RECENZE: Tesla Smart Camera PIR Battery – dostupná kamera, která se obejde i bez proudu

Tesla od Witty na našem trhu prodává chytrá zařízení do domácnosti, mezi kterými nechybí ani bezpečnostní kamery. Na test mi tentokrát dorazila kamera Tesla Smart Camera PIR Battery. Tato kamera se hodí na místa, kde není přístup k elektrickému proudu. Láká na to, že na jedno nabití vydrží až 3 měsíce, má noční vidění a vydrží i vystavení nepříznivému počasí. V době psaní recenze se kamera prodávala za 1 790 Kč s DPH.

 

Co najdu v balení?

Byl jsem velice mile překvapen tím, co prodejní balení ukrývá. Najdeme v něm kameru, nabíjecí adaptér, microUSB nabíjecí kabel a také hned dva držáky pro uchycení kamery. Nechybí pak ani potřebné šroubky.

 

 

 

Design a zpracování

Jelikož se jedná o venkovní kameru, tak ji pochopitelně nechybí ani zvýšená odolnost. Kamera tedy vydrží i běžné zmoknutí. Je z plastu a její rozměry činí: 57 x 62 x 100 mm. V porovnání s modelem Tesla Smart Outdoor Camera je i celkem těžká, ale to je vzhledem k velikosti zabudovaného akumulátoru (baterii) očekávatelné.

Na kameře se nachází 1/2,9‘‘ CMOS, 2 Mpx senzor a infračervený senzor pro spolehlivé rozpoznávání pohybu. Na zadní části kamery se nachází opravdu silný magnet, díky kterému se můžete přichytit na kovový kloub dodávaný v balení. Magnet je opravdu silný a na kloubu kamera drží jako přibitá. Můžete si ji na něm také nasměrovat, jak jen potřebujete. Na zádní části se dále nachází reproduktor, skrze který můžete vzdáleně mluvit a také záslepka ukrývající microUSB konektor pro nabíjení, tlačítko pro reset a slot pro paměťové karty microSDXC. Vespod je pak závit, do kterého můžete našroubovat druhý držák.

 

 

 

Kvalita pořízených videí a detekce pohybu

Jedná se o dostupnou kameru, to ale neznamená, že by obraz neměl být kvalitní. 2 Mpx kamera zajistí kvalitní a ostrý obraz s hezkým barevným podáním. Nechybí kvalitní infračervený senzor do vzdálenosti 10 metrů. Díky tomu je kamera schopna zaznamenat detekci pohybu za jakéhokoliv počasí. Citlivost infračerveného senzoru si také můžete přizpůsobit v mobilní aplikaci. Skvěle funguje také noční režim a pořízena videa jsou v rozlišení Full HD (1080p).

Na detekci pohybu na pozemku můžete být také spolehlivě upozorněni notifikací na mobil či tablet. Pokud se v monitorovaném úseku něco pohne, budete ihned upozorněni. To funguje také velice spolehlivě, ale je to spíše otravné. Upozorněni totiž budete i na prolétajícího ptáka či hmyz. Je zas ale dobré, že na případného zloděje budete upozorněni okamžitě a skrze reproduktor na kameře jej můžete vyzvat, aby pozemek opustil.

Fotka z kamery
Fotka z kamery s nočním režimem

 

 

 

Ukládání videí a mobilní aplikace

Kamera všechny záznamy ukládá na paměťovou kartu nebo cloudové úložiště. Výrobce však nikde nespecifikuje, jakou maximální kapacitu paměťové karty microSDXC lze použít. Za sebe mohu potvrdit funkčnost s microSDXC o kapacitě 128 GB.

Cloudové úložiště je velice pohodlné, protože se do něj ukládají úryvky zaznamenaného pohybu. Není však zdarma a v případě zájmu si jej můžete bezplatně vyzkoušet na 30 dní. Standardní tarif pak stojí kolem 100 Kč/měsíc a k dispozici jsou i další tarify pro náročnější.

Pokud cloudové úložiště platit nechcete, tak vůbec nemusíte. Všechny záznamy budete mít uložené na paměťové karty a dostanete se k nim pohodlně v mobilní aplikaci Tesla Smart, která je dostupná pro mobily a tablety se systémy Android a iOS. Střežit svůj pozemek tedy můžete odkudkoliv, protože kamera bude vždy připojena k domácí 2,4 GHz Wi-Fi síti.

Celou mobilní aplikaci Tesla Smart musím výrobci moc pochválit, protože je velice jednoduchá na ovládání a především je v češtině, což velká část uživatelů ocení. Aplikace vlastně umí úplně vše, co se od ní očekává. Prohlížet si můžete celodenní záznamy v kalendáři, ukládat videa a fotky přímo do mobilu/tabletu a živě sledovat, co se děje.

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Výrobce tvrdí, že uvnitř kamery se nachází zabudovaný akumulátor s kapacitou 9000 mAh. Ten by měl zajistit energii na celé 3 měsíce. Během mého testování se mi vůbec nedařilo kameru vybít a mohu potvrdit, že 90 dní skutečně vydržet může. Kamera je tedy vhodná na místa, kde je problém s přístupem k elektřině. Kameru pak nabijete za přibližně 4 hodiny skrze nabíjecí konektor microUSB. Je tedy škoda, že kamera již nemá oboustranný konektor USB-C.

 

 

 

Závěr – je jí vůbec co vytknout?

Tesla Smart Camera PIR Battery je vážně vydařený kousek, který za příznivou cenu spolehlivě zajistí zabezpečení pozemku. Opravdu velká výhoda je ta, že nemusíte řešit, kde máte zásuvku. Kameru jednoduše nabijete, umístíte na potřebné místo, připojíte k Wi-Fi a dále 3 měsíce nic neřešíte. Vzhledem k ceně je i kvalitní obraz a pochválit musím i aplikaci v češtině a spolehlivou detekci pohybu. Pokud tedy hledáte kameru s akumulátorem, tak tuto kameru rozhodně mohu doporučit.

4 thoughts on “RECENZE: Tesla Smart Camera PIR Battery – dostupná kamera, která se obejde i bez proudu

  1. Jak dosáhnout aby kamera na kartu nahrávala? Karta vložená od rána v aplikaci formátovaná a neuložena ani vteřina.

    1. Kamera by měla začít nahrávat automaticky hned po vložení a formátování. Zkus ji v kameře nechat třeba dva dny a uvidíš, jestli nezačne nahrávat. U jedné z kamer se mi nahrávání záznamu projevilo až po celém dni. Pokud se v aplikaci žádný záznam zobrazovat nebude, zkusil bych kartu vložit do počítače a zkontrolovat, zda na ní nějaký záznam není. 😉

  2. Souhlasím s názorem, „je možné, že na jedno nabití vydrží 90 dní“. Ale nesmíte ji zapínat. Pokud je v non-stop provozu, vydrží 3-7 dní. měřeno při teplotách pod nulou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top