Tlakoměr Withings BPM Core a hodinky Move ECG s měřením EKG přichází do ČR a SK

Francouzská společnost Withings je známa především díky svým hybridním hodinkám, které vypadají jako běžné analogové hodinky, ale nabízí i zajímavé chytré funkce. Výrobce na náš trh přichází také s pokročilým tlakoměrem Withings BPM Core a hodinkami Move ECG se záznamem EKG.

 

 

Tlakoměr Withings BPM Core

Withings tvrdí, že jejich tlakoměr je prvním volně prodejným zařízením s funkcí měření tlaku, EKG a digitálním stetoskopem, který naslouchá srdečním abnormalitám. K čemu je to vlastně dobré? Údajně je díky tomu možné včas detekovat fibrilace síní nebo onemocnění srdečních chlopní.

Tlakoměr tedy umí během 90 vteřin změřit všechna zmíněna měření. Výsledky testu si můžete následně prohlédnout na LED displeji, ale budou také zaznamenány do vydařené aplikace Health Mate, která je dostupná pro mobily se systémem Android a iOS.

 

 

Hodinky Withings Move ECG

Hodinky Withings mám rád, protože nabízí elegantní design běžných analogových hodinek, ale přesto umí kvalitně měřit spánek a sportovní aktivity. Nové hodinky na víc umí měřit také EKG a výrobce slibuje životnost baterie až na jeden rok.

 

Výrobce do těla hodinek umístil dvě elektrody a třetí elektrodu implementoval také do ocelového pouzdra. Test EKG tedy lze spustit tak, že stisknete postranní tlačítko a dotknete se obou stran po obvodu hodinek. Na dokončení výsledku budete upozorněni vibrováním. O zpracování se také stará propracovaný algoritmus, na jehož vývoji se podíleli odborníci z oblasti kardiologie.

Hodinky tedy mají vlastní paměť a lze je používat i bez mobilu a data synchronizovat, až budete mít mobil po ruce. Všechna data naleznete v mobilní aplikaci, v níž lze během měření živě sledovat svůj elektrokardiogram. Výsledky lze také během okamžiku generovat do PDF souboru a následně je zaslat svému lékaři.

 

Ceny a dostupnost

Tlakoměr i hodinky jsou dostupné na našem trhu, ale užít si je mohou také Slováci. Oba produkty jsou již na oficiálních počeštěných CZ stránkách.

  • Tlakoměr Withings BPM Core – 6 590 Kč / €249,95
  • Hodinky Withings Move ECG – 3 390 Kč / €129,95

 

 

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*