Jak na Androidu zablokovat reklamy ve všech aplikacích bez rootu

Na mobilech lze blokovat reklamy na internetových stránkách bez problémů. Můžete si tak užívat YouTube a čtení článků zcela bez reklam. Jak ale blokovat reklamy v mobilním prohlížeči Google Chrome? A co takhle reklamní bannery v různých bezplatných aplikacích?

Pro systém Android existují možnosti, jak blokovat reklamy ve všech aplikacích, ale nejčastěji je vyžadován root. Tím ale ohrozíte zabezpečení celého operačního systému a může se stát, že z bezpečnostních důvodů nebudou fungovat bankovní aplikace. Jak tedy účinně blokovat reklamy i bez rootu?

Nejdříve malé zamyšlení…

Nejdříve bych chtěl upozornit, že vytvořit mobilní aplikaci či hru zabralo některým vývojářům i roky práce. Některá vývojářská studia musí platit zaměstnance, pojištění a mnoho dalších nákladů… Vývoj tedy není vůbec jednoduchý a je tedy zázrak, že vůbec někdo je ochoten nabídnout své dílo do Obchodu Play zcela zdarma. Výdělek z reklam většinou není příliš vysoký a většina malých vývojářů vydělá tímto způsobem jen pár drobných měsíčně. Je tedy dobré se zamyslet, jestli skutečně chcete reklamy v aplikacích blokovat. Do práce by nikdo taky nechtěl chodit bez toho, aniž by dostal zaplaceno…

 

 

1. aplikace: Blokada

Instalační soubor Blokady nezabere ani 9 MB a jedná se tedy o malou aplikaci, která nevyžaduje příliš zbytečných oprávnění.  Celé prostředí je v češtině a její ovládání je velice snadné. V aplikaci stačí Blokadu jen aktivovat a mobil normálně používat. Do aplikace budou zaznamenány všechny aktivity, které cílí reklamy a buď budou zablokovány automaticky, nebo je můžete v aplikaci zablokovat manuálně.

 

2. aplikace: AdClear

AdClear je co se týče blokování reklam o poznání agresivnější a dokáže efektivněji zablokovat reklamy snad na jakékoli webové stránce a mobilní aplikaci. Pro opravdu účinné blokování není nutné nic blokovat manuálně, ale vše funguje automaticky výborně. Pokud tedy blokování reklam myslíte opravdu vážně, tak aplikace stojí alespoň za vyzkoušení. Někomu však může vadit prostředí v angličtině.

 

Další rady k blokování reklam:

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*