S Google Play Games můžete hrát Android hry i na počítači

Existují různé služby, jak zprovoznit mobilní hry i na počítačích. Ne vždy je ovládání ideální a hry stabilní. Google přichází se svou službou Google Play Games (Hry Obchod Play) na platformu Windows. Ta přináší mobilní hry i na váš počítač, a to zcela zdarma. Služba byla ve světě již nějakou dobu dostupná, ale až teď se dostává na další trhy.

Hry Obchod Play na platformě Windows vypadají dost podobně, jako stejná aplikace na Anroidu. Umožňuje tedy hraní různých mobilních her, ale ne všech. Nabízí pouze hry optimalizované i pro ovládání na desktopu pomocí myši a klávesnice. Uchovávány jsou veškeré vaše postupy z her do cloudu, takže můžete hru hrát na mobilu i počítači.

Služba Hry Obchod Play je již dostupná veřejnosti zdarma a je přeložena do češtiny. Na běžném pracovním ultrabooku s Windows 11 mi fungovala bez problémů, i když se stále jedná o testovací beta verzi. Pokud chcete vyzkoušet nějaké mobilní hry i na desktopu, tak můžete a nejspíš brzy budou přibývat další.

 

Minimální hardwarové požadavky na desktop:

  • Operační systém: Windows 10 (v2004)
  • Úložiště: Jednotka SSD s 10 GB volného místa
  • Grafika: Grafika: IntelⓇ UHD Graphics 630 GPU nebo srovnatelná
  • Procesor: 4 fyzická jádra procesoru (některé hry vyžadují procesor Intel)
  • Paměť: 8 GB RAM
  • Účet administrátora Windows
  • Musí být zapnutá hardwarová virtualizace

 

Kde mohu Google Play Games stáhnout?

Služba je dostupná všem. Stále mějte na paměti, že se jedná o testovací BETA verzi. Aplikace není ve finálním stádiu vývoje a může obsahovat chyby. V mém případě jsem však na problém nenarazil.

Zdroje: Google

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*