Jaká je skutečná doba nabíjení Realme GT NEO 3 se 150W rychlým nabíjením?

Realme konečně představilo mobil Realme GT NEO 3 pro globální evropský trh. Mobil do prodeje dorazí již 8. června 2022. Mobil se nechlubí jen samotným výkonem pro hraní těch nejnáročnějších herních titulů, ale i výkonem nabíjení. Na našem trhu totiž bude verze se 150W rychlým nabíjením Realme UltraDART.

Mobil již podrobně testuji a jako velký fanoušek rychlého nabíjení jsem musel ihned změřit, za jak dlouho se mobil nabije. Akumulátor s kapacitou 4 500 mAh se nabije skutečně bleskově, jak můžete vidět níže. Dokonce překonal rychlost nabíjení dražšího mobilu Xiaomi 12 Pro.

 

Jaká byla doba nabíjení?

  • 50% – 5 minut
  • 82% – 10 minut
  • 100% – 14 minut

 

Za jakých podmínek byla rychlost měřena?

Mobil jsem nabíjel originálním nabíjecím adaptérem a USB-C kabelem dodávaným přímo v balení mobilu. V mobilu jsem již měl nainstalované veškeré aplikace, měl aktivní aplikace běžící na pozadí, byl připojen k Wi-Fi, měl aktivní NFC a naskakující procenta sledoval na zhaslém displeji s funkcí Always-On (Vždy na displeji).

 

Jak je na tom zahřívání mobilu během nabíjení?

Stejně jako během náročného hraní her, i tak výkonné nabíjení vytíží procesor a zahřeje mobil. Teplota během nabíjení se pochopitelně zvedla a mobil na zádech i displeji hřál, ale ne nijak nesnesitelně, že by se nedal používat a já měl o něj strach.

Je také dobré zmínit, že moderní mobily s tak výkonným nabíjením mají i ochrany, aby se mobil opravdu nepřehřál a nepoškodil se. Z mé zkušenosti to funguje tak, že když nabíjíte mobil v opravdu horkém prostředí a dojde k vyššímu zahřátí mobilu, nabíjení se automaticky zpomaluje a zas zrychluje, aby se udržela snesitelná teplota zařízení. Při měření rychlosti nabíjení jsem mobil měl položený na stole v místnosti s teplotou 22°.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*