Tesla Smart Camera Outdoor – dostupná venkovní kamera (RECENZE)

Česká značka Tesla nabízí zajímavá řešení do domácnosti. V této recenzi jsem se podíval na venkovní kameru Tesla Smart Camera Outdoor, kterou si můžete umístit třeba na dům a sledovat, co se venku děje. Kamera láká na chytrou detekci pohybu a zvuku, na které budete chytře upozorněni na mobil. V době psaní recenze se kamera prodávala za 1378 Kč s DPH.

 

Co najdu v balení?

Očekává snad někdo něco zajímavého od prodejního balení venkovní kamery? V krabičce najdete pochopitelně kameru, napájecí kabel, hmoždinky a potřebné šroubky. Dále v krabičce najdete jen různé návody, ale ty pravděpodobně nebudete vůbec potřebovat.

 

 

 

Design a zpracování

Od venkovní kamery nemůžete očekávat nějaký dech beroucí a zajímavý design. Design nikoho nepřekvapí a jedná se o běžnou kameru. Na poměry venkovní kamery nabízí však celkem malé rozměry 79 x 79 x 132 mm a není ani těžká. Konstrukce je v kombinaci z hliníku a bytelného plastu. Rozhodně potěší, že kamera nabízí zvýšenou odolnost vůči dešti a prachu s certifikací IP65.

Zdroj: TeslaSmart.com

Výtku bych možná měl jen k černé barvě kamery. V černé vypadá sice dobře, ale možná bude elektronika uvnitř kamery ve slunečních dnech více trpět. Ocenil bych tedy spíše stříbrnou či bílou barvu. Během mého používání jsem kameru venku vystavil silnému slunečnímu světlu a neměl jsem žádné problémy s přehříváním, samovolným vypínáním či ztrátám signálu Wi-Fi.

Zdroj: TeslaSmart.com

Na těle kamery si lze všimnout gumových záslepek, pod kterými se nachází slot pro paměťovou kartu microSDXC a k dispozici je i tlačítko reset. Zepředu je pak 2 Mpx CMOS kamera se světelností f/2.0 a velikostí čipu 1/2.9“. Zapomenout pak nesmím ani na anténku pro příjem signálu Wi-Fi a k dispozici je i kovový kloub, kterým můžete otáčet dle libosti a nastavit tak potřebný záběr kamery. Dále na kameře najdete i dostatečně dlouhý napájecí kabel.

 

 

 

Kvalita pořízených videí a detekce pohybu

Je dobré se podívat na cenu kamery, která v době psaní recenze byla 1 378 Kč. Jedná se tedy o dostupnou kameru, od které nemůžete očekávat kvalitu obrazu, jako u drahých kamer. Vzhledem k ceně však nabízí pěkný ostrý obraz a nechybí infračervený dosvit na vzdálenost až 10 metrů. To znamená, že monitorovat svůj pozemek můžete celkem na slušnou vzdálenost ve dne i v noci. Málem bych úplně zapomněl zmínit, že pořízena videa jsou v rozlišení Full HD (1080p).

V mobilní aplikaci můžete povolit také detekci pohybu a detekci zvuku. To funguje jedním slovem výborně a detekci pohybu jsem si nechal zapnutou, ale detekci zvuku jsem musel vypnout, protože stačilo, aby zaštěkal pes od sousedů a během okamžiku jsem měl na mobilu notifikaci (upozornění). To samé platí o detekci pohybu, kdy stačí aby kolem proletěl pták či v noci třeba můra a ihned máte na mobilu notifikaci.

I když to osobně považuji za zbytečné, někdo může ocenit, že zvuk funguje u kamery oboustranně. To znamená, že na případného zloděje můžete promluvit a vyzvat jej, aby opustil váš pozemek.


 

 

 

Ukládání videí a mobilní aplikace

V dnešní době je přeci jen pohodlné vše ukládat do cloudového úložiště, kde je vše bezpečně zálohované. To kamera umožňuje, ale to není zdarma. Vyzkoušet si ukládání do cloudového úložiště můžete na 30 dní zdarma, poté můžete za standardní tarif zaplatit kolem 100 Kč/měsíc. Ten umožňuje ukládání nahrávek na 14 dní, což je dle mého názoru dostatečné. Kdyby to někomu nestačilo, může si zaplatit dražší tarif.

Je zcela zbytečné ukládat si celodenní záznam, proto kamera chytře ukládá výstřižky zaznamenaných pohybů či zvuků a vše automaticky do cloudového úložiště nahraje. Nahrávky si poté můžete přehrát v mobilní aplikaci a stáhnout si je do paměti mobilu/tabletu.

Co ale když nechci platit za cloud? V takovém případě kamera nabízí slot pro microSDXC paměťové karty. Žádná paměťová karta však není v balení, takže si ji musíte zakoupit. Doporučuji však vybrat kvalitnější paměťovou kartu o větší velikosti 32 nebo 64 GB. Takové karty dnes už naštěstí nejsou drahé a stojí pár stovek.

A co mobilní aplikace? Ta je dostupná jak pro mobily/tablety se systémem Android, tak i pro iOS/iPadOS. Aplikace mi fungovala také na mobilu Huawei bez Google služeb, kde byl problém jen s notifikacemi. Je také fajn, že aplikaci můžete současně provozovat na více zařízení současně. Je jen škoda, že neexistuje žádná webová verze pro počítače.

Do aplikace si můžete nastavit hned více kamer, chytrých čističek vzduchu či jiných zařízeních značky Tesla. Je skvělé, že aplikace je celá v češtině, je přehledná a funguje dobře. Stačí si jen vytvořit účet a kameru dle pokynů přidat. Vlastně to funguje celé tak, že kamera je doma připojená k Wi-Fi, proto můžete obraz sledovat odkudkoliv na jakémkoliv Android/iOS zařízení. Celý postup instalace kamery najdete v samostatném článku.

Tak co všechno mobilní aplikace vlastně umí? Umožňuje sledování v reálném čase s 2 vteřinovým zpožděním, což je vzhledem k ceně dobré. Přepnout si můžete kameru na celý displej, poslouchat zvuk v okolí, pořizovat snímky či nahrávky do paměti mobilu/tabletu a nechybí přehled nahrávek v cloudu. Aplikaci vlastně nic nechybí a výrobci ji mohu jen pochválit.

 

 

 

Závěr – opravdu se povedla

Tesla Smart Camera Outdoor je dostupná venkovní kamera, která se výrobci vážně povedla. Vzhledem k ceně nabízí dobrý obraz i zvuk, funkční detekci pohybu/zvuku, a především povedenou mobilní aplikaci pro obě platformy. Pochválit pak musím i možnost ukládání důležitých výstřižků záznamů do cloudového úložiště.

Osobně bych zvolil jen jinou barvu kamery, protože díky černé schytá více slunečního svitu, díky čemuž může elektronika uvnitř více trpět. Zvolil bych tedy jinou barvu a dále bych vytknul to, že kameru nelze spravovat z počítače. Stačilo by obyčejné webové prostředí, kam bych se přihlásil a měl vše před sebou.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

6 komentář

 1. Můžu ji mít na chatě a sledovat bez veřejné IP adresy z domova bez drahého cloud?

  1. Ano je to možné, ale musíte mít na chalupě svou Wi-Fi.

 2. Výrobce deklaruje venkovní použití, ale zapomněl upozornit, že kamera musí být pod střechou. Umístil jsem kameru venku bez přístřešku a po týdnu byla plná vody. REKLAMACE NEUZNÁNA.

  1. Adolf Pupík

   Na domě mám tři tyto kamery a ani jedna není pod stříškou. Všechny fungují už půl roku bez problémů.

 3. Dobrý den, jak funguje ukládání na SD kartu? Přemazávají se nejstarší záznamy, nebo se musí vždy formátovat celá karta?

  1. Staré záznamy se automaticky přemazávají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*