Rozdrtí Instagram populární Snapchat?

Snapchat je v současné době nejrychleji rostoucí sociální sítí. To se ale brzy může změnit, protože konkurence je velká a úspěch Snapchatu se ji pochopitelně nelíbí. Proto Instagram zavádí novinky, které připomínají populární Snapchat. Má ale šanci uspět a přetáhnout uživatele Snapchatu?

Instagram vs. Snapchat
Instagram vs. Snapchat

Co vlastně Instagram od Snapchatu okopíroval? V nové aktualizaci aplikace pro Android a iOS přinesl příběhy, které se po jednom dni automaticky vymažou a už je nikdo neuvidí. S touto novou funkcí jsem si hrál a musím říci, že funguje mnohem lépe, jak na Snapchatu. Ovládání je svižnější, přehlednější a nahrávání fotek je rychlejší. Zajímavé také je, že kvalita pořízených fotek v příbězích je také lepší, jak u Snapchatu.

Co Instagramu ještě chybí? Nic není dokonalé a Instagram bohužel také ne. Když už přinesl příběhy, které se automaticky vymažou, tak mohl přinést také možnost chatování. To co mi také dost chybí je možnost odesílání fotek do chatu, které se také automaticky vymažou. Je velká škoda, že do příběhů nelze přidávat fotky, které již mám vyfocené v galerii fotek. Snapchat dlouho tuto funkci také neměl, ale už ji má a funguje celkem divně a fotky jsou zmenšené. Kdyby to Instagram okopíroval a vylepšil, tak po Snapchatu neštěkne ani pes.

Kdyby Instagram přinesl všechny zmiňované funkce, tak by dle mého názoru měl šanci přetáhnout uživatele Snapchatu. Otázkou ale je, jestli by aplikace Instagramu stále fungovala spolehlivě a jestli by nebyla přeplácaná. Uvidíme, jestli Instagram bude v zavádění novinek pokračovat.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*