Revolut – Bezpečný nákup v e-shopech, nákup kryptoměn a placení mobilem

Revolut přišel do ČR během roku 2018 a služba je to celkem oblíbená. V tomto článku nebudu rozepisovat, jak celá služba funguje a další podrobnosti, protože o tom psal snad už úplně každý. V článku rozeberu, jaké služby v Revolutu používám. Jsou velice zajímavé a vše používám na bezplatném účtu.

 

 

Jak se do Revolutu registrovat?

Registrace do služby Revolut je zcela zdarma a s bezplatným účtem nemusíte platit žádné měsíční poplatky. Poplatek můžete platit jen při výběru hotovosti z bankomatu. Revolut má opravdu vymazlenou aplikaci pro Android a iOS a používat jej může tedy každý.

Na odkazu níže se můžete registrovat svým tel. číslem a v mobilní aplikaci budete následně vyzváni k vyplnění svých údajů a vyfocení občanského nebo řidičského průkazu. Stránka je sice v angličtině, ale po registraci je mobilní aplikace celá v češtině.

 

 

 

 

Bezpečné placení na e-shopech?

Nakupujete na AliExpressu, Wish, BangGood a dalších podobných obchodech? Platební brány těchto služeb jsou velice pochybné a nikdy nevíte, kam se ukládají vyplněné údaje karet. Zrovna u obchodu Wish v minulosti došlo k úniku údajů karet na internet. Na takových službách se tedy rozhodně nedoporučuje platit kartou od hlavního účtu s výplatou.

 

Já u Revolutu používám dvě debetní karty. Jednu fyzickou a druhou virtuální. Fyzická karta mi dorazila poštou do tří pracovních dní za 100 Kč, ale Revolut občas dělá akce a fyzickou kartu můžete v takových případech získat zdarma. Virtuální kartu si můžete snadno založit v mobilní aplikaci a pro platby na internetu je ideální. K dispozici máte jen údaje k vyplňování do platebních bran. Všechny vydané karty jsou v současné době jen od MasterCard, takže bez problémů zaplatíte všude. První měsíce Revolut vydával jen karty Visa, které jsou na většině e-shopech v ČR problematické…

V mém případě na Revolutu nemám velké částky, ale nabiji si ze své debetní karty u AirBank peníze do Revolutu a ty následně mohu utratit na e-shopech v zahraničí. Pokud někdo odcizí údaje karty od Revolutu, tak si zbylé drobné může nechat, ale k penězům na hlavním bankovním účtu se nedostane.

 

 

 

Placení mobilem

Do našich krajin přišla také služba Google Pay, kterou můžete bezplatně využívat v mobilech se systémem Android a NFC cívkou. Využít jej lze i na iPhonech s Apple Pay, ale to jsem neměl možnost otestoval. Na videu níže se můžete podívat, jak jsem platil virtuální kartou Revolut skrze službu Google Pay. Přidání karty do Google Pay je velice snadné.

 

Rychlý nákup kryptoměn

Chcete si koupit BTC (Bitcoin), BCH (Bitcoin Cash), ETH (Ether) či LTC (Litecoin)? U Revolutu to zabere pár vteřin a převod je bezplatný. Hlídat si také můžete kurzy a kryptoměny na pár kliknutí směnit na jinou měnu. Revolut ale nefunguje, jako Coinbase a další služby, kdy je možné kryptoměnami platit a posílat je kamarádům, ale slouží jen pro nákup a případný prodej. Já si do kryptoměn nějaké ty peníze dlouho ukládal a při zvyšování kurzů i něco vydělal.

UPOZORŇUJI, že kurzy kryptoměn jsou velice nestabilní! Nikoho NENABÁDÁM, aby si je kupoval!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*