Xiaomi Mi A1 – První mobil od Xiaomi s čistým Androidem bude i u nás

Xiaomi se zapojilo do projektu Android One a v Indii společnost představila nový mobil Xiaomi Mi A1. Ano, bude mít čistý Android. Je to až k neuvěření, protože Xiaomi je známo masivní nadstavbou MIUI. Díky Android One bude mít mobil rychlé aktualizace nových verzí Androidu a hlavně nové bezpečnostní záplaty každý měsíc.

Tento model bude oficiálně v ČR i SK a bude mít tedy podporu všech 4G/LTE pásem. České e-shopy jej zatím nemají, ale objevuje se v nabídkách za cenu kolem 7 000 Kč. Je to ale jen odhadovaná cena a finální cena se může lišit.

 

Celé tělo je vyrobeno z hliníku, jak je u Xiaomi poslední dobou zvykem. Nechybí dvě čočky fotoaparátů s rozlišením 12 Mpx. Fotoaparát také láká na 2x optický zoom a 10x digitální zoom. Selfie kamerka má rozlišení 5 Mpx a uživatelé také získají neomezený prostor pro zálohování fotek do služby Google Fotky. To je velmi příjemné.

 

Na zádech se nachází čtečka otisků prstů a čelní stranu pokrývá 5,5″ (palců) displej s Full HD rozlišením a lehce zaobleným 2.5 D sklem. Uvnitř mobilu tepe procesor Snapdragon 625 a nechybí ani slušná porce 4 GB RAM. Nechybí ani infraport pro ovládání domácích spotřebičů, nový nabíjecí konektor USB-C (pravděpodobně bez rychlého nabíjení) a akumulátor (baterie) s kapacitou 3 080 mAh.

Co se interního úložiště týče, tak to nabízí 64 GB. Díky čistému Androidu uživatelé budou mít k dispozici více použitelného místa, než v případě nadstavby MIUI. Paměť je možné rozšířit díky Micro SD kartám s maximální kapacitou 128 GB.

 

Zdroje: GSMArena, AndroidAuthority, Mi.com

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*