Vyfoceno s Nokia 9 PureView #5 – K čemu je dobrý režim hloubky?

Nokia 9 PureView nemá na svých zádech pět fotoaparátů jen tak pro parádu, jak si někteří mohou myslet. Díky pětici snímačů Zeiss umí pořídit krásně ostré snímky a využívat bezkonkurenční bokeh efekt. K dispozici je tedy režim hloubky, díky kterému lze ostrost upravit i po pořízení snímků.

 

Focení s Nokií 9 si vyloženě užívám a režim hloubky mám aktivní neustále. Stačí si jej zapnout jedním klepnutím v předinstalované fotoaplikaci HMD Camera, která si toto nastavení bude pamatovat. Bokeh efekt ve snímcích je pak možné snadno upravit i po jejich pořízení.

Pro úpravy není třeba nic dalšího stahovat a zdlouhavě nastavovat. V aplikaci Google Fotky stačí snímek otevřít, pod fotkou klepnout na úpravy a bokeh efekt si přizpůsobit dle svých potřeb. Tuto funkci bylo možné vidět i u jiných mobilů, ale u žádného nebylo rozostření na takové úrovni. To ale není vše a v aplikaci Fotky lze využívat efektu, kdy je barevně výrazný vybraný objekt a zbytek je černobílý.

 

Nezapomeňte se podívat:

 

Ukázkové video úprav:

 

 

Ukázkové snímky:

Snímky pořízené režimem hloubky stoupnou na kvalitě, čímž stoupne i jejich velikost. Ukázkové snímky níže se tedy mohou na pomalejším internetovém připojení načítat déle.

Černobílý střed snímku, ostrost nebyla upravována

Sleduj na Instagramu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*