YouTube aplikace FreeTube ukončuje podporu starých systémů

Pro sledování videí na YouTube je pohodlnější využívat nějakého YouTube klienta. Těch existuje několik a nejvíce jich je pro systém Android. Pro Windows, macOS nebo Linux tu je výborný open-source klient FreeTube. Ten stále přináší různá vylepšení aktualizacemi.

Co FreeTube vlastně umí?

Umožňuje používání platformy YouTube bez nějakých omezení a především bez sledování. Moc lidí o tom vůbec nepřemýšlí, ale YouTube sbírá enormní množství citlivých dat uživatelů z důvodů cílení reklam. FreeTube všechny reklamy umí blokovat, video nebo audio zvládne stáhnout ve vybrané kvalitě a uživatelské prostředí je v češtině. Nemusíte se ani nikam registrovat, sledování videí a odebírání oblíbených kanálů je zcela anonymní a ukládá se jen na disk počítače.

Aplikace FreeTube poměrně dlouho nedostala žádnou aktualizaci a někomu se mohlo zdát, že vývoj skončil, ale naštěstí tomu tak není. Vývojáři na Githubu oznamují příchod nové verze v0.20.0. Pokud chcete, již si ji můžete stáhnout a současnou verzi v počítači aktualizovat. Nepřijdete o žádná data ve FreeTube a aktualizace přináší velké množství oprav a vylepšení funkcí.

Konec podpory starých systémů

Vývojáři na Githubu mají zmíněné všechny změny v této aktualizaci, a tou je i ukončení podpory starých operačních systémů: Windows 8.1, Windows 8 a Windows 7. Nezapomnělo se ani na staré verze macOS 10.13 a 10.14. Jedná se o velice staré verze a nelze se tedy vývojářům divit. S počítačem s také již starým Windows 10 však můžete stále být bez obav.

Zdroj: Github

Kde aktualizaci stáhnu?

Distribuce aplikace FreeTube se nijak nemění. Už teď můžete novou beta verzi v0.20.0 začít stahovat na oficiálním webu FreeTubeApp.io. Tam je k dispozici nejen pro Windows a macOS, ale také pro linuxové distribuce.

Zdroj: Github

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*