Čínský výrobce Xiaomi je populární tím, že nabízí kvalitní konstrukce a hodně výkonu za malé ceny. Dobrým příkladem je model Redmi 3, který je možné koupit za cenu pod 4 000 Kč a podle Atronic.cz je u jejich zákazníků hodně oblíbený. Xiaomi nabízí ale také modely Note 3 a Note 3 Pro, které nabízí větší displeje a více výkonu.
Do ruky se mi díky e-shopu Atronic.cz dostal model Note 3 Pro, který je vylepšenou verzí klasického Note 3. Rozdíly si v této recenzi také povíme. Na co Xiaomi Redmi Note 3 Pro láká? Na krásný 5,5″ displej, elegantní design s kovem, čtečku prstu, 16 MPx fotoaparát a pěknou porci výkonu. To vše za krásnou cenu lehce nad 5000 Kč. Jak tedy obstál v testování?
Rozdíly Note 3 a Note 3 Pro:
Na trhu jsou dva modely a to Note 3 a Note 3 Pro. Po designové stránce vypadají úplně stejně, ale přeci se jen liší. Do rukou se mi dostal model Note 3 Pro, který je trošku vylepšený. Podívejme se tedy na rozdíly.
- Fotoaparát: Note 3 – 13 MPx, Note 3 Pro – 16 MPx
- Procesor: Note 3 – 2 GHz (Mediatek MT6795 Helio X10 64 bit), Note 3 Pro – 1,8 GHz (Snapdragon 650 MSM8956)
- Grafika: Note 3 – PowerVR G6200, Note 3 Pro: Adreno 510
- Čeština: Note 3 – Plně v češtině, Note 3 Pro – Občas je něco anglicky (více informací naleznete níže)
- Cena
Obsah balení:
- Xiaomi Redmi Note 3 Pro
- Adapter (pro EU zásuvky), USB kabel
- Návody
- Špendlík pro vysunutí slotu pro SIM a SD karty
Podrobné specifikace Note 3 Pro:
- Rozměry: 150 x 76 x 8.65 mm
- Konstrukce: Kov, nerozebíratelné
- SIM: NanoSIM, MicroSIM (Možné využívat DualSIM)
- Displej: 5,5″ (palců), IPS, FullHD, automatická regulace jasu, Gorila Glass 3
- Operační systém: Nadstavba MIUI 7.2.5 Stable, Android 5.1.1
- Procesor: 6 jader, 1,8 GHz, Snapdragon 650 MSM8956
- Grafika: Adreno 510
- RAM: 2 GB
- Vnitřní paměť: 16 GB
- Podpora paměťových karet: microSD o kapacitě až 128 GB
- Baterie: Li-Ion o kapacitě 4050 mAh
- Připojení: MicroUSB, infraport, Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, LTE/4G, 3G, 2G
- LTE pásma: 1800, 2100 a 2600 MHz
- Fotoaparát: Zadní 16 MPx, Přední: 5 MPx, autofocus, duální LED blesk, F/2.0, HDR
- Navigace: GPS, A-GPS, Glonass, Beidou
- Další funkce: Čtečka otisku prstu, OTG, Multitouch, Notifikační dioda
Design a konstrukce – Opět příkladná konstrukce
Řada Note je u Xiaomi známá tím, že se jedná o větší mobily. U Note 3 Pro tomu není jinak. Jeho rozměry činí 150 x 77x 8,7 mm a váha činí 164 g. Váha je tedy vyšší, ale vzhledem k rozměrům mobilu a také velké baterii je to pochopitelné. Mobil je nerozebíratelný a proto je tělo krásně pevné a nikde nic nevrže. Hrany jsou krásně zaobleny a díky tomu Note 3 Pro i se svou velikostí vklouzne do ruky krásně a při dlouhém hraním her nikde nic neškrábe ani nebodá do dlaně.
Na přední straně se nachází 5,5″ IPS displej s rozlišením FullHD a ochranným sklem Gorilla Glass 3. O displeji se budu rozepisovat níže. Nad displejem se nachází reproduktor pro hovory, přední 5 Mpx selfie kamerka, potřebné senzory a dioda pro notifikace. Pod displejem se nachází trojice senzorových tlačítek. Senzorová tlačítka jsou na rozdíl od menšího Redmi 3 podsvícena a díky tomu je uvidíte i v úplné tmě.
Na horní straně se nachází 3,5 mm jack pro připojení sluchátek či jiného příslušenství, mikrofon pro záznam zvuku při natáčení videí a naštěstí nechybí ani infraport pro ovládání TV, žárovek a jiného příslušenství. Na levé straně se nachází šuplíček pro vložení MicroSIM, NanoSIM a SD karty. Na pravé straně se nachází už jen tlačítka pro ovládání hlasitosti a zamykací tlačítko. Dolní strana už jen klasicky nabízí MicroUSB port pro nabíjení, který je neobvykle umístěn na levé straně a nechybí ani mikrofon pro hovory.
Záda jsou z kovu a budí elegantní dojem. Je celkem škoda, že Xiaomi na záda nevybrousilo nějaké tvary, jak je tomu u malého Redmi 3. Dost by mu to slušelo a zabraňovalo by to klouzání z ruky. Je i celkem škoda, že se záda umatlávají a musíte je tedy čistit … Aby bylo možné přijímat signál, tak pochopitelně se na zádech nachází také plasty. Jedná se o horní a dolní stranu. Ty mi při používání nijak nevadí a design nijak neničí. Nyní se ale dostáváme k zajímavým prvkům zadní strany. Nechybí čočka 16 Mpx čipu fotoaparátu, dvojitý LED blesk a čtečka otisku prstu. Na zadní straně nalezneme už jen hlasitý reproduktor a logo MI.
Design hodnotím jako povedený, ale je celkem škoda, že stříbrná varianta nenabízí také stříbrnou přední stranu. Vůbec by mi nevadilo ani broušení na zádech, jak je tomu u malého Redmi 3. Do ruky Note 3 Pro sedne opravdu krásně a pohodlně se drží. Tedy v mých velkých rukách. Dámy budou mít s používáním tohoto modelu nejspíše problémy a sáhnou tedy spíše po menším Redmi 3. Co se týče konstrukce, tak ta je příkladná. Nikde nic nevrže, neprohýbá se a vše drží na svém místě.
- Všechny fotky mobilu naleznete ve složce na OneDrivu – ZDE
Čtečka otisku prstu – Překvapivě spolehlivá
Čtečka otisku prstu je lákadlem modelu Note 3 Pro. Nejdříve jsem se toho trošku obával, protože v ruce jsem měl mobily kolem 5 000 Kč a jejich čtečky nejsou vždy spolehlivé a často téměř vůbec nefungují. Xiaomi snímání otisku ale zvládlo skvěle a já jsem velmi mile překvapen. Samotná čtečka otisku prstu se nachází na zadní straně hned pod čočkou fotoaparátu a bleskem. Že je to špatné umístění? To jsem si nejdříve říkal, ale během používání jsem zjistil, že takové umístění mi vyhovuje.
Odemykání otiskem prstu jsem si nastavil na ukazováčky, které na čtečku hned v kapse krásně dosáhnou. U nastavení čtečky ještě chvilku zůstaneme. V nastavení telefonu naleznete možnost nastavení hesla a otisku prstu. Celé nastavení je celkem rychlé a nesetkal jsem se s žádným problémem. Můžete si hned nastavit prstů více. Po spuštění nastavení jednotlivého prstu budete vyzvání k přitlačení na čtečku, které budete opakovat pár vteřin. Je to opravdu rychlé a i samotné nastavení je velmi jednoduché a rychlé. Ehm, zkoušel jsem i prst na noze a také to funguje. 😀
Neničí čtečka otisku prstu design? Kruh kolem čtečky je na stranách krásně broušený stejně, jak u fotoaparátu. Na světle se kruhy tedy krásně lesknou a elegantní dojem nezmizí. Čtečku otisku prstu celkově hodnotím jako velmi vydařenou. Jedinou výtku bych ale přeci jen měl. Když máte mokré ruce, tak čtečka ne vždy funguje spolehlivě. Pokud vylezete ze sprchy, tak si čtečka ani neškrtne a musíte zadat PIN. Je to sice pochopitelné, ale snad v budoucnu se dočkáme vyřešení tohoto problému.
Displej – Povedený obr s FullHD
Protože se jedná o řadu Note, tak nesmí chybět pořádný displej. Xiaomi do Note 3 Pro nasadilo 5,5″ IPS displej s FullHD rozlišením a jemností 443 PPI (na palec). Nechybí ani ochrana sklíčkem Gorilla Glass 3. Pochopitelně nabízí senzor pro automatickou regulaci jasu, která funguje velmi dobře a je ukázková. Na přímém slunci jsem neměl vůbec žádné problémy s čitelností displeje. Pozorovací úhly jsou také příkladné a barvy velmi povedené. Výtku bych však měl k podání černé barvy, která v některých případech není tak úplně černá, ale spíše taková našedlá. To je u IPS displejů ale normální a vzhledem k ceně to Xiaomi dokážu odpustit.
Senzorová tlačítka pod displejem jsou na rozdíl od malého Redmi 3 podsvícená a to je jen dobře. U senzorových tlačítek si můžete také nastavit jak dlouho mají tlačítka svítit. Např. po 20 vteřinách zhasnou a po dotyku na displej se znovu rozzáří. Sílu vibrací si také můžete nastavit podle sebe od nejnižší po nejsilnější.
To co Xiaomi opět musím pochválit je funkce Režim čtení. Tato funkce umí utlumit modré světlo, které vám při používání mobilu večer unavuje oči. Funguje to tak, že klepnutím na zkratku v rolovací liště funkci aktivujete a displej modré světlo utlumí. Za přidání této funkce Xiaomi chválím, ale je velká škoda, že není možné si nastavit automatické zapnutí při západu slunce. Bylo by to pohodlnější.
Pokud tedy kouknu na cenu Note 3 Pro, tak displej hodnotím jako povedený.
Operační systém a prostředí – Opět pochvala za spolehlivost, ale …
Xiaomi je známo tím, že do svých mobilů nedává čistý Android a od své konkurence se chce díky své nadstavbě odlišit. Xiaomi Redmi Note 3 Pro nabízí předinstalovanou nadstavbu MIUI 7.2.5 postavenou nad systémem Android 5.1.1. Prostředí je velmi jednoduché a přehledné. Nenabízí žádné zbytečné menu a vše co si nainstalujete máte pouze na úvodních obrazovkách. Vše se tedy odehrává pouze na obrazovkách, které posouváte do stran. Ikonky aplikací si můžete vkládat do složek a používat Widgety.
Nastavení telefonu vypadá také moc pěkně a je přehledné. U Note 3 a Note 3 Pro v nastavení můžete také narazit na Lite Mode, který systém promění k nepoznání. Jedná se o režim, který zaujme uživatele s horším zrakem. Vše je tedy velké a ikony na úvodních obrazovkách mohou připomínat dlaždice ze systému Windows 10 Mobile. Tuto funkci tedy využijí spíše senioři nebo uživatele s postižením. Tato funkce je bohužel celá v angličtině a snad brzy se dočkáme překladu.
To co musím Xiaomi pochválit je již předinstalovaná aplikace pro zabezpečení a údržbu systému. Nese název Optimalizace a nabízí vestavěný Antivirus, čistič systému, AntiSpam pro blokování nežádoucích tel. čísel (hovorů, SMS) a nechybí ani přehled spotřeby mobilních dat. Dále ta samá aplikace nabízí nastavení úspory baterie a funkci povolení. Ta slouží pro udělování práv aplikacím. Můžete tak třeba Facebooku zakázat přístup ke kontaktům a udělit aplikacím/hrám jen to co skutečně potřebují.
Co ale takhle funkce nahrávání hovorů, kterou jsem malému Redmi 3 chválil? Tato funkce v Note 3 Pro také je a funguje skvěle. Během hovoru stačí klepnout na ikonku nahrávání hovorů a váš hovor bude nahrán. Můžete si jej přehrát nebo někam sdílet skrze předinstalovaný záznamním. Během nahrávání druhá strana vůbec nepozná, že ji nahráváte, protože nahrávání neobsahuje interval „pípání“, jak to mají některé aplikace. To Xiaomi tedy chválím a doufám, že se toho chytí také ostatní výrobci.
Jak je to ale s češtinou? Tady se dostáváme k drobnému nedostatku … Note 3 Pro má již přeinstalovanou ROM v češtině, ale vývojáři ještě mají co dohánět, protože některé prvky nejsou plně přeloženy do češtiny. Většina prvků v systému přeložena je, ale třeba právě již zmiňovaný Lite mode není vůbec přeložen a rolovací lišta je pouze v angličtině. Brzy se ale snad dočkáme aktualizace, která tento problém vyřeší. Dle mého názoru se ale nejedná o velký problém, protože většina nejdůležitějších prvků přeložena je a nějaké to anglické slovíčko v rolovací liště mi vůbec nevadí. Klasická verze Note 3 je ale plně přeložena do češtiny. Pokud by vám tedy nějaké to slovíčky anglicky vadilo, tak se můžete poohlédnout po tomto stejně vypadajícím modelu.
Jak bych tedy shrnul systém a prostředí MIUI? Jedná se o povedený systém, který hezky vypadá a je jednoduchý. S žádnou aplikací z Google Play jsem neměl problémy. Systém po celou dobu mého testování fungoval svižně a netrpěl žádným zamrzáním . Je jen škoda, že prostředí MIUI není plně přeloženo, ale snad dorazí aktualizace.
Hardware a výkon – Hrajete nejnáročnější hry? Žádný problém!
Xiaomi Redmi Note 3 Pro je mobil za cenu lehce nad 5000 Kč a proto jsem nečekal žádný zázrak u výkonu. Xiaomi ale opět překvapilo a do Redmi Note 3 Pro nasadilo 2 GB RAM a také vzhledem k ceně slušný procesor Snapdragon 650 MSM8956, který nabízí 6 jader a je taktován na 1,8 GHz. O grafický výkon se stará čip Adreno 510 a díky této kombinaci systém MIUI postavený nad Androidem funguje krásně svižně bez záseků. V AnTuTu Benchmark si Note 3 Pro odnesl krásných 74 732 bodů.
Nechybí ani 16 GB uložiště pro vaše data a aplikace s možností rozšíření díky MicroSD kartám o kapacitě až 128 GB. Z paměti mobilu si pochopitelně něco ukrojí samotný operační systém a ze 16 GB budete moci využít 11,18 GB. Pokud si pořídíte paměťovou kartu, tak pro bezproblémové používání doporučuji si pořídit kartu třídy 10 (Class 10).
Note 3 Pro má tedy výkonu dostatek a neměl jsem žádné problémy s hraním náročných her jako jsou Unkilled, Mortal Combat, Dead Trigger 2, Dead Effect 2, Modern Combat 5, Need for Speed: No Limits a další. Během hraní her jsem neměl problémy se záseky nebo pády her. Při hraní hry Pokémon Go jsem ale zaznamenal zahřívání na zadní straně pod čtečkou otisku prstu. Nebylo ale nijak nadprůměrné a výrobce zpracování hardwaru zvládl dobře.
Co ale takhle šuplíček na levé straně mobilu? Ten po vysunutí obsahuje dva sloty, které můžete využít podle svých potřeb. Je možné využívat jednu NanoSIM + MicroSIM (používat DualSIM) a nebo využívat NanoSIM + MicroSD paměťovou kartu. Fotoaparáty pochopitelně také nechybí a Xiaomi do Note 3 Pro nasadilo 16 Mpx čip zadního fotoaparátu a přední selfie kamerku s 5 Mpx. O fotoaparátu se budu zmiňovat níže.
Fotoaparát – Za ty peníze dobré
Xiaomi se snaží nahnat velké rozlišení za co nejnižší cenu. Note 3 Pro nabízí 16 Mpx čip fotoaparátu se světelností objektivu f/2.0. Pochopitelně nechybí ani Auto Focus, Touch Focus, HDR a povedená foto aplikace s režimy. Aby bylo možné fotit fotky za horšího světla nebo si jen tak svítit, tak nabízí duální blesk, který je silný a k focení fotek poslouží dobře.
Velké rozlišení nemusí značit výborný fotoaparát. Note 3 Pro umí rychle ostřit a pořizování snímků je také krásně rychlé. Pořizování snímku s režimem HDR je také rychlejší, než u malého Redmi 3. Barvy fotek jsou dobré a fotky ostré. Neměl jsem žádné problémy s pořizováním macro, ale bohužel při špatném světle jsem se setkal se šumem. Ten se objevuje převážně na tmavém pozadí a někdy v rozích fotografií. Vzhledem k ceně šum ale není nijak hrozný a některé dražší mobily jej mají i horší.
- Všechny nafocené fotky naleznete ve složce na OneDrivu – ZDE
To co mi vadilo více je to, že občas u některých fotek jsem zaznamenal až nepřirozenou světlost fotografií. Není to ale chyba optiky, ale softwaru (automatiky). Pokud si s focením trošku pohrajete, tak tento problém zmizí. Při focení stačí klepnout na místo, které chcete zaostřit a kolečkem otáčet a fotku snadno ztmavit (Můžete vidět ve videu u ukázky prostředí).
Když se podíváme na foto aplikaci, tak ta je velmi jednoduchá a stejná, jak u malého Redmi 3. Její používání je snadné a rychlé. Můžete se rychle přepínat mezi zadní a přední kamerou, fotit jedním klepnutím v režimu HDR a po swipnutí prstu zprava doleva fotit ve vybraném filtru. Když prstem swipnete zleva doprava, tak budete mít po ruce všechny důležité funkce. Jedná se o focení panoramat, samospouště, manuálního režimu pro manuální nastavení vyvážení bílé a ISO, vodováhu, nastavení tonu pleti, fotit v nočním režimu, využívat efekt rybí oko a fotit s rozmazáním. Výborná je možnost výběru scén, které naleznete také ve fotoaparátech. Díky těmto scénám můžete vyfotit krajinu v krásné kvalitě, portrét, fotit v noci, proti slunci a další. Jednoduše si nastavíte scénu podle toho co zrovna chcete fotit.
Co ale přední selfie kamerka? Ta nabízí 5 Mpx a díky ní je možné fotit populární selfie, natáčet videa a nebo využívat video hovory. Se selfie kamerkou pořídíte pěkné fotky za které se na sociálních sítích nebudete stydět.
Co natáčení videí? To zadní fotoaparát nabízí v rozlišení FullHD se 30 FPS (snímky za vteřinu). V aplikaci stačí prstem swipnout zleva doprava a jedním klepnutím můžete natáčet zrychlená videa. Ve foto aplikaci se také nachází ikonka zpomalení, ale tato funkce nefunguje. Je to orpavdu nepochopitelné, ale v Obchodu Play naleznete spoustu aplikací pro zpomalení videí.
Xiaomi není pozadu a stejně jako jeho konkurenti nabízí pořizování fotek během natáčení videí. Co se týče kvality videí, tak ta je vzhledem k ceně na dobré úrovni. Jedinou výtku bych ale přeci jen měl. Problém mám během připojení k VPN sítím. Ty drtivá většina uživatelů nepotřebuje a nepoužívá je, tak to nevidím jako velký problém. Já jsem ale uživatel, který je nepřetržitě připojen k VPNkám a když spustím natáčení videí, tak v pořízeném videu je slyšet rušivý zvuk. Je to celkem nepochopitelné, ale při vypnutí VPN se tento problém nevyskytuje. Drtivé většině uživatelů to ale vadit nebude.
Když tedy vše shrnu, tak za ty peníze není možné očekávat mobil, který by se fotoaparátem řadil k těm nejlepším. Vzhledem k ceně se jedná o dobrý fotoaparát, který umožní pořízení pěkných fotek. Kvalitu fotek zlepšíte tak, že si budete nastavovat scény podle sebe a pohrajete si s nastavením v aplikaci. Drobný šum je u mobilů za tyto peníze normální a výrobce by měl spíše zapracovat na automatice.
Výdrž baterie – Tak to má být!
Malému Redmi 3 jsem chválil jeho výdrž baterie, která se dostala i na dva dny. Note 3 Pro pod zadním nevyjímatelným krytem ukrývá Li-ion baterii o kapacitě 4 050 mAh a to je slušná kapacita. Očekával jsem nižší výdrž baterie, jak u malého Redmi 3, protože Note 3 Pro nabízí větší displej s FullHD rozlišením.
Byl jsem ale mile překvapen a velký Note 3 Pro vydrží o celé 2 hodiny více, jak jeho malý bráška. Během mého používání jsem při extrémním hraním, používání uploadování na OneDrive, stahování souborů a aplikací z Obchodu Play, odepisování na e-maily, hraní hry Pokémon Go (neustále zaplá GPS) jsem se dostal na 7 hodin provozu. To se ale týká opravdu extrémně náročného používání. Když jsem nehrál Pokémon Go, tak mi Note 3 Pro vydržel krásný den a půl. Při takovém středním používání jsem se dostal na celé dva dny a to je krásné. Spousta výrobců by si měla vzít příklad z Xiaomi, které nabízí pěknou výdrž na baterii za dobré peníze.
Zvuk – Povedený zadní reproduktor
Na zadní straně hned pod logem MI nalezneme reproduktor, který je dobře umístěn a při hraní her jsem zvuk nijak netlumil. Pokud jej ale položíte na stůl, tak zvuk je takový tlumený a zážitek vám to tak může trošku kazit. Co se týče hlasitosti reproduktoru, tak ta je na velmi dobré úrovni a hodnotím ji jako nadprůměrnou. Co se týče kvality, tak ta je vzhledem k ceně lehce nadprůměrné a musím ji pochválit. Na horní straně se také nachází 3,5 mm jack konektor pro připojení sluchátek nebo reproduktorů. Hudba ve sluchátkách je hlasitá a má dobré vyvážení basů. Záleží ale hodně na tom jaká sluchátka využíváte. Levná sluchátka kolem 300 Kč mají problémy a hrají opravdu potichu. Když použijete ale značková kvalitnější sluchátka, tak je zvuk na velmi dobré úrovni. Nechybí ani ekvalizér, výběr typu sluchátek a možnost kalibrace tlačítek na panelu některých sluchátek.
Připojení, internet a navigace – LTE nechybí, ale …
V této cenové kategorii nehledejme Qi pro bezdrátové nabíjení. Xiaomi do Note 3 Pro nenasadilo ani technologii NFC, kterou ale drtivá většina uživatelů beztak nepoužívá. Co takhle LTE/4G? To Note 3 Pro skutečně nabízí, ale bohužel ne všechna pásma v ČR. Chybí 800 a 900 MHz LTE pásma, která jsou dostupná především na venkově. U vesnic kousek od Prahy jsem ale s přijímáním LTE neměl žádné problémy a Note 3 Pro mi chytil LTE na místech u kterých si malý Redmi 3 ani neškrtl. Je ale velká škoda, že nepodporuje všechna pásma v ČR … Dostupné jsou tedy pouze frekvence 1800, 2100 a 2600 MHz. Pokud bydlíte ve městech, tak s příjmem LTE nebudete mít problémy. Pokud ale bydlíte na malé vesničce daleko od města, tak problémy s příjmem LTE mít budete.
Co se ale týče 3G a 2G, tak tam žádné omezení není. Nechybí ani Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.1. U tohoto modelu tedy nechybí „Ácéčkové“ 5GHz Wi-Fi sítě, jak jsem kritizoval malému Redmi 3. S Bluetooth 4.1 jsem neměl vůbec žádné problémy a aktivně každý den jsem používal připojený náramek Mi Band 2 a odesílání fotek do notebooku.
Na horní straně mobilu se také nachází infraport, který umožňuje ovládání domácí elektroniky. Zkoušel jsem ovládat TV značky LG a také chytré žárovky. S ovládáním jsem neměl žádné problémy, ale je velká škoda, že Xiaomi do svého modelu Note 3 Pro nepředinstalovalo aplikaci Ovladač, kterou má malý Redmi 3. V Obchodu Play ale naleznete spoustu aplikací pro ovládání všeho možného a zdarma. Za infraport Xiaomi chválím.
Co ale navigace? Pokud ji využíváte, tak zklamáni určitě nebudete. Note 3 Pro nabízí GPS, A-GPS, GLONASS a BeiDou. Díky tomu navigace rychle najde vaši polohu, kterou spolehlivě také udrží na mapě. Během testování jsem zkoušel aplikaci Here WeGo, která nabízí bezplatné online/offline mapy pro celý svět doživotně zdarma. S hledáním polohy a navigováním jsem neměl vůbec žádné problémy. Díky gyroskopu můžete také využívat kompas, využívat AR mod ve hře Pokémon Go nebo hrát hry ve VR brýlích.
Závěr:
Xiaomi Redmi Note 3 Pro je povedený kousek, který nabízí velký displej a kvalitní konstrukci. konstrukce je příkladná a výdrž baterie také. Co se týče fotoaparátu, tak ten je vzhledem k ceně dobrý. Výrobce ale mohl doladit nepřirozenou světlost u některých fotek (automatiku). Tento jev se neprojevuje u každé fotky, ale občas na tento problém narazíte.
Co se týče češtiny, tak ta může některým uživatelům vadit. Většina prvků v systému přeložena je, ale občas narazíte na anglické slovíčko a snad se dočkáme aktualizace. Co se týče LTE pásem, tak to je klasický problém Xiaomi mobilů. Pokud ale převážně používáte Wi-Fi a nebo bydlíte ve městě, tak vám to vadit nebude. Bohužel ale na venkovech daleko od měst to problém je a Xiaomi by 800 a 900 MHz LTE frekvence konečně mohlo v Evropě podporovat …
Co se mi líbí?
- Elegantní design
- Pevná a kvalitní konstrukce
- Čtečka otisku prstu
- Spolehlivé prostředí MIUI
- Skvělá výdrž baterie
- Povedený a velký displej s rozlišením FullHD
- Dobrý fotoaparát s povedenou foto aplikací
- Infraport pro ovládání TV, DVD, žárovek atd.
- Výkonný procesor
- Hlasitý zadní reproduktor
- Notifikační dioda nad displejem
- Cena
Co se mi nelíbí?
- Systém není plně přeložen do češtiny – občas narazíte na slovíčko anglicky
- Automatika mohla být lepší – S manuálním režimem se problém světlosti fotek vyřeší
- Chybí 800 a 900 MHz LTE/4G frekvence na venkově …
Koukám, že Atronic už telefon nemá a ani nenabízí model již s 800 a 900 MHz
Nejspíš je vyprodaný. S Atronicem je ale možné se domluvit. 800 a 900 MHz žádná verze Redmi Note 3 Pro nenabízí. Nejspíš si to pleteš s modelem Redmi Pro, které nabízí 900 MHz LTE. 😉
V současné době (07.01.2017) již existuje verze Redmi Note Pro se všemi pásmi LTE a Androidem 6. 🙂
Ano, některé e-shopy jej prodávají i s 800 MHz LTE pásmem. 😉
443 PPI na pixel? Má být na palec ne?
Ano, přesně tak. Jednalo se o překlep, který je již opraven. Děkuji za upozornění. 😉