RECENZE: SENCOR SSS 6603 HYPE L SE – slušný reproduktor s TWS

Výrobce SENCOR na náš trh uvedl nové bezdrátové reproduktory řady HYPE. V této recenzi jsem se podíval na model SENCOR SSS 6603 HYPE L SE, který nabízí zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu, možnost bezdrátového i drátového poslechu hudby a funkci True Wireless Stereo pro propojení dvou stejných reproduktorů. V době psaní recenze se reproduktor prodával v Mall.cz a dalších velkých e-shopech za 1 489 Kč s DPH.

Pozitiva:

 • Design a zvýšená odolnost
 • Ovládací tlačítka
 • Snadné párování
 • Možnost používat True Wireless Stereo
 • Podsvícení lze vypnout
 • AUX a MicroSD slot
 • Slušná výdrž
 • Velmi dobrá cena

Negativa:

 • Někdo může postrádat poutko

Co najdu v prodejním balení?

Od prodejního balení bezdrátového reproduktoru nelze očekávat zázraky. Najdeme v něm jen krátký USB-A – USB-C nabíjecí kabel a různé návody. Nic víc ani není potřeba.

Design, zpracování a zvýšená odolnost

SENCOR SSS 6603 HYPE L SE není nejmenším reproduktorem na trhu, ale svou velikostí se vejde do menších tašek či různých kapes pro lahev pitím na mnoha druhů batohů. Jeho rozměry dle výrobce činí: 224 x 94 x 90 mm a váží 981 gramů. K dispozici je jen v černém barevném provedení a výrobce se chlubí, že jeho konstrukce disponuje zvýšenou odolností IPX7. Vydrží tedy vystavení vlhkosti i prachu.

Reproduktor působí opravdu kvalitním dojmem a jeho design se mi dost líbí. Není nijak křiklavý, tedy až na podsvícení po stranách, které můžete i vypnout. Většinu reproduktoru pokrývá povrch z tkaniny. Chválím také za to, že je na reproduktoru dobře viditelný stavový indikátoru nabití reproduktoru a dostatečně velká fyzická tlačítka. Nechybí ani gumová záslepka ukrývající AUX pro drátový poslech, slot pro paměťové karty MicroSD a nabíjecí konektor USB-C.

Reproduktor má na levém i pravém boku přizpůsobený povrch, aby mohl stát a neovlivnilo to kvalitu zvuku. Vespod reproduktoru si lze všimnout i výstupků (nožiček), díky kterým bude reproduktor držet na svém místě i v této poloze. Je tedy jen na vás, jak budete potřebovat reproduktor položit. Je jen škoda, že se na reproduktoru nikde nenachází žádné poutko. Osobně mi to nevadí, ale někdo by jistě rád reproduktor zavěsil třeba na větev.

Jaké funkce mohu pomocí tlačítek používat?

Zpracování ovládacích tlačítek se mi líbí a je rozhodně fajn, že se jedná o fyzická tlačítka, nikoliv o problematická senzorová tlačítka. Jsou také dostatečně velká a jejich stisk je jistý. Některá tlačítka však mají i více funkcí, než je jen jejich označení.

Popis reproduktoru a funkce tlačítek

Zvukový přednes, bezdrátový i drátový poslech, TWS a hovory

SENCOR SSS 6603 HYPE L SE je bezdrátový reproduktor pod 1 500 Kč s DPH, přesto po stránce zvuku opravdu velmi mile překvapil. Nabízí 3 reproduktory a 2 pasivní zářiče. Maximální výkon reproduktoru je 30 W a výrobce se chlubí i digitálním zvukovým procesorem DSP.

Zdroj obrázku: SENCOR
 • Impedance 4 Ohmy
 • Frekvenční rozsah: 60 Hz – 20 kHz
 • Harmonické zkreslení: ≤ 1 %
 • 360° rozptyl zvuku

Reproduktor je opravdu výkonný a překvapivá je jeho maximální hlasitost. Důraznější jsou pak i basy, ale nemusíte se obávat, že basy zastíní středy a výšky. Myslím si, že zvuk je na tom opravdu dobře a nechtělo se mi ani věřit, že se jedná o reproduktor pod 1 500 Kč.

Reproduktor využívá Bluetooth 5.0 s SBC kodekem a podporuje funkci True Wireless Stereo (TWS). To znamená, že bezdrátově můžete připojit druhý reproduktor. Pro využívání funkce musíte používat jen dva úplně stejné modely. Propojení dvou reproduktorů funguje spolehlivě a tato funkce se může hodit na různé akce, kdy potřebujete dva reproduktory např. do jedné místnosti či u venkovního posezení. Dosah Bluetooth je udáván až na 15 metrů.

Nechcete reproduktor používat s mobilem? Pak můžete využívat AUX konektor s jiným zařízením, ale používat můžete i slot pro paměťové karty. Na tu můžete uložit audio nahrávky ve formátu MP3 a bez mobilu a jiného zařízení je přehrávat.

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

Uvnitř reproduktoru se nachází akumulátor o kapacitě 5000 mAh. Zajistí výdrž na jedno nabití až 8 hodin při používání hlasitosti na 50 %. Při hlasitějším poslechu samozřejmě bude výdrž nižší. Záleží jen a pouze na vašem použití a bez problémů mi vydržel 5 hodin na jedno nabití při náročnějším použití. Nabíjení pak probíhá skrze USB-C konektor, během nabíjení je možné reproduktor používat a z úplného vybití do 100 % stavu se na bije přibližně do 3 a půl hodiny. Nabíjení nejrychlejší tedy není, ale za ty peníze bych nějaké bleskové nabíjení ani neočekával.

Závěr – za ty peníze je super

V době psaní recenze se reproduktor prodával v Mall.cz a dalších velkých e-shopech za 1 489 Kč s DPH. Cena je tedy velmi lákavá a musím říci, že za ty peníze dostanete výborný reproduktor na cesty. Kdybych si měl reproduktor kupovat, vzal bych rovnou dva. Za necelé tři tisíce můžete mít bezdrátové stereo, což je rozhodně fajn. On zvuk reproduktoru je velmi dobrý a vůbec bych neřekl, že reproduktor za takové peníze umí tak dobře hrát. Chválím pak i za bleskové párování, AUX konektor a slot pro paměťovou kartu. Slušná je i výdrž na jedno nabití a dost lidí ocení, že RGB podsvícení lze vypnout.

Reproduktoru vlastně nemám co vytknout a za ty peníze bych nic lepšího ani neočekával. Někdo by jen mohl postrádat poutko pro zavěšení reproduktoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*