RECENZE: VARTA Outdoor Ambiance Lantern L10 – lucerna s barvami

Německý výrobce VARTA na našem trhu neprodává jen baterie, ale i powerbanky nebo různá světla. V minulé recenzi jsem se podíval na lucernu VARTA Ambiance Lantern L30RH i s funkcí powerbanky. Přišel čas se tedy podívat na nižší model VARTA Outdoor Ambiance Lantern L10, který nabízí vysoký svit, možnost výběru více barev světla a kompaktní rozměry. U výrobce VARTA je samozřejmostí i 3letá záruka přímo od výrobce bez dalších příplatků. V době psaní recenze bylo možné si lucernu zakoupit třeba v CZC.cz za pouhých 349 Kč s DPH nebo Mall.cz za 399 Kč s DPH.

Design a zpracování – kvalita se zvýšenou odolností

VARTA Outdoor Ambiance Lantern L10 je celá z pevného plastu. Vše drží na svém místě a konstrukční zpracování musím výrobci pochválit. Vlastně i šedé barevné provedení je hezké. Chlubit se může i certifikací zvýšené odolnosti IPX4. Vydrží tedy vlhké i prašné prostředí. Testována byla i odolnost na pády z výšky 2 metry. Vzít si ji tedy můžete klidně na letní stanování, pozdní grilovačky nebo na ryby.

Vrchní průhlednou část (čočku) je možné snadno sundat, přesto drží pevně na svém místě i během přenášení v batohu s dalšími věcmi. Horní i spodní část mají háčky pro možné zavěšení např. na větev. Čelní část na sobě nese logo VARTA a žluté tlačítko pro svit. Vespod se nachází i dvířka, která se sundávají hůře, ale zvládne to každý. Mají totiž i gumové těsnění, aby do konstrukce nevtekla voda. Pod dvířky je místo při tři AA (tužkové baterie).

Celkové zpracování lucerny se mi líbí. Je i menší než právě nedávno testovaný model L30RH, což může někomu vyhovovat více. Výrobce uvádí její délku 74,4 mm a váhu pouhých 343,7 gramů bez vložených baterií.

Svícení, výdrž a napájení lucerny

VARTA Outdoor Ambiance Lantern L10 je malá, ale má v sobě výkonnou CREE LED s udávaným maximálním svitem 150 lumenů do vzdálenosti 8 metrů. To je na tak malé tělo slušné a potěší možnost stmívání. Intenzitu svitu je možné měnit držením žlutého tlačítka. Svítit umí bíle, ale rychlím dvojím stiskem tlačítka si můžete vybírat barvu jinou. Barva se umí měnit sama, ale k dispozici jsou: bílá, oranžová, žlutá, červená, zelená, modrá, fialová a růžová. Za možnost barev moc chválím, protože ne vždy je vhodné si svítit silným bílým světlem. Především modrá barva vypadá dost dobře.

Již jsem zmiňoval, že pod dvířky vespod lucerny je místo pro vložení třech AA (tužkových) baterií. Tento model tedy v sobě nemá žádný integrovaný akumulátor, jako tomu je u vyššího modelu VARTA Ambiance Lantern L30RH. Přeci jen má menší tělo a rozdíl je i v ceně. Během testování jsem v lucerně používal baterie VARTA RECHARGE ACCU POWER 2 600 mAh. Ty jsou nabíjecí, takže si je v případě potřeby nabiju a používám lucernu dál. Výrobce udává, že maximální doba svícení je až 250 hodin v případě bílého světla (nízký výkon) a 15-60 hodin v případě barevného svícení. Myslím si, že udávaná čisla jsou dle mých testů pravdidá, ale dost záleží právě na zvolené barvě a intenzitě světla. Výdrž s alespoň mnou vloženými bateriemi hodnotím kladně.

Závěr – prcek se slušným výkonem

Z testované lucerny VARTA Outdoor Ambiance Lantern L10 mám vážně dobrý pocit. Abych byl upřímný, tak za 4 stovky jsem vůbec neočekával tak kvalitní zpracování. Ona i dobře vypadá, má zvýšenou odolnost a chválím i za háček nahoře a vespod. Velkou pochvalu si lucerna odnáší za silný bílý svit, možnost stmívání a mnoho lidí ocení možnost výběru barev světla. Velkým překvapením je také výdrž svitu, která je na takového prcka dost slušná.

A co ji vytknout? No, vlastně ono není co. Když se podívám na aktuální cenu, kdy je v době psaní recenze v CZC.cz za pouhých 349 Kč s DPH nebo Mall.cz za 399 Kč s DPH, je vybavená výborně a víc bych za ty peníze ani očekávat nemohl.

Výrobce VARTA je dlouhé roky vnímán jako kvalitní výrobce, a to se projevuje právě i luceren. Pokud hledáte malou kvalitní lucernu se slušným svitem a možností změny barev, rozhodně mohu model VARTA Outdoor Ambiance Lantern L10 jen doporučit. Pokud chcete větší lucernu i s funkcí powerbanky, podívejte se na model VARTA Ambiance Lantern L30RH.

>>Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*