Megalodon je povedený klient pro sociální síť Mastodon

Decentralizovaná sociální síť Mastodon má výhodu ve své svobodě. Vybrat si můžete server např. český Mastodon.Arch-Linux.cz, na kterém budete registrováni, přesto budete moci komunikovat se všemi uživateli sítě. Nenarazíte ani na žádné reklamy a sledující prvky, jako je tomu u Facebooku, Instagramu a dalších. Vybrat si dokonce svobodně můžete i aplikaci pro používání této sítě.

Mastodon má samozřejmě vlastní oficiální aplikaci, ale vyzkoušet jich můžete více. Opomíjena je třeba Android aplikace Megalodon od vývojáře Sk22. Aplikace nabízí většinu prvků přeložených do češtiny, je přehlednější, nabízí poměrně dost nastavení a umí zobrazit pod fotkou alternativní popisky (pokud je uživatel vyplní). Vlevo nahoře se snadno přepínat mezi timelinem s novinkami (Home), novými příspěvky na daném serveru (Local) i všemi novými posty ze všech serverů (Federation). Tyto položky si můžete také upravovat, přejmenovávat nebo vytvářet další.

Fotky nebo videa od ostatních uživatelů je možné také stahovat ve vysoké kvalitě, rychle prohlížet nebo je přibližovat. Pod ikonou lupy můžete vyhledávat, podívat se na populární hashtagy, příspěvky, zprávy a v „Pro vás“ se můžete podívat na ostatní uživatelé, které můžete třeba začít sledovat. Přehledné jsou notifikace a dlouhým podržením prstu na malé ikoně vašeho profilu vpravo dole je možné přidat další účty nebo se mezi nimi přepínat.

 

Kde mohu Megalodon stáhnout?

Jedná se o open-source projekt a aplikaci si můžete nainstalovat do mobilu/tabletu se systémem Android. Doporučuji aplikaci dát šanci a alespoň ji vyzkoušet. Je dostupná v Obchodě Play, ve službě IzzyOnDroid a stáhnout lze z Githubu i instalační APK soubory aplikace.

 

Více o sociální síti Mastodon:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*