TCL MOVEAUDIO S150 – Fajn sluchátka do tisícovky (RECENZE)

Společnost TCL za dobu svého působení na náš trh uvedla zajímavé mobilní telefony, televizory a nově nabízí také bezdrátová sluchátka. Recenzi sluchátek TCL MOVEAUDIO S200 jsem tu již publikoval a v této recenzi budu popisovat zkušenosti s levnějšími sluchátky TCL MOVEAUDIO S150. V době psaní recenze se sluchátka prodávala za cenu 899 Kč.

 

 

Co najdu v balení?

V malé prodejní krabičce najdete sluchátka v nabíjecí krabičce. Ke sluchátkům dostanete jen potřebný základ, a to různé návody a krátký nabíjecí USB-C kabel.

 

 

Design a zpracování

Sluchátka najdete ukrytá v celkem elegantní nabíjecí krabičce. Moc se mi líbí malé rozměry nabíjecí krabičky 52mm x 52mm x 26.9mm. Krabičku jsem bez problémů nosil v kapsách společně s mobily. Na krabičce si můžete všimnout loga výrobce, malé diody a pochopitelně i USB-C konektoru pro nabíjení, který bych v této cenové kategorii opravdu nečekal.

Sluchátka v krabičce se přichytí pomocí magnetů, takže drží pevně na svém místě. Když sluchátka vyndáte, tak hned poznáte design, který by mohl připomínat sluchátka od Applu. Není to však vůbec na škodu a dle mého názoru vypadají sluchátka dobře a jsou z pevného plastu. Jsou dostupná jen v bílém barevném provedení a je celkem škoda, že barev výrobce nenabízí o něco více.

Na každém sluchátku najdete tedy piny pro připojení sluchátek ke krabičce, mikrofony a také bílé diody signalizující zapnutí sluchátek. Sluchátka mi v uších seděla opravdu dobře a nijak mi nevypadávala ani při chůzi. Potěšit pak někoho může také zvýšená odolnost s certifikací IPX4, která zajistí odolnost vůči vodě, prachu i potu.

 

 

Zvuk a ovládací gesta

Od sluchátek v této cenové kategorii nemůžete očekávat dechberoucí zvuk. 13 mm měniče ve sluchátkách se však opravdu snaží a sluchátka na danou cenovou kategorii patří rozhodně k těm lepším. Snaží se o basy a také o vysokou hlasitost. Pochválit pak musím také synchronizaci zvuku s videem. Problém tedy nebudete mít jak se sledováním videa, tak se hraním her.

Na sluchátkách najdete také dotykové plochy, které umožňují dotykem pozastavit/spustit přehrávání, přeskakovat skladby či ovládat hlasového asistenta. Gesta mi fungovala dobře, ale nějak jsem si na ně nezvykl a používal jsem je tedy spíše jen zřídka.

 

 

Výdrž a nabíjení

Výrobce ve svých propagačních materiálech tvrdí, že sluchátka jsou schopna vydržet na jedno nabití až 3,5 hodiny. Díky nabíjecí krabičce pak získáte dalších 16,5 hodiny. Jaká je ale realita? Záleží hodně na tom, jak hlasitě budete hudbu poslouchat. Během mého používání sluchátka vydržela kolem 2 hodiny na jedno nabití. O nabíjení se pak stará oboustranný nabíjecí konektor USB-C.

 

 

Párování sluchátek

To co se mi u sluchátek TCL líbí je spolehlivé párování. Sluchátka komunikují skrze Bluetooth 5.0 a sluchátka stačí jen vyndat z krabičce a ihned jsou dostupná k párování. Během mého používání sluchátka bez problémů fungovala na mobilech s Androidem i iOS, a také na počítači s Windows 10.

 

 

Závěr

Sluchátka TCL MOVEADUIO S150 jsou fajn sluchátka pro ty, kteří nechtějí utrácet velká částky, ale přesto chtějí slušný zvuk, kvalitní zpracování a bezproblémové párování. U sluchátek se mi líbí, že i v této cenové kategorii nabízí oboustranný konektor USB-C a za zmínku stojí také slušná výdrž na jedno nabití.

Pokud tedy hledáte pecková bezdrátová sluchátka do 1000 Kč, tak tato mohu doporučit.

Sleduj na Instagramu a Telegramu:

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*