Co mi neuvěřitelně vadí na herní konzoli Nintendo Switch?

Nedávno jsem si pořídil herní konzoli Nintendo Switch Lite. S konzolí jsem vážně spokojený, dokupuji si nové hry a už pár her jsem na ní dohrál. Jsou ale i některé věci, které mi neuvěřitelně vadí a také mi některé chybí. To právě rozeberu v tomto článku.

 

Problém s Wi-Fi hospoty

Tím největším problémem je extrémně pomalé stahování her. Tedy jen na některých Wi-Fi sítích. Problém nastává, když se připojíte k vytvořenému Wi-Fi hotspotu či pokud máte domácí LTE/5G internet od operátora. Pokud máte totiž venku jednotku k internetu, ve které je vložená SIM, tak si hru na Switchy jednoduše nestáhnete. No, vlastně stáhnete, ale třeba až za 50 hodin, což je velice nepříjemné. To samé nastává, pokud si na cestách chcete nasdílet internet z mobilu či tabletu.

Celý problém je nesmírně zvláštní, protože pomalé připojení se týká jen a pouze stahování nových her či jejich aktualizací. Pokud hrajete online třeba Fortnite či Pokémon Unite, tak vše funguje krásně rychle i na vytvořeném hotspotu.

Proč vlastně systém Nintenda takto omezuje internet? Nejspíš proto, aby šetřil vaše data. Nintendo si ale asi neuvědomuje, že už dávno máme zcela neomezená mobilní data a taková omezení jsou úplně k ničemu a akorát uživatele rozčilují. Bohužel se mi tento problém obejít nepodařilo. Pokud by někdo věděl, jak problém obejít, zanechte prosím řešení v komentářích.

Dle mých zkušeností problematická jednotka od T-Mobile – zdroje: T-Mobile

 

Co takhle filtr modrého světla?

Nintendo v tomto ohledu také zaspalo dobu. Dnes si stačí pořídit chytrý telefon s Androidem za 3 tisíc Kč a budete v něm mít zabudovanou funkci filtru modrého světla. Tato funkce šetří vaše oči při používání mobilu ve večerních hodinách. Nintendo Switch tuto funkci bohužel nemá a nesmírně mi chybí, protože hraji hry především v noci… Snad se funkce časem dočkáme, díky aktualizaci.

 

Ceny her

To, co hodně zájemců o Nintendo Switch odradí jsou ceny her. Nějaké ty slevy na digitální verze občas jsou, ale jen občas a nejsou takové, jako třeba na PC. Ne, opravdu nehodlám za průměrného Maria dát 1 300 Kč. Naštěstí každý Switch nabízí slot pro herní kartičky, které do konzole vložíte a můžete znát. To znamená, že si hru můžete zakoupit od někoho již použitou. Podařilo se mi tedy v různých komunitních skupinách ulovit vydařené kousky za příznivé ceny.

Zdroje: Originalky.cz

 

Mohlo by vás zajímat:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*