Mobil můžete používat i jako bezpečnostní kameru. Má to ale smysl?

Potřebujete do své domácnosti bezpečnostní kameru? Může k tomu posloužit třeba i starší mobilní telefon s Androidem. Nastavení je jednoduché a během chvilky můžete třeba z práce sledovat, co se u vás doma děje.

 

Security Camera CZ

Pro využívání mobilu jako bezpečnostní kamery se nabízí aplikace Security Camera CZ. Ta je celá v češtině a její prvotní nastavení je nesmírně jednoduché. Stačí mít jeden mobil jako kameru, který někam umístíte a druhý mobil, ze kterého budete chtít dění v domácnosti sledovat.

Aplikace vypadá vážně dobře, ale obsahuje reklamy. Ty můžete zrušit zakoupením prémiové verze za 159 Kč na jeden rok. Cena je to dle mého názoru rozhodně přijatelná, ale aplikace bohužel plně nenahradí běžné bezpečnostní kamery. Neuchovává totiž neustále záznamy ve videu, ale jen úseky s detekcí pohybu. Detekce mimochodem fungovala alespoň na mých mobilech dobře a intenzitu si můžete nastavit. Další problém je ten, že úryvky ve skutečnosti nejsou videa, ale jen takové snímky…

Security Camera CZ má tedy tu výhodu, že je celá v češtině a s reklamou ji lze používat i úplně zdarma. Potěší i možnost sledování dění z osekané webové verze na počítači. Funkčnost běžné dostupné kamery však nenahradí, ale na druhou stranu, co chtít úplně zdarma, nebo za 159 Kč/rok, že?

 

 

Alfred Home Security Camera

Vyzkoušet můžete i Alfreda, což je také dost známá aplikace. Funguje vlastně dost podobě, jako prvně zmíněná aplikace. Prvotní nastavení je opět velice jednoduché a stačí k tomu jen dva mobily. Alfred však na rozdíl od první aplikace umí pořizovat záznam jako video, a to dokonce i se zvukem. Do kamery (prvního mobilu) můžete také vzdáleně mluvit. Také umí detekci pohybu a funguje jak na Androidu, tak i iOS.

Nevýhodou aplikace je přítomnost angličtiny a přítomné reklamy. Video záznamy jsou pořizovány také v nízkém rozlišení, což zamrzí. Můžete si nastavit také záznam v HD rozlišení, ale nebude to zdarma… V případě Alfreda zaplatíte ročně podstatně vyšší částku než u první aplikace. Osobně si myslím, že částka je rozhodně nepřiměřená.

 

 

Má používání mobilu jako bezpečnostní kameru smysl?

Když se podívám na trh s bezpečnostními kamery do domácnosti, tak slušná kamera je opravdu hodně levná. Za sebe tedy mohu říci, že využívání mobilu jako bezpečnostní kameru se rozhodně nevyplatí. Jako nouzovka může mobil skrze aplikace posloužit dobře, ale nezískáte záznam ve Full HD rozlišení, nedostanete noční vidění a vlastně celé řešení není tak pohodlné.

Tesla Smart Camera 360

V době psaní tohoto článku bylo možné si domů pořídit třeba malou kamerku Tesla Smart Camera Mini za cenu kolem 799 Kč s DPH. Doporučit však za sebe mohu otočnou kameru Tesla Smart Camera 360 za 850 – 1 090 kč s DPH. Není tedy lepší dát tisícovku za kvalitní kamerku a mít 100% funkčnost?

Chcete venkovní kameru? Tak i těch je u nás dost. Pokud chcete nějakou dostupnou, tak za sebe mohu doporučit Tesla Smart Camera Outdoor za cenu kolem 1 390 Kč s DPH nebo Tesla Smart Camera PIR Battery za 1 790 – 2 200 Kč. Druhá kamera funguje i bez nutnosti mít ji připojenou v zásuvce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top