak stará přední snímač s rozlišením 16 MP.

Hlavní dominantou přední strany je prostorný FullHD+ AMOLED displej s úhlopříčkou 6,43 ”, 90Hz obnovovací frekvencí, technologií PureDisplay, integrovanou čtečkou otisků prstů a ochranným sklem Corning® Gorilla® Glass Victus™. Nezapomnělo se ani na zvýšenou odolnost celého telefonu. Nokia X30 5G je odolná vůči vodě a prachu dle normy IP67. Dvoudenní výdrž na jedno nabití je zajištěná díky vestavěné baterie s kapacitou 4 200 mAh a podporou rychlého 33W nabíjení.

 

Cena a dostupnost

Nokia X30 5G míří v těchto dnech do prodeje v barevné variantě Cloudy Blue ve verzi 8/256 GB za doporučenou cenu 12 999 Kč.

Zdroje: TZ

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*