Benchmarky pro měření práce AI v mobilu (Android)

Pravděpodobně každý technologický gigant, ale i menší firmy investují do vývoje strojového učení. Pod pojmem „umělá inteligence“ si může každý představit trošku něco jiného. V mobilních telefonech AI funguje pro automatické rozpoznávání scén během focení a následně do fotek přizpůsobí barvy. AI se také v některých mobilech stará i o výkon, běh aplikací a také spotřebu energie. Časem se tedy učí, jak mobil používáte a např. jaké aplikace na pozadí může ukončovat.

 

Pravděpodobně každý pokročilejší uživatel zná AnTuTu Benchmark, který slouží pro hrubé zhodnocení hrubého výkonu mobilu či tabletu. Podobných benchmarků je mnoho a s nástupem umělé inteligence do mobilů se objevují také tzv. AI benchmarky, které umí změřit rychlost rozpoznávání pohybujících se předmětů, fotek a různých scén díky umělé inteligenci.

Pokud chcete vědět, jak vaše zařízení umí pracovat s AI, tak můžete vyzkoušet benchmarky zmíněné níže. Je nutné však upozornit, že výsledné body je nutné brát pouze orientačně a nemusí nic zásadního znamenat. Výsledky se také po aktualizacích systému v mobilu, ale i samotných algoritmů benchmarků mohou postupem času měnit.

Seznam AI benchmarků:

 

  • AImark – velice povedený benchmark

 

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*