Tesla Smart Air Purifier Mini – ideální chytrá čistička vzduchu do ložnice (RECENZE)

Po dlouhé době jsem na test obdržel něco jiného, než je chytrý telefon, tablet či hodinky, a tím je chytrá čistička vzduchu Tesla Smart Air Purifier Mini. Jedná se o malou čističku vzduchu, která se stará o kvalitu ovzduší ve vaši ložnici či třeba obýváku. Umí totiž čistit vzduch v místnostech 14 m². Jelikož se jedná o chytré zařízení, tak pochopitelně spolehlivě komunikuje s mobily či tablety se systémy Android a iOS. V době psaní recenze se čistička prodávala za cenu 2 490 Kč s DPH.

 

 

 

Nějaké ty specifikace:

 • Příkon: 30W
 • Vzduchový výkon: 120 m3/h
 • Max. čištění prostoru: 14 m2
 • Max. hlučnost: 55 dB

 

Design a zpracování

Jelikož čistička vzduchu bude zdobit vaši domácnost, tak by nebylo dobré, kdyby byla ošklivá, což je občas případ některých opravdu hodně levných čističek vzduchu. Ta od Tesly vypadá vážně dobře. Nabízí jednoduchý design a vše pevně drží na svém místě. Ocenit můžete také nízkou 2,5 kg hmotnost. Celkové rozměry čističky pak činí: 24,3 (šířka) x 31 (výška) x 24,3 (hloubka) cm.

Horní část čističky nabízí výdechy, odkud jde ven čistý vzduch. Výdechy jsou také barevně podsvícení a barva se mění podle toho, jak kvalitní máte v místnosti vzduch. Pokud by v noci bylo podsvícení rušivé, můžete jej úplně vypnout třeba v mobilní aplikaci. Na horní části čističky dále najdete všechna potřebná ovládací tlačítka, kde můžete čističku snadno zapnout/vypnout, ovládat rychlost a tím pádem i hlučnost ventilátorů, načasování vypnutí a další funkce.

Níže na čističce pak najdete zdířky, kudy se nasává vzduch v místnosti k čištění. Dále na čističce jen najdete logo výrobce Tesla a pochopitelně i pevně připevněný napájecí kabel.

 

 

 

Jak je to s čištěním vzduchu

Jelikož se jedná o malou variantu čističky, tak nemůžete očekávat, že bude efektivně čistit velké místnosti. Čistička by dle výrobce měla zvládat efektivně vyčistit prostor 14 m². Pokud potřebujete čistit vzduch ve větších místnostech, je zapotřebí si koupit větší a také dražší čističku.

V mém případě jsem čističku používal v ložnici, kde skutečně vyčistila vzduch efektivně. Neměl jsem takové problémy s alergií a díky tomu se mi lépe usínalo a spalo. Dovolím si říci, že se jedná o vhodnou čističku pro alergiky, kteří se chtějí v klidu vyspat.

Ze spodní části čističky můžete otočením vyjmout krytku a vyndat 4násobný filtrační systém. Předfiltr je omyvatelný a podle výrobce se stará o zachycení chlupů, vlasů a dalších nečistot ve vzduchu. Dalším filtrem je HEPA13 filtr, který se zas stará o 99% zachycení mikročástic prachu a také alergenů. Dostalo se i na uhlíkový filtr pro eliminaci různých plynů a také zápachu. Ionizátor zas zbavuje prostředí bakterií, virů a údajně dokonce i kouře. Je také dobré zmínit, že HEPA13 filtr vydrží přibližně asi rok, poté je třeba jej vyměnit. Nový si můžete dokoupit za přibližně 499 Kč.

 

 

 

Chytré funkce

Nejedná se o obyčejnou čističku, ale o čističku chytrou. V čem že může být čistička vzduchu chytrá? Díky senzorům je schopná analyzovat vzduch v místnosti, díky čemuž sama nastaví potřebný výkon a čistí jej dle potřeby. Nemusíte se tedy o nic starat, což je v některých případech rozhodně příjemné.

V mém případě jsem se na ovládání čističky pomocí tlačítek po čase vykašlal. Přeci jen je v dnešní době pohodlnější vše ovládat pohodlně z mobilního telefonu. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci Tesla Smart, která je dostupná pro Android a iOS. Bez problémů mi fungovala také na mobilu Huawei bez Google služeb.

V aplikaci si můžete spravovat všechna zařízení značky Tesla. Rozhodně potěší, že prostředí aplikace je celé v češtině. Čističku můžete pomocí aplikace zapínat/vypínat, ovládat režimy ventilátorů, nastavit odpočet či v nastavení třeba vypnout osvětlení, aby v noci nijak nerušilo. Dále v aplikaci máte přehled počasí ve své lokalitě, kvalitu vzduchu v místnosti a také procentuálně znázornění zbývajícího filtru.

 

 

 

Závěr – ideální řešení pro lepší spánek?

Jak jsem tu již zmiňoval, jedná se o malou čističku pro menší místnosti. Dle mého názoru se jedná o ideální čističku vzduchu do ložnice, kde chcete mít čistý a kvalitní vzduch pro lepší spánek. V mém případě jsem rozdíl vzduchu opravdu poznal, a to především v tom, že jsem před spaním neměl takové problémy s alergií.

Čističce Tesla Smart Air Purifier Mini musím rozhodně pochválit hezký a jednoduchý design. Některé uživatele může potěšit, že osvětlení čističky je možné pohodlně vypnout. Pochválit pak musím také mobilní aplikaci v češtině, která mi fungovala spolehlivě na všech zařízeních.

A co nějaká negativa? Kdybych chtěl rýpat, tak zmínit mohu podsvícení čističky, které bych umístil na čelní plochu třeba k logu, aby bylo barevné znázornění lépe vidět. Na horní části si jej moc nevšimnete, ale opravdu potřebujete barevné podsvícení, když kvalitu vzduchu uvidíte v mobilní aplikaci?

 

 

 

Pozitiva:

 • Jednoduchý design
 • Podsvícení lze zcela vypnout
 • Ovládání mobilní aplikací v češtině
 • Vzduch je opravdu kvalitnější
 • Ceny nových filtrů
 • Cena čističky vzduchu

 

Negativa:

 • Barevné podsvícení mohlo být jinde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*