RECENZE: Tesla Smart Camera 360 – dostupná bezpečnostní kamera do domácnosti

Česká společnost Witty s.r.o. na našem trhu pod značkou Tesla prodává stále více chytrých produktů do domácnosti. Na těchto produktech mám rád, že jsou kvalitní, nastaví je snadno úplně každý, mají aplikaci v češtině a prodávají se také za příznivé ceny.

Dlouhodobě používám od značky Tesla venkovní bezpečnostní kamery, čističku vzduchu, chytrý prodlužovací kabel a nově se v mé domácnosti objevila bezpečnostní kamera Tesla Smart Camera 360. Ta se v době psaní této recenze prodávala v rozmezí 850 – 1090 Kč s DPH.

 

Pozitiva:

 • Kvalitní zpracování kamery
 • Možnost otáčení kamery
 • Reproduktory a mikrofony na kameře
 • Noční vidění
 • Vzhledem k ceně kvalitní videa
 • Detekce pohybu a zvuku
 • Extrémně jednoduché nastavení
 • Mobilní aplikace v češtině nebo slovenštině
 • Rozumná cena

 

Negativa:

 • Placené cloudové úložiště
 • Není aplikace pro počítače

 

 

 

Co najdu v prodejním balení?

V prodejní krabičce ke kameře překvapivě dostanete napájecí adaptér do zásuvky a microUSB kabel. Dále v krabičce najdete sáčky s hmoždinkami, šroubky, plastový držák a sponu pro snadnější vysunutí paměťové karty.

 

 

 

Design a zpracování

Hned po vybalení z krabice jsem byl celkem mile překvapen tím, jak je kamerka malá. Dle stránek výrobce její rozměry činí: 87 x 87 x 123 mm. Konstrukce je celá z plastu, jak by jistě každý v této cenové kategorii očekával. Jelikož se jedná o kamerku do domácnosti, tak nemá žádnou zvýšenou odolnost. Není tedy vhodná na umístění ven, od toho má výrobce v nabídce jiné modely.

Design kamerky se mi líbí a nejzajímavější je pochopitelně její otočná hlava. Tou můžete v mobilní aplikaci tahem prstu snadno otáčet dle libosti. Umí se totiž otáčet do stran, ale i nahoru a dolů, což je hodně fajn. Na hlavě kamerky najdeme pochopitelně 2 Mpx snímač, malé barevné diodky, mikrofony a také reproduktory. Na zadní části je pak microUSB konektor pro napájení kamery.

A kde je slot pro paměťové karty? Ten jsem chvilku hledal a kamerka jej má elegantně ukrytý překvapivě v hlavě. Stačí ji rukou jen vzít, otočit směrem nahoru a slotu si ihned všimnete. Vespod kamerky jsou pak pogumované nožičky, aby pevně držela na stole, skříni nebo na jiném nábytku. Kameru lze také přidělat třeba na zeď.

 

 

 

Jak vypadají videa a co kamerka umí?

Kamerka nabízí 1/3“ CMOS snímač s 2 Mpx rozlišením, což je v této cenové kategorii běžné. Umí pořizovat videa do záznamu v rozlišení Full HD (1920 x 1080 px). Veškeré záznamy fungují 24/7 a ukládají se na paměťovou kartu microSD, která není součástí balení. Záznamy jsou možné hned na několik dní a záleží jen na tom, jak velkou kapacitu paměťové karty si vyberete. Během testování jsem zkoušel 32/64 i 128 GB paměťové karty microSDXC.

Jelikož se jedná o IP kameru, tak je neustále připojená k vaší domácí 2,4 GHz Wi-Fi síti. Dění doma či na chalupě tedy můžete sledovat odkudkoliv online. Prohlížet si můžete záznamy ze dne i  noci. Kamerka totiž má i infračervený senzor s nočním viděním do 10 metrů.

Je hodně fajn, že kamerka zaznamená také detekci pohybu. Úryvky pohybu si můžete nechat nahrávat do cloudového úložiště, které je bohužel placené. Já však používám zaznamenání fotek s detekcí pohybu, kde vidím i čas pořízení. Vím tedy čas pohybu a mohu si jej zdarma prohlédnout v uložených záznamech na paměťové kartě, a to hned z mobilu.

Asi se tomu někteří budou smát, ale tuto kamerku jsem si pořídil jen proto, abych z práce mohl sledovat svou kočku. Mohu tedy sledovat, co zrovna dělá, otáčet kamerou dle libosti, abych viděl celou místnost a díky mikrofonům na kameře na ní mohu z aplikace i mluvit. 😀 Potěšit někoho může i to, že zvuk se přenáší obousměrně. Přes mobil tedy na dálku uslyšíte, co se v místnosti děje.

Noční vidění
Zapnutí mikrofonu, noční vidění

 

 

 

Mobilní aplikace a nastavení kamery

Produkty Tesla můžete mít uložené pod svým účtem v jedné mobilní aplikaci Tesla Smart. Tu můžete používat i na více zařízeních se systémem Android, iOS nebo iPadOS. Je velká škoda, že výrobce nenabízí možnost sledování dění z kamer na počítači třeba v nějaké webové aplikaci.

Velkou výhodou produktů Tesla je právě extrémně jednoduché nastavení. Kameru stačí jen vybalit, vložit do ní paměťovou kartu, zapojit do zásuvky a během chvilky bude připravena pro připojení s aplikací. V mobilní aplikaci se jen přihlaste ke svému účtu nebo si vytvořte nový a přidejte nové zařízení dle pokynů v češtině/slovenštině.

Po úspěšném propojení s mobilní aplikací Tesla Smart doporučuji si spustit kameru v aplikaci, vpravo nahoře klepnout na možnosti (tři tečky), nastavit si detekci pohybu a naformátovat paměťovou kartu (i když bude úplně nová).

Samotné aplikaci tedy nic nechybí a je velice jednoduchá, což musím výrobci pochválit. V případě této kamery tedy můžete tahem prstu otáčet hlavou kamery dle potřeby, pořizovat fotky, záznamy, hledat záznamy dle data, sledovat fotky z detekce pohybu a lze skrze kameru mluvit.

Že máte divný pocit z toho mít v obyváku či jiné místnosti doma bezpečnostní kameru? I na to výrobce myslel, proto v mobilní aplikaci najdete funkci Soukromý režim, kterou můžete zapnout ve chvilce, kdy přijdete domů. Na tuto funkci stačí jen klepnout a během okamžiku se kamera uspí, takže nepořizuje žádný záznam.

 

 

 

Závěr – vyplatí se?

Je třeba si uvědomit, že se jedná o opravdu levnou IP kameru. Vzhledem k ceně si ale myslím, že rozhodně nabízí dobrou kvalitu obrazu, noční režim a její design je hezký. Pokud tedy do domácnosti hledáte nějakou bezpečnostní kameru s opravdu jednoduchým nastavením, mobilní aplikací v češtině a s nízkou cenou, tak je Tesla Smart Camera 360 ideálním kandidátem.

Já osobně postrádám jen nějakou aplikaci pro počítače s Windows. Někomu však může vadit i placené cloudové úložiště, ale bez toho se bez problémů obejdete.

Kamera Tesla Smart Camera 360 je k dispozici na různých velkých e-shopech. Zakoupit si ji však můžete přímo na oficiálním e-shopu výrobce na adrese shop.teslasmart.com.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*