Vodafone v ČR přichází s eSIM u tarifů i předplacených karet

Z mobilních telefonů pomalu mizí 3,5 mm audio jack konektor a do pár let se dočkáme také úplného odstranění slotů pro SIM karty. Jak to bude tedy vše fungovat? SIM karta v podobě čipu bude v každém mobilním telefonu již zabudovaná od výrobce a přihlášení do sítě bude muset řešit mobilní operátor.

Červený operátor Vodafone myslí na budoucnost a od dnešního dne začal nabízet eSIM. Novinka se nebude týkat pouze zákazníků s tarify (paušály), ale také zákazníků předplacených karet. Pokud si tedy budete potřebovat u Vodafone koupit eSIM, tak dostanete voucher obsahující QR kód, který do svého zařízení naskenujete a přihlásíte se do sítě.

 

„Pro aktivaci eSIM je potřeba voucher s QR kódem, který zákazník získá v prodejně, může si ho objednat přes aplikaci Můj Vodafone, v e-shopu nebo na zákaznické lince. Pomocí tohoto kódu si pak stáhne takzvaný eSIM profil, který obsahuje informace nutné pro přihlášení do sítě operátora. Pro stažení eSIM profilu je nutné, aby bylo zařízení připojeno k internetu, například přes Wi-Fi síť,“ vysvětluje Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb Vodafone.

Zdroje: TZ, Vodafone.cz

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

  1. problem dosazitelnosti pres esim

    vsechno jsem nainstaloval dle navodu, neda se mi ale na iphone na ceske cislo dovolat. puvodni klasicka nemecka sim funguje bez problemu. kde se stala chyba ?

    1. Adolf Pupík

      Obrátil bych se spíše na operátora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*