Xiaomi představilo chytrý reproduktor Yeelight Voice Assistant

Chytré reproduktory má Google i Amazon a nyní se k nim přidává také výrobce Xiaomi. Ten dnes představil svůj první chytrý reproduktor Xiaomi Yeelight Voice Assistant. Jeho design se dost podobá reproduktoru Amazon Echo Dot.

Skrze hlasového asistenta tedy pochopitelně lze ovládat další příslušenství pro chytré domácnosti např. chytré žárovky, lampičky atd.. V současné době jsou podporovány jen chytrá zařízení společnosti Xiaomi. Třeba se v budoucnu ale dočkáme i podpory ostatních výrobců, kteří mají zajímavé produkty.

 

Jakého ale bude používat asistenta? Dle mého názoru by byla hloupost, kdyby se Xiaomi rozhodlo používat asistenta vlastního a trh by tak byl už dost roztříštěný. Zahraniční weby ale tvrdí, že Xiaomi uzavřelo už dříve dohody s Microsoftem a je tedy dost možné, že reproduktor od Xiaomi bude využívat asistentku Cortanu. Tato informace ale nebyla oficiálně potvrzena.

Chytrý reproduktor je možné probudit a používat údajně na vzdálenost 5 metrů díky šesti mikrofonům a pokročilému algoritmu. Zařízení také nabízí 2 Wattový reproduktor. Srdcem zařízení je čtyřjádrový procesor Cortex A53 s taktováním na 1,2 GHz (64 bitový), 256 MB RAM a 256 Mb interního úložiště. Nechybí ani podpora nového Bluetooth 5.0 LTE, které je úsporné a Wi-Fi 2,4 GHz i “ácéčkové” 5 GHz Wi-Fi sítě.

 

Zdroje: Gizmochina, Devs-Lab

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*