RECENZE: BUXTON BTW 8800 ANC – špunty za 1 300 Kč se super zvukem

Značku BUXTON asi není nutné nějak představovat. Jedná se o známého výrobce, který se zaměřuje na sluchátka a reproduktory. Na test jsem tentokrát obdržel špuntová sluchátka BUXTON BTW 8800 ANC, co slibují snadné párování se zařízeními, kvalitní zvuk s aktivním potlačením hluku, ovládání gesty a zvýšenou odolnost. V době psaní recenze bylo možné sluchátka zakoupit za lákavou cenu kolem 1 300 Kč.

 

 

Pozitiva:

  • Nízká váha sluchátek
  • Zvýšená odolnost s certifikací
  • Malý displej
  • Někoho potěší ovládací gesta
  • V dané cenové kategorii nadprůměrný zvuk
  • Aktivní potlačení hluku
  • Synchronizace zvuku se videem
  • Fungují i s počítačovými systémy
  • Výborná výdrž na jedno nabití
  • Cena

 

Negativa:

  • Nic

 

 

 

Co ke sluchátkům dostanu?

Sluchátka jsou prodávána v hezké krabičce, ve které najdete vše potřebné. K dispozici je tedy krátký nabíjecí USB-C, ale chválím i za sáček s různými velikostmi špuntů. Vespod krabičky jsou pak i případné návody v různých jazycích.

Prodejní balení sluchátek

 

 

 

Design a zpracování – certifikace IPX6 a displej potěší

Sluchátka i nabíjecí krabička je dostupná v černém provedení a rád vidím, že na krabičce se překvapivě nachází malý displej. Ten umí upozornit, že se levé (L) a pravé (R) sluchátko po vložení do krabičky nabíjí. Uprostřed pak můžete ihned vědět stav nabití krabičky. Takové řešení bych rád viděl u více výrobců. Celá krabička má rozměry: 64 x 54 x 29,6 mm a váží pouhých 40 gramů. Na krabičce najdeme jen USB-C nabíjecí konektor a logo výrobce. Uvnitř pak najdeme sluchátka, s jejichž vyjmutím z krabičky jsem neměl žádné problémy.

Byl jsem velice mile překvapen tím, jak BUXTON zvládl samotná sluchátka. Ta jsou totiž krásně lehounká a každé sluchátko váží 3,9 gramu. Potěší i zvýšená odolnost IPX6, díky které jejich konstrukce odolá třeba potu. Vzít si je tedy můžete vzít klidně ke cvičení. V uších navíc sedí výborně a ani při běhu nemají tendenci vypadávat. Na každém sluchátku najdete také vyznačené místo pro ovládání gesty. Já sice ovládací gesta na sluchátkách nemusím, ale dost lidí je vyžaduje a v případě těchto sluchátek fungují dobře. Gesty lze ovládat hlasitost, přepínat režimy, přeskakovat skladby či pozastavovat přehrávání a asistenta Google/Siri.

 

 

 

Párování se zařízeními, kodeky a zvuk

BUXTON BTW 8800 ANC jsou sice cenově dostupná, ale již ve svém názvu slibují ANC (Active Noise Control), což je aktivní potlačení okolního hluku. To funguje překvapivě velice dobře a své okolí neuslyšíte. To oceníte především v hromadné dopravě a ovládacími gesty se můžete přepínat mezi klasickým režimem bez ANC, s ANC, herním módem s nízkou latencí a transparentním módem pro propuštění zvuku z okolí do sluchátek. Na přepínání režimů si rychle zvyknete a hlasově budete na jejich nastavení upozorněni.

Velká očekávání od zvuku jsem neměl, ale byl jsem velice mile překvapen. V každém sluchátku se nachází 10 mm měnič, a ten odvádí skvělou práci. Znát jsou důraznější basy, ale ty nezastíní středy ani výšky a na danou cenovou kategorii si dovolím říci, že zvuk je i nadprůměrný. Vlastně jsem je porovnal s o pár stovek dražšími sluchátky a BUXTON sluchátka na tom byla o něco lépe.

Zdroj: BUXTON

U levných sluchátek je často problém se synchronizací zvuku s videem. K tomu mají sluchátka od BUXTONu herní režim, ale synchronizace s videem nebo hrou byla bezproblémová i bez zapnutí tohoto režimu. Na sluchátkách se dále nachází také mikrofony a příchozí hovory lze přijmout nejen na mobilu, ale i pomocí ovládacího gesta. S hovory jsem problém neměl a druhý strana si nestěžovala, že bych nebyl slyšet.

  • Frekvenční rozsah: 20 Hz – 9 000 Hz
  • Citlivost: 114 dB +/- 3 dB (při 1 kHz)
  • Impedance: 32 Ω +/- 15 %
  • Redukce šumu: 23 dB +/- 2 dB

Bezdrátový poslech probíhá skrze Bluetooth 5.2 a dosah připojení je udáván na 15 metrů. Podporovány jsou kodeky: AAC a SBC a sluchátka tedy lze používat s jakýmkoliv zařízením, a to i produkty od Applu. Já sluchátka během testování spokojeně využíval na mobilech s Androidem a počítačích s Windows 11 a Linux Ubuntu. Všude fungovala velice dobře a snadné je i samotné párování sluchátek.

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

V každém sluchátku se ukrývá akumulátor o kapacitě 45 mAh a v nabíjecí krabičce je pak akumulátor o kapacita 650 mAh. Výrobce také ve svých propagačních materiálech uvádí odvážná čísla kolem výdrže na jedno nabití. Sluchátka podle něj mají vydržet na jedno nabití 8 hodin při 80% hlasitosti a s nabíjecí krabičkou pak až 40 hodin při využívání 80% hlasitosti.

Je udávaná výdrž na jedno nabití pravdivá? Sluchátka jsem měl možnost celkem dlouho používat každý den a při poslechu hudby jsem vydržel na jedno nabití kolem šesti hodin na jedno nabití. Používal jsem je však často na maximum, takže 8 hodin na jedno nabití při poslechu na 80% hlasitost není nereálné. Záleží jen na vás, jak sluchátka budete používat. Výdrž je tedy výborná.

K nabíjení slouží oboustranný nabíjecí konektor USB-C a lze je tedy nabíjet klidně nabíječkou od vašeho mobilu. Nabíjení můžete sledovat na malém displeji nabíjecí krabičky. Z úplného vybití se sluchátka společně s krabičkou nabila za přibližně 2 a půl hodiny. Po vybití sluchátek se po vložení do krabičky nabijí také za chvilku, a to jen lehce nad hodinku.

 

 

 

Závěr – takový zvuk a výborná výdrž za 1 300 Kč? Skvělá nabídka!

BUXTON BTW 8800 ANC nejsou sluchátka pro audiofila, ale ten by nehledal sluchátka v této cenové kategorii. Za aktuální cenu kolem 1 300 Kč si ale myslím, že jsou výborná. Koupit je lze oficiálně třeba na Planeo.cz, ale podívat se můžete na celý seznam prodejců. Mají hezký vzhled a výbornou ergonomii, na danou cenovou kategorii nadprůměrný zvuk s ANC, bezproblémovou synchronizaci zvuku s videem, snadné párování a výbornou výdrž na jedno nabití. Rád vidím i displej na nabíjecí krabičce, který bych moc rád viděl na všech podobných sluchátkách.

I když jsem sluchátkům něco vytknout chtěl, nic jsem ale nenašel. 😉

2 thoughts on “RECENZE: BUXTON BTW 8800 ANC – špunty za 1 300 Kč se super zvukem

  1. A co třeba diody na sluchátkách které blikají každých 5s. V noci když vedle mě někdo spí nic moc.

    1. Svícení diod mi při používání nijak nevadilo ani v noci. Citlivějším to však vadit možná může.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top