Xiaomi představilo očekávaný mobil Redmi 4

Xiaomi se proslavilo díky řadě mobilních telefonů Redmi. Jedná se o mobily, které zastupují low-edn a jedná se tedy o levné telefony. Jsou sice opravdu levné a to mají i ostatní výrobci, ale Xiaomi je populární tím, že za ty peníze nabídne skvělý výkon (vhledem k ceně), povedený design a odladěný systém MIUI postavený nad Androidem.

Xiaomi Redmi 4
Xiaomi Redmi 4

Nedávno jsem tu psal recenzi mobilu Redmi 3, který jsem chválil a jedná se o vydařený model. Na trhu je dostupný ještě model Redmi 3S, který nabízí drobná vylepšený a čtečku otisku prstu. Xiaomi konečně představilo nový model Redmi 4, který je zas o něco lepší. Nabízí 5″ displej s rozlišením Full HD a opět pořádnou porci baterie o kapacitě 4 100 mAh. Redmi 4 by se mělo na trhu objevit ve dvou variantách. Levnější varianta nabídne 2 GB RAM, procesor Snapdragon 430 a vnitřní paměť 16 GB. Za příplatek dostanete 3 GB RAM, procesor Snapdragon 625 a vnitřní paměť 32 GB.  Obě verze nabízí slot pro Micro SD karty.

xiaomi-redmi-4-6

Redmi 4 dále nabídne možnost Dual SIM, 13 Mpx čip zadního fotoaparátu s možností natáčení videí v rozlišení Full HD a přední selfie kamerku s 5 Mpx. Co ale LTE? Xiaomi je známo tím, že nepodporuje 800 a 900 MHz LTE pásma v EU (některé verze je již umí). Zahraniční weby zatím píší o dostupnosti 900 MHz LTE pásmu a jestli bude verze v Evropě nabízet 800 MHz pásmo se ještě neví. Nebude chybět ani povedený operační systém MIUI 8, který je postaven nad Androidem 6 a infraport pro ovládání domácích spotřebičů.

Xiaomi Redmi 4
Xiaomi Redmi 4

Jaké budou ceny? Levnější varianta s procesorem Snapdragon 430 bude stát $105 – asi 2 557 Kč (bez DPH!). Výkonnější varianta se 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti a procesorem Snapdragon 625 bude stát $133 – asi 3 239 Kč (bez DPH!). Levnější varianta tedy nadává moc smysl a je lepší si připlatit.

Zdroje: GizmoChina, GSMArea

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*