Aktualizace na Windows 10 bude zdarma už jen týden!

Windows 10 má stále větší podíl a brzy překoná starý Windows 7. Microsoft vypustil aktualizaci na nový systém z legálních Windows 7 a Windows 8 zdarma. K aktualizaci systému zdarma máte už jen pouhý týden! Po aktualizaci budete mít Windows 10 do životnosti svého notebooku, stolního počítače či tabletu zdarma.

Windows 10
Windows 10

Mam aktualizovat?

Stále se sebe ptáte, jestli máte nebo nemáte aktualizovat na nový Windows 10? Pokud nemáte počítač starý kolem 10 let, tak určitě ano. Pokud by vám snad nefungovala tiskárna, kvůli starým ovladačům na které výrobci tiskáren kašlou, tak se snadno můžete vrátit zpět na předchozí Windows. I po návratu na starý Windows už budete mít licenci k Windows 10 zdarma na vašem počítači. Pokud si v budoucnu koupíte tiskárnu novou, tak rovnou můžete aktualizovat na Windows 10, protože aktivovanou licenci mít již budete.

Proč bych neměl/a aktualizovat?

  • Pokud nemám legální licenci k Windows
  • Pokud je počítač opravdu hodně starý – kolem 10 let
  • Pokud mam hodně zavirovaný nebo jinak poškozený starší Windows – Nejdříve reinstalujte starší Windows a poté aktualizujte na Windows 10
  • Pokud mam notebook značky SONY Vaio
  • Pokud máte nějaké problémy, tak určitě mrkněteZDE!

Co před aktualizací udělat?

Na žádném aktualizovaném počítači se mi nestal žádný velký problém, ale přeci jen jistota je jistota. Doporučuji si důležité soubory např. do práce zálohovat na disk mimo váš počítač. Třeba na externí disky, flashdisky nebo v dnešní době máme přeci cloudová uložiště např. OneDrive. Dobré je také zkontrolovat, jestli máte dostatek volného místa na svém pevném disku.

Jaké mohu mít po aktualizaci problémy?

Na žádném počítači, který jsem někomu aktualizoval jsem nezaznamenal žádné velké problémy. Pokud ale máte notebook od SONY Vaio, tak aktualizaci v žádném případě nedoporučuji. Tato značka vyhlásila krach a proto nejsou dostupné žádné ovladače pro nové systémy. Problém můžete mít s ovladači, které se při instalaci Windows 10 většinou automaticky stáhnout, nebo po úspěšné aktualizaci je stáhnete pomocí aktualizací Windows Update. Pokud ale máte starou tiskárnu, tak tam problémy být mohou … Výrobci tiskáren většinou na staré modely kašlou a proto nevydávají nové ovladače. Je ale možné se zpět vrátit ke staršímu Windows kliknutím na jedno tlačítko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*