Jak platit hodinkami Xiaomi Watch S1 a Watch S1 Active?

Bezkontaktní placení hodinkami je pohodlné a neuvěřitelně návykové. V dnešní době si myslím, že platby mají podporovat všechny slušnější hodinky. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy platil mobilem, ve kterém mám NFC dokonce zcela vypnuté. Na test jsem obdržel hodinky Xiaomi Watch S1 Active, které nabízí NFC cívku a podporují bezkontaktní placení. To samé se týká verze Xiaomi Watch S1. Jaké ale placení těmito hodinkami je? Podporují je všechny banky?

 

 

Jaké banky podporují placení hodinkami od Xiaomi?

Hodinky od Xiaomi mají vlastní operační systém MIUI Watch a spoléhají se tedy na vlastní platební systém Xiaomi Pay. Na českém a slovenském trhu v současné době tuto službu podporuje pouze Československá obchodní banka (ČSOB), kterou dnes především moc mladých lidí nepoužívá. Můžete se dočíst, že Xiaomi Pay podporuje i mBanka, ale bohužel ta pravděpodobně nepodporuje tyto hodinky a Xiaomi ji pro ČR nezmiňuje ani v mobilní aplikaci Mi Fitness. Slováci s mBank si ale platby hodinkami užít pravděpodobně mohou. Naštěstí se Xiaomi Pay spolupracuje také služba Curve, díky které můžete využívat platební karty ostatních bank a já během testování hodinkami platím skrze Air Banku.

Seznam podporovaných bank s Xiaomi Pay

Většinu uživatelů tedy asi bude zajímat služba Curve. Ta je zdarma a používat ji mohou uživatelé Androidu a iOS. Stačí si stáhnout jednoduchou aplikaci, kde se pouze zaregistrujete a ověříte. Je nutné vyplnit skutečné údaje, které bude aplikace služby požadovat. Poštou vám totiž bude zaslána fyzická plastová platební karta. V mém případě mi dorazila během jednoho týdne. Po obdržení kartu v aplikaci aktivujete a můžete službu začít plnohodnotně používat.

Platební karta Air Bank ve službě Curve

Jak na Curve? Do svého mobilu s Android nebo iOS si stáhněte oficiální aplikaci Curve, a to třeba skrze odkazy či QR kódy níže. Založte si bezplatný (Free) účet, za který měsíčně nebudete platit žádné poplatky a do služby lze uložit až dvě vaše platební karty. Obdržet však pro aktivaci musíte fyzickou kartu Curve. Služba sice zdarma je, ale zaplatíte €4,99 jednorázový poplatek za doručení poštou.

Skenuj pro stažení aplikace Curve

 

 

 

Uložte si platební kartu do Xiaomi Pay v mobilní aplikaci

 • Spusťte mobilní aplikaci Mi Fitness
 • Dole klepněte na „Zařízení“
 • V nastavení zařízení najdete funkci „Xiaomi Pay“, kam si můžete svou platební kartu ČSOB nebo údaje z fyzické karty Curve uložit

 • Karta se uloží do služby Xiaomi Pay a nahraje se také do systému hodinek. V případě Curve se v hodinkách bude zobrazovat platební karta Curve, ale peníze budou strženi z vaší hlavní platební karty např. Air Bank
 • Během nastavení plateb můžete být požádáni o zadání PINu, pro odemykání systému v hodinkách, ale i funkce placení. PIN slouží pro lepší zabezpečení, aby v případě ztráty nikdo nemohl vaší kartou platit

 

 

 

Jak hodinkami snadno platit?

Placení bylo testováno skrze službu Curve s platební kartou Air Bank s hodinkami Xiaomi Watch S1 Active na několika terminálech. Vlastně na žádném terminálu jsem nenarazil na problém s placením.

 • Na hodinkách stiskněte horní tlačítko na pravém boku hodinek
 • V menu hodinek najděte aplikaci Karty s fialovou ikonou peněženky
 • Můžete být požádáni o zadání PINu pro odemknutí hodinek
 • Vyberte vaší platební kartu, klepněte prstem na modré tlačítko „Zaplatit“ a přiložte kartu k terminálu
 • Platba by měla proběhnout bez problémů

2 komentář

 1. Dobrý den, do karty CURVE jde uložit pro platby i karta VISA?
  Děkuji za odpověď

  1. Adolf Pupík

   Ne, podporovány jsou pouze karty Mastercard.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*