Xiaomi zrychluje drátové nabíjení. Mobil se 300W výkonem nabije do pěti minut!

Výrobce Xiaomi poslední roky nabízí stále narůstající výkon drátového, ale i bezdrátového nabíjení. Aktuálně je možnost si pořídit Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12T/12T Pro s drátovým 120 W nabíjením, díky kterému se mobily nabijí z nuly do 100 % stavu za 17 – 19 minut. Některé mají i bezdrátové Qi nabíjení o výkonu 50 W. Xiaomi však nově ukázalo, že výkon nabíjení ještě bude růst.

Na 120 W rychlé nabíjení jsem si tak zvykl, že bych mobil bez takového nabíjení jako hlavní zařízení již používat nemohl. Proto rád vidím, že Xiaomi ukazuje ještě rychlejší výkon, a to 210 W a 300 W. 210 W nabíjení výrobce předvedl na MWC 2023 a je tedy dost možné, že během letošního roku ho v nějakém mobilu uvidíme. Žádný takový mobil však prozatím oznámen nebyl. Na ukázce ve videu je vidět, že se mobil nabije za úchvatných 9 minut.

300 W drátové nabíjení je ukazováno na mobilu Xiaomi Redmi Note 12 Pro+. Je dobré zmínit, že dle zdrojů se tento mobil skutečně nabije za pouhých 5 minut, ale má na dnešní dobu slabší kapacitu akumulátoru 4 100 mAh a během nabíjení není výkon 300 W ve skutečnosti dosažen. Nabíjení je bleskové a výkon dosáhne rychlosti nad 260 W, ale 300 W to není. Zatím se tak rychlého nabíjení v mobilech pravděpodobně nedočkáme a výrobce jen ukázal, že něco takového umí. Prozatím tedy nejspíš zůstane jako zkušební koncept a Xiaomi na něm ještě bude pracovat. Nabíjení probíhá skrze výkonný GaN adaptér, takže jeho velikost je stále kompaktní a nejedná se o obří cihlu.

Zdroje: YouTube 1/2, Phonearena

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*