TCL MOVEAUDIO S200 – Peckové bezdráty za fajn cenu (RECENZE)

Výrobce TCL ve světě uspěl především díky svým televizorům. Už nějakou dobu působí i na našem trhu, na který uvedl jak televizory, tak i zajímavé mobily. Nově výrobce nabízí také dvojici bezdrátových sluchátek. V této recenzi jsem se podíval na sluchátka TCL MOVEAUDIO S200, ta lákají především na komfort, dlouhou výdrž a příznivou cenu. V době psaní recenze se sluchátka prodávala za cenu 2 290 Kč.

 

Co najdu v balení?

V prodejním balení najdete jen potřebný základ. V krabičce tedy najdete sluchátka s nabíjecí krabičkou, krátký nabíjecí kabel USB-C a různé návody.

 

 

Design a zpracování

Když se na sluchátka podíváte, tak si hned vzpomenete na Apple AirPods 2019. Není to však vůbec na škodu, protože existuje dost zákazníků, kterým se to líbí a takový design sluchátek vyžadují. S designem sluchátek jsem byl spokojený a musím říci, že v uších mi sedí skvěle a nemají tendenci vypadávat z uší. Pochválit pak musím také certifikaci zvýšené odolnosti IP54, takže bez problému odolají dešti i potu. Na našem trhu jsou sluchátka k dispozici jen v bílém provedení a je škoda, že není k dispozici třeba i černá nebo modrá varianta, jako je tomu na některých trzích.

Pochválit pak výrobce musím za nabíjecí krabičku, která se mi moc líbí. Je velice malá a vešla se mi do každé kapsy společně s mobilem. Celkové rozměry krabičky činí 47.8mm x 58.8mm x 26.5mm. Sluchátka v krabičce mají své místo, odkud je snadno vyjmete. Na krabičce pak najdete jen logo výrobce, barevnou diodu značící nabití krabičky a také malé tlačítko pro rozsvícení diody. Nesmím zapomenout ani na oboustranný nabíjecí konektor USB-C na spodní části krabičky.

 

 

Zvuk a ovládací gesta

Abych byl upřímný, tak od pecek jsem neměl po stránce zvuku velká očekávání. Byl jsem však mile překvapen tím, jak se 12 mm měniče  opravdu snaží. Sluchátka vzhledem k ceně mají dobrý zvuk. Zřetelné jsou také hovory a díky mikrofonům na každém sluchátku si druhá strana nijak nestěžovala, že bych nebyl slyšet.

Pochválit pak musím i ovládací gesta a nejvíce jsem si užíval gesto, kdy stačilo sluchátka vyndat z uší a přehrávání hudby či videa se automaticky pozastavilo. Když jsem si pak sluchátka znovu nasadil, tak přehrávání automaticky pokračovalo. Na sluchátkách se nachází také dotyková plocha, kdy stačí klepnutím přehrávání pozastavit a znovu spustit. Toto gesto mi však ne vždy úplně spolehlivě fungovalo.

 

 

Výdrž a nabíjení

Výrobce ve svých produktových materiálech slibuje, že sluchátka vydrží na jedno nabití až 3,5 hodiny a dalších 19,5 hodiny zajistí nabíjecí krabička s akumulátorem s kapacitou 520 mAh. A jaká je realita? Výrobce nelhal a během mého používání sluchátka na jedno nabití většinou vydržela 2-3 hodiny na jedno nabití. Záleží hodně na tom, jak hlasitě budete hudbu či video poslouchat. K nabíjení krabičky pak slouží nabíjecí konektor USB-C, který i v tomto cenovém segmentu jen vítám.

 

 

Párování sluchátek

Sluchátka pak využívají Bluetooth 5.0 a pro párování využívání funkce Google Fast Pair 2.0. Sluchátka stačí jen vyndat z krabičky a hned jsou k dispozici pro párování. Na mobilech s Androidem se automaticky zobrazí notifikace, jestli chcete sluchátka spárovat. Užít si je však můžete i na svém iPhonu, iPadu, ale i počítači s Windows 10.

Co se týče videa, tak zvuk je synchronizován a nezaznamenal jsem žádné zpoždění zvuku či jiné problémy. Během mého používání jsem je tedy používal i při sledování filmů či hraní her na počítači.

 

 

Závěr – za ty peníze super

Sluchátka jsou za ty peníze na velice dobré úrovni. Mají dobrý zvuk, kvalitní zpracování, dlouhou výdrž na jedno nabíjení a třešničkou na dortu je pak bleskové párování se zařízeními. Pochválit pak musím i za malé rozměry nabíjecí krabičky, oboustranný nabíjecí konektor USB-C a také gesta. Jedinou výtku bych měl ke gestu pro pozastavení přehrávání klepnutím, protože ne vždy spolehlivě fungovalo.

Pokud tedy máte rádi bezdrátová pecková sluchátka, tak mohu sluchátka TCL MOVEAUDIO S200 jen doporučit.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*