Xiaomi chystá představit své notebooky

Čínského výrobce Xiaomi zná snad každý díky mobilům. Firma se v poslední době nevěnuje jen mobilům, ale také kamerám a domácím spotřebičům. Delší dobu internetem kolují spekulace, že by Xiaomi konečně mělo představit své notebooky. Objevují se už uniklé informace dvou notebooků, které se údajně mají podobat MacBookům od Applu.

Render Xiaomi notebooku
Render Xiaomi notebooku

Xiaomi zatím oficiálně nepotvrdilo ani nezveřejnilo žádnou reálnou fotografii těchto notebooků. Internetem ale kolují údajně reálné fotky. Na fotce níže můžete vidět údajně reálnou fotografii notebooku od Xiaomi. Podoba MacBooku od Applu tam je, ale nejedná se o kvalitní fotku a dle mého názoru se jedná o render, který nemusí ukazovat skutečnou podobu.

Údajná fotka notebooku od Xiaomi
Údajná fotka notebooku od Xiaomi

Xiaomi údajně představí hned dvě varianty notebooků. Oba se budou spoléhat na operační systém Windows 10, procesory od Intelu a dražší varianta by měla přinést grafickou kartu od Nvidie. Levnější varianta by měla přinést procesor Intel Core i5-6200U s taktováním 2,3 GHz – 2,8 GHz. O grafiku se bude starat čip Intel Graphics 520. Nabídne rychlé SSD o kapacitě 256 GB a 8 GB RAM. O úhlopříčkách obou notebooků se zatím jen spekuluje, ale levnější varianta nejspíš přinese 11″ a 13″ displej. Levnější varianta by měla mít cenovku kolem 15 000 Kč bez DPH.

Specifikace levnější varianty notebooku od Xiaomi
Specifikace levnější varianty notebooku od Xiaomi

Dražší varianta bude pochopitelně dražší a měla by mít cenovku kolem 25 000 Kč bez DPH. Měla by nabízet 16 GB RAM, čtyřjádrový procesor Intel Core i7 6700HQ s taktováním 2,6 GHz – 3,5 GHz, grafickou kartu Nvidia GTX 970 (4 GB) a 16 GB RAM. Nebude chybět ani rychlé SSD s kapacitou 512 GB. Displej by měl přinést úhlopříčku 15,6″ s rozlišením 4K.

Specifikace dražší varianty notebooku od Xiaomi
Specifikace dražší varianty notebooku od Xiaomi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*