CCleaner umí vyhledávat aktualizace zastaralého softwaru v počítači

Snad každý uživatel počítače se systémem Windows zná program CCleaner. Tento nástroj umožňuje optimalizaci systému včetně mazání zbytečných souborů, odinstalaci programů a další užitečné funkce. CCleaner byl v roce 2017 odkoupen velice známou antivirovou společností Avast, která jej stále vyvíjí a často aktualizuje.

 

Po aktualizaci na verzi 5.55 nabízí novou funkci pro vyhledávání aktualizací všech aplikací v počítači. Vývojáři myslí na bezpečnost, protože drtivá většina uživatelů software v počítačích neaktualizuje a vystavuje se tak bezpečnostním rizikům. Tuto funkci najdete v CCleaner/Nástroje/Software Update.

Je nutné však upozornit, že nová funkce Software Update je dostupná v CCleaneru zdarma, ale jen pro vyhledávání zastaralého softwaru. Ukáže, kterou aplikaci je třeba aktualizovat, ale sám CCleaner ji neaktualizuje. Aktualizaci si tedy musíte stáhnout ručně. V placené verzi umožní i instalaci aktualizací přímo v cleaneru.

Kde CCleaner stáhnout?

Jelikož se jedná o nástroj, který si většina uživatelů stahuje v bezplatné verzi, tak se je vývojáři snaží popostrčit k zakoupení placené verzi. Některým uživatelům se tedy může zdát nemožné stáhnout bezplatnou verzi z oficiálních stránek. Tento problém mají především uživatelé, kteří neumí ani základy angličtiny. Stačí tedy jen kliknout na stránku s aktuální bezplatnou verzí.

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*