Vyzkoušejte Mastodon klienta Trunks pro mobily i desktop

Sociální síť Mastodon je svobodná a každý si může vybrat, na jakém serveru bude registrován a jaké aplikace bude používat např. mastodon.arch-linux.cz. Za sítí nestojí žádná velká společnost, takže neobsahuje žádné reklamy ani prvky sledující uživatele. Z Mastodonu asi nikdy nebude největší sociální síť, ale po odkoupení Twitteru Elonem Muskem získala poměrně dost uživatelů i z ČR.

Mastodon klient Trunks ve webovém prostředí

Co se klientů pro Mastodon týče, posledně jsem psal článek o výborném Megalodonu pro platformu Android a Elk pro počítače a web. Za zmínku ale rozhodně stojí i celkem nový projekt Trunks. Ten nabízí přehledné prostředí a užít si ho může každý. Je dostupný ve formě aplikace pro Android, iOS a macOS, ale i jako webové prostředí pro jakýkoliv desktop.

Proč Trunks vyzkoušet?

Vždy je dobré mít výběr a co se týče Mastodonu, každému může vyhovovat jiné prostředí. To je právě to kouzlo Mastodonu, protože každý si může vybrat. Trunks má své prostředí bez zbytečných prvků a mobilní aplikace je krásně svižná. U webové verze se mi líbí, že můžete mít běžné prohlížení nových příspěvků pod sebou, ale k dispozici je i vpravo nahoře možnost přepnutí do zobrazení příspěvků vedle sebe a využít tak celou plochu. Velká výhoda spočívá v tom, že v mobilní aplikaci i ve webové verzi je možné se přepínat mezi více účty.

Trunks je stále ve vývoji a vývojář na něm usilovně pracuje. Můžeme tedy očekávat další aktualizace. Aktuálně mi jen trochu vadí, že pro zobrazení tlačítka sdílení příspěvku je nutné kliknout do prázdného místa daného příspěvku. Někdo pak může postrádat kompletní překlad do češtiny.

Kde si mohu Trunks vyzkoušet?

Trunks je dostupný zdarma pro Android, iOS, macOS a webové prostředí. V případě webového prostředí stačí přejít jen na webovou stránku projektu Trunks.social, zadat adresu serveru a přihlásit se. Aplikace pak jsou dostupné v oficiálních službách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*