Alcatel OneTouch Pixi 3 (10″) – Levný tablet s klávesnicí pro nenáročné

Alcatel koncem roku 2015 představil tablety, které lákají především svou cenou. V rodince těchto tabletů nechybí ani levný 10″ tablet s originálním krytem a bezdrátovou klávesnicí. Nese název OneTouch Pixi 3 (10) a je určen především pro méně náročné uživatele, kteří chtějí velký displej a klávesnici.

Obsah balení:

Balení obsahuje dvě krabičky. Větší krabička obsahuje tablet s potřebným základem a ta druhá zas originální pouzdro s bezdrátovou klávesnicí.

 • Tablet Alcatel OneTouch Pixi 3
 • Pouzdro s bezdrátovou klávesnicí
 • 2A adaptér pro nabíjení
 • MicroUSB kabel pro nabíjení

Specifikace:

 • Rozměry: 155 × 255 × 9,5 mm
 • Váha: 495 g
 • Displej: 10,1″ (palců), IPS, 1 280 x 800 px
 • Operační systém: Android 5.0 Lollipop
 • Procesor: 4 jádra, 1,3 GHz, MediaTek MT8127
 • RAM: 1 GB
 • Paměť: 8 GB (použitelných kolem 4,5 GB), podpora MicroSD karet o kapacitě až 64 GB
 • Připojení: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, OTG, MicroUSB
 • Senzory: Gyroskop
 • Fotoaparát: Zadní – 2 Mpx, Přední kamerka – 0,3 Mpx
 • Akumulátor (baterie): 4060 mAh
 • Cena: Pod 3000 Kč – Odkaz na Heuréku – ZDE

Design a konstrukce – Plastové tělo s nízkou hmotností

Na čelní straně se nachází 10,1″ IPS displej, přední 0,3 Mpx kamerka pro videohovory a to je vše. Na horní straně se nachází MicroUSB pro nabíjení nebo připojení OTG kabelu, mikrofon a 3,5 mm jack pro připojení sluchátek či jiného příslušenství.

Na zádech se také nenachází nic výjimečného a celá záda jsou tvořena z plastu. Díky tomu je hmotnost na pouhých 495 gramů a to je u velkého tabletu příjemné. Nechybí ani hlasitý reproduktor, 2 Mpx fotoaparát a loga výrobce. Na pravé hraní straně se nachází potřebné zamykací/vypínací tlačítko, tlačítka pro regulaci hlasitosti a slot pro MicroSD kartu.

Celkové rozměry tabletu jsou také příjemné a činí 155 × 255 × 9,5 mm. V ruce se tablet vzhledem k 10,1″ displeji drží dobře a jistě. Během používání jsem neměl pocit, že by mi vypadl a nezaznamenal jsem žádné drobné škrábance.

Pouzdro a bezdrátová klávesnice – Velmi příjemný bonus

Na 10″ tabletu jistě budete chtít sledovat filmy či seriály a je tedy potřeba nějaký ten stojánek. V balení se nachází originální pouzdro, které je možné elegantně složit tak, aby tablet stál a sledování videí bylo příjemnější. V balení tabletu se také nachází tenká bezdrátová klávesnice, která díky magnetu na pouzdru drží výborně. Tablet tedy můžete používat i na pohodlné psaní stejně, jak je tomu u notebooku.

Klávesnice se připojuje skrze Bluetooth 4.0 a je ji tedy možné připojit také s jiným zařízením, než jen tabletem od Alcatelu. Musím říci, že jsem byl z klávesnice opravdu velmi mile překvapen. Psaní je celkem příjemné a nechybí ani klávesy pro ovládání přehrávačů. Na boku klávesnice naleznete MicroUSB port pro její nabíjení. Během svého testování se mi ji ale nepodařilo vybít. Za tento bonus musím tedy výrobce moc pochválit a doufám, že se toho chytí i konkurence.

Displej – Obr pro sledování filmů

Displej na čelní straně je o velikosti 10,1″ a díky IPS panelu nabízí velmi dobré pozorovací úhly. Na přímém světle si tablet vede také vede dobře, ale bohužel nenabízí senzor pro automatickou regulaci jasu. U tabletů za tuto cenu to je obvyklé a není to tedy nic strašného. Rozlišení displeje je 1 280 x 800 px a to je u 10,1″ displeje málo. Vzhledem k ceně je to přijatelné, ale kdyby měl Full HD rozlišení vše by vypadalo lépe. Během svého používání jsem sledoval filmy u kterých jsem nezaznamenal žádné problémy.

Alcatel OneTouch Pixi 3

Shrnutí: Vzhledem k ceně nelze očekávat velké zázraky. PIXI 3 ale příjemně překvapil podáním barev, svým jasem a pozorovací úhly také mohu jen chválit. Jediné co bych displeji kritizoval je nízké rozlišení …

Připojení – Internet pouze s Wi-Fi

Modelu Pixi 3 pochopitelně nechybí Wi-Fi standard 802.11/b/g/n. Citlivost antén je na velmi slušné úrovni. 5 GHz („Ácéčkové“) Wi-Fi u tabletu za tuto cenu nehledejme. Bluetooth 4.0 zde také naštěstí nechybí a s originální bezdrátovou klávesnicí vše fungovalo velmi dobře a to včetně odesílání/přijímání souborů. Je celkem škoda, že tablet nenabízí slot pro SIM kartu, aby bylo možné využívat mobilní data od operátora. Pokud tedy chcete být na internetu, tak se bez Wi-Fi neobejdete.

Pokud chcete využívat tablet jako navigaci, tak je to také možné. Pixi 3 nabízí GPS modul, kterému vypomáhá A-GPS a nechybí ani elektronický kompas. Během testování jsem zkoušel bezplatnou navigaci Here WeGo a Mapy.cz. Poloha byla nalezena téměř okamžitě a žádný velký problém jsem nezaznamenal.

Zvuk – Slušný reproduktor

Na zadní straně se nachází reproduktor, který nehraje vůbec špatně. U 10″ tabletu jej jistě budete využívat pro sledování filmů. Hlasitost je na velmi dobré úrovni a kvalita je průměrná. Odpovídá tedy ceně a Pixi 3 se nemá za co stydět. Na boku tabletu se také nachází 3,5 mm jack konektor pro připojení sluchátek, reproduktorů či jiného příslušenství.

Hardware a výkon – Opravdu jen pro nenáročné

Pixi 3 je model, který není určen pro náročné hráče her. Co taky očekávat za takové peníze, že? Nabízí tedy pouze 1 GB RAM a to je na dnešní dobu opravdu velmi málo. Dále nabízí procesor MediaTek MT8127 Quad-core s taktováním na 1,3 GHz. Výkon tedy postačí na prohlížení webových stránek, fotek, videí, sledování filmů, psaní na Messengeru a takové běžné věci. Při hraní her může mít tablet problémy a často bylo tedy nutné nastavit menší grafické detaily hry.

Těch her beztak moc nenainstalujete, protože 8 GB interní paměti je opravdu velmi málo. Z 8 GB můžete využít pouze 4,5 GB a to je opravdu špatné. Naštěstí si do tabletu můžete vložit paměťovou kartu o kapacitě až 64 GB. Bohužel ale není možné na paměťové karty přesouvat aplikace a hry.

Výdrž baterie – Za ty prachy? Velmi slušné

Pod nevyjímatelným plastovým krytem se nachází Li-Ion akumulátor o kapacitě 4060 mAh. To není v dnešní době nijak překvapující hodnota a 10″ displej bude mít přeci jen větší spotřebu. Díky odladěnému systému umí tablet vydržet i celé čtyry dny v pohotovostním režimu (když jej použijete opravdu jen občas). Pokud jej aktivně používáte na internetu, tak výdrž baterie je kolem 7 hodin. Pokud sledujete filmy výdrž baterie může být i krásných 5 hodin. Záleží hodně na nastaveném jasu displeje. Výdrž tedy hodnotím jako dobrou.

Operační systém a prostředí – Téměř čistý Android

Jedná se o levný model a proto výrobce neměl chuť operační systém Android upravovat. Je zde tedy téměř čistý Android 5.0 Lollipop a je velká škoda, že jej výrobce neupravil. To co Alcatelu nemohu odpustit jsou již předinstalované nesmyslné aplikace, které není možné běžně odinstalovat. Musím ale říci, že jsem byl vzhledem k nízkému výkonu se svižností systému spokojen. Start tabletu je sice pomalejší, ale se sledováním seriálů a takové běžné věci jako jsou sociální sítě a surfování po internetu funguje svižně a bez problémů.

Fotoaparáty – Opravdu nestojí ani za řeč

Na zadní straně tablet nabízí 5 Mpx fotoaparát a nad displejem 2 Mpx selfie kamerku. Obě kamery jsou ale silně podprůměrné a výsledné fotografie bych se styděl sdílet i na sociální sítě. Nemá tedy smysl je používat. Zadní kamera je dobrá jen a pouze pro snímání QR kodů a přední kamerka pro videohovory po Skypu či jiné aplikaci.

Shrnutí:

Alcatel OneTouch Pixi 3 je určen pouze pro náročné uživatele, kteří chtějí surfovat na internetu, používat sociální sítě a na 10″ displeji sledovat filmy či seriály. Pokud požadujete hraní her, tak na tento model úplně zapomeňte. Je opravdu škoda, že výrobce do tabletu nenasadil alespoň 2 GB a 16 GB interní paměti. Nejvíce jsem narážel na problémy s nedostatkem interní paměti a moc těch aplikací tedy nenainstalujete. Pokud ale chcete jen svých pár aplikací, surfovat po internetu a sledovat seriály, tak jej mohu doporučit.

Výrobce také moc chválím za cenu a opravdu povedený originální kryt s příjemnou bezdrátovou klávesnicí. Konkurence mu může tento bonus jen závidět.

Co se mi líbí:

 • V balení je originální pouzdro a klávesnice
 • Výdrž baterie
 • Skvělá cena

Co se mi nelíbí:

 • Předinstalované aplikace
 • Slabé rozlišení displeje
 • Nízká interní paměť
 • Pouze 1 GB RAM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*