Sennheiser CX 6.00BT – Kvalitní bezdrátová sluchátka za slušnou cenu (RECENZE)

Německého výrobce audio techniky Sennheiser asi není třeba moc představovat. Má bohatou historii a i na našem trhu najdeme od tohoto výrobce kvalitní sluchátka, Hi-Fi, mikrofony, zesilovače a další kvalitní audio techniku.

Nedávno jsem recenzoval drahá cestovní sluchátka Sennheiser PXC 550 a jejich podrobnou recenzi si můžete přečíst. V této recenzi se však koukneme na bezdrátová špuntová sluchátka s trošku podivným názvem Sennheiser CX 6.00BT. Ta se na našem trhu prodávají za cenu kolem 2 600 Kč. Občas je lze sehnat v akci za 2000 – 2300 Kč.

 

 

 

Obsah balení

Sluchátka jsou zabalena ve slušivé plastové krabičce. Nechybí všechno potřebné příslušenství včetně několik velikostí silikonových naúšníků tzv. špuntů a krátký nabíjecí MicroUSB kabel. Pochopitelně se v krabičce nachází také návody.

 

 

 

Design a konstrukce

Na sluchátkách je vidět, že se Sennheiser zaměřil na pohodlnost a nízkou hmotnost. Váží 14 gramů a samotná sluchátka jsou z větší části plastová. Na každém sluchátku se však nachází malý hliníkový prvek s lesklým logem výrobce. V uších či na krku je tedy téměř necítíte a jejich nošení je pohodlné.

 

 

Gumové špunty lze vyjmout a měnit dle libosti. Přesto špunty drží pevně na sluchátkách a nestalo se, že by mi špunt zůstal v uchu, jak se mi to často u některých sluchátek stává. Sluchátka nepostrádají panýlek s trojicí tlačítek a mikrofonem pro telefonování. Na boku panelu se nachází gumová záslepka, která ukrývá nabíjecí konektor MicroUSB. Na druhém sluchátku se nachází další o trochu větší plastový panel, ale ten na sobě nese pouze logo výrobce.

Kabel je pogumovaný a jeho délka je ideální. Velikost si lze libovolně upravovat pomocí jezdce. Kabel je kvalitní, plochý a v kapse se nijak nezamotává. Během používání jsem na krku nezaznamenal ani žádnou alergickou reakci, kterou občas u gumových materiálů trpím.

 

 

 

Ovládání a hlasová upozornění

Již zmiňovaný panýlek nabízí trojici tlačítek. Tlačítka slouží pro regulaci hlasitosti a nechybí ani prostřední tlačítko, které nabízí více funkcí. Dlouhým stiskem se sluchátka zapnou a také vypnou. Na stav jste upozorněni diodkou, která při zapnutí bliká modře a při vypínání červeně. V zapnutém režimu lze tlačítko ještě jednou dlouze stisknout a diodka začne rychle blikat v obou barvách. V tu chvíli jsou sluchátka viditelná jiným zařízením a připravena ke spárování. Tlačítkem také lze zvedat hovory a díky mikrofonu na panýlku bez problému telefonovat.

 

Jsem moc rád, že sluchátka disponují hlasovým upozorněním. To umí upozornit na nízký stav baterie a není tedy nutné neustále kontrolovat stav nabití. Oblíbil jsem si také upozornění na zapnutí či vypnutí sluchátek. Na krku je obtížné kontrolovat blikající diodku a proto stačí nahmatat prostřední tlačítko a počkat na hlasové upozornění. To upozorní i na spojení s mobilem či jiným zařízením.

 

 

 

Zvukový výstup

Nejdříve se podívejme na parametry. Sluchátka disponují frekvenčním rozsahem 17 až 21 000 Hz, akustickým tlakem 112 dB a citlivostí – 44 dB V/Pa. Nechybí ani Qualcomm aptX, který se stará o kvalitnější bezztrátový zvuk. To je u bezdrátových sluchátek podstatné a za celou dobu testování jsem nezaznamenal ve sluchátkách žádný šum či praskání.

 

Během mého testování jsem zkoušel poslech hned několika hudebních žánrů a se zvukovým výstupem jsem byl spokojený i u tvrdší rockové a metalové hudby. Basy jsou hluboké a spokojeni budou i fanoušci elektronické hudby. Není se však třeba bát, že by basování bylo přehnané. Vyváženost basů a výšek je velmi dobrá, jak je u Sennheiseru zvykem. Vyváženost si také lze upravovat v ekvalizéru v mobilní aplikaci.

 

 

 

Mobilní aplikace a prvotní spárování

Výrobce nabízí vlastní mobilní aplikaci pro Android a iOS. Jmenuje se CapTune a užijí si ji uživatelé, kteří si vyváženost hudbu chtějí upravit dle sebe. Nabízí kvalitní a jednoduchý ekvalizér a parametry si lze ladit manuálně či rovnou vybrat přednastavené žánry. Pochválit musím také za možnost vytváření a ukládaní více profilů s nastavením.

 

Sluchátka využívají úsporné Bluetooth 4.2 a prvotní spárování bylo velmi jednoduché a rychlé na mobilů různých značek. Využíval jsem je také se svým notebookem se systémem Windows 10. Spárování bylo pomalejší, ale sluchátka pak bez problémů fungovala. Lze je spojit se dvěma zařízeními současně.

 

 

 

Výdrž a nabíjení

Akumulátor (baterie) se nachází v panýlku s tlačítky. Už na krabičce si lze všimnout, že výrobce láká na 6 hodinovou výdrž na jedno nabití. Výdrž mohu potvrdit, ale záleží však na tom, jak hlasitě hudbu posloucháte. Většinou jsem hudbu poslouchal na maximální hlasitost a sluchátka vydržela kolem pěti hodin. Když jsem to však s hlasitostí nepřeháněl, tak není problém se sluchátky vydržet kolem šesti a půl hodiny.

Sluchátka lze nabíjet skrze konektor MicroUSB na boku panýlku. Oboustranný konektoru USB-C jsem vzhledem k ceně ani neočekával. Z úplného vybití se akumulátor nabije přibližně za 1 hodinu a 35 minut. Není to žádná tragédie, ale nabíjení přeci jen mohlo být trochu rychlejší.

 

 

 

Závěr – Vážně povedená sluchátka

Ze sluchátek Sennheiser CX 6.00BT mam dobrý pocit. Za 2 600 Kč se jedná o velmi povedená sluchátka, kterým nemám téměř co vytknout. Pochválit musím velmi dobrý zvykový výstup a možnost úpravy parametrů ve vlastní aplikaci. Vyzdvihnout musím také zpracování sluchátek a jejich nízkou váhu.

Někdo může postrádat zvýšenou odolnost vůči vodě. Osobně v této cenové kategorii odolnost nepostrádám, ale pokud ji někdo opravdu vyžaduje, tak se může podívat na variantu Sennheiser CX Sport.

 

 

Co se mi líbí?

 • Nízká váha
 • Ovládací panýlek a hlasové upozornění
 • Skvělý zvukový výstup
 • Slušná výdrž na jedno nabití
 • Přiměřená cena

 

Co se mi nelíbí?

 • Nabíjení mohlo být rychlejší

 

 

 

2 komentář

 1. Konečně sluchátka pro smrtelníky. Jsou ty sluchátka sennheiser schopna komunikovat s iPhonem? Mám osmičku

  1. Adolf Pupík (Admin)

   Ano, sluchátka si rozumí i s iPhonem. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*