Aplikace Zásilkovna pro mobily Huawei bez Google služeb

Službu Zásilkovnu mám rád, protože je spolehlivá, a především má vydařenou mobilní aplikaci pro Android a iOS. Aplikace je tedy k dispozici zcela zdarma v Obchodě Play a Apple AppStore, ale na Huawei AppGallery vývojáři stále zapomínají.

AKTUALIZACE ČLÁNKU dne 13. 6. 2023:

Na tomto webu se mobilům značky Huawei již nevěnujeme, protože jejich pořízení nemá vůbec žádný smysl. Ani jeden z mobilů nenabízí 5G čipy a nepodporují tedy mobilní sítě 5G. Tyto sítě jsou již dnes velice důležité, protože se objevují v lokalitách, kde kdysi nebylo ani LTE. Operační systém v mobilech také nemá pro náš trh naprosto nutná API. Ta jsou potřebná pro bezproblémový chod veškerých zásadních aplikací.

Pravděpodobně finančně motivované redakce či YouTubeři vám mohou tvrdit, že s mobily běžně fungovat lze, ale drtivá většina lidí bude postrádat aplikace. Ano, existují řešení pro doinstalování aplikací umožňujících využívání Google služeb, ale ty mají velká omezení. Neumí totiž některé bankovní aplikace, za jejich využívání můžete dostávat v některých službách bany, ani v těchto aplikacích nelze používat všechny známé aplikace a dost těchto aplikací má pochybný původ. Přihlášením do těchto aplikací vystavujete svůj Google účet a další údaje velkému bezpečnostnímu riziku.

Co když nechci mobil s Google službami?

Samozřejmě je jen na vás, jaký mobil si pořídíte, ale vážně chcete utrácet takové peníze za mobily s těmito problémy? Pokud toužíte po mobilu bez Googlu, můžete vyhledat jiná a spolehlivější řešení. V první řadě můžete si zakoupit i některé běžné mobily, aplikace od Googlu odinstalovat a zbylým zcela zakázat přístup k internetu. Obchod Play a další služby můžete klidně používat i zcela v izolovaném prostoru, takže nebudou do dalších aplikací a datům zasahovat. Existuje pak i verze androidí ROM GrapheneOS s již izolovanými Google službami.

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. nefunguje, pro vybraní pobočky chce Google mapy a nejede

  2. Zdravím.Ted jsem posílal zásilku přes gspace (zásilkovna ) a funguje jen je potřeba při třetím kroku při výběru zásilkovny asi 5 minut čekat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*