Redmi Note 12 Discovery Edition chce ohromit 210 W nabíjením a 200 Mpx fotoaparátem

Společnost Xiaomi v domovské Číně představila nové mobily řady Redmi Note 12. Jedná se hned o čtveřici dostupnějších mobilů, ale jeden zaujme především rychlým drátovým nabíjením o výkonu 210 W. Jedná se o model Redmi Note 12 Discovery Edition, který je někdy zmiňován i pod značením Explorer Edition.

Redmi Note 12 Discovery Edition je sice z nově představených modelů nejvyšší, přesto se však o nějaký vlajkový model nejedná. Představen byl v konfiguraci s 8 GB RAM a 256 GB interním úložištěm (UFS 2.2) za cenu 2399 CNY, což je dle aktuálního kurzu 8 180 Kč. Česká cena by však logicky byla o poznání vyšší, a to kvůli započítaní daně a dalších podstatných nákladů. Výrobce také doposud nepotvrdil, zda se tento model oficiálně dostane na náš trh… Do mobilu pak byl nasazen procesor MediaTek Dimensity 1080.

Zdroje: Weibo

Na čelní ploše mobil nabízí 6,67palcový OLED displej s rychlou 120 Hz obnovovací frekvencí, Full HD+ rozlišením a maximálním jasem 900 nitů. V displeji je malý průstřel 16 Mpx selfie kamerky. Někoho může potěšit prastarý 3,5 mm jack konektor pro drátová sluchátka a většina lidí pak uvítá spíše přítomnost stereo reproduktorů. K dispozici je i infraport pro ovládání domácích spotřebičů.

Zdroje: Equa leaks

Modely Redmi Note 12 Pro a Pro Plus mají akumulátory o kapacitě 5000 mAh, zatímco nejvyšší model jen 4 300 mAh. Nejedná se o nijak převratnou kapacitu, ale zas zákazníci dostanou bleskové 210 W drátové nabíjení, a tak silnou nabíječku přímo v balení. Z nuly do 60% se mobil dle výrobce nabije do pěti minut. Do 100% kapacity pak za devět minut.

Zdroje: Equa leaks

Redmi Note 12 Discovery Edition se nesnaží oslnit jen nadprůměrným nabíjením, ale i nadprůměrným rozlišením hlavního fotoaparátu. Nasazen byl 200 Mpx čip s optickou stabilizací obrazu (OIS) a světelností f/1,65. Druhý fotoaparát je ultraširokoúhlý s průměrným 8 Mpx rozlišením, 120° záběrem a světelností f/2,2. Poslední fotoaparát je už tradičně zcela zbytečný, protože má pouze 2 Mpx rozlišení a je pro makro.

Špatná výbava nečeká ani v případě konektivity. Přítomna je totiž podpora nových sítí Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 i evropský navigační systém Galileo.

Zdroje: Equa leaks
Zdroje: Equa leaks
Zdroje: Equa leaks
Zdroje: Equa leaks
Zdroje: Equa leaks
Zdroje: Equa leaks

Zdroje: GSMArena, Weibo, Fonearena, Equa leaks

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*