RECENZE: SENCOR SSS 3100 – bezdrátový reproduktor s RGB za 1 500 Kč

Výrobce SENCOR je již nachystaný na brzké letní období a na našem trhu již prodává nový reproduktor SENCOR SSS 3100. Jedná se o přenosný bezdrátový reproduktor lákající na slušný zvuk, hezký design s RGB podsvícením, zvýšenou odolností vůči vodě a jednoduchým ovládáním bez komplikací. V době psaní recenze se reproduktor prodával za stanovenou cenu 1 499 Kč s DPH v obchodech Mall.cz, Planeo.cz a dalších. Často na těchto e-shopech můžete narazit i na dopravu zdarma.

 

Pozitiva:

 • Kvalitní zpracování se zvýšenou odolností
 • Vzhledem k ceně velmi dobrý zvukový přednes
 • Snadné Bluetooth párování
 • Možnost přehrávání hudby skrze AUX a USB
 • True Wireless Stereo pro připojení dvou reproduktorů současně
 • RGB podsvícení lze zapnout/vypnout
 • Výdrž na jedno nabití
 • Atraktivní cena

Negativa:

 • Někdo může postrádat slot pro microSD

 

Obsah prodejního balení

Na samotné krabičce můžete vidět nápis „Kids“. Nemusíte se však obávat, že by reproduktor byl jen nějaké levné chrastítko pro příšerné dětské písničky. Výrobce se tím snažil naznačit, že reproduktor by měl něco vydržet. V balení se pak nachází vše, co budete k reproduktoru potřebovat, a to nabíjecí USB-C kabel, 3,5 mm AUX kabel a návody.

 

Design a konstrukce – hudba u bazénu není problém

Nejedná se o žádný titěrný reproduktor, ale ani o žádného obra. Celkové rozměry reproduktoru činí: 13,5 (výška) x 36 (šířka) x 18,4 cm (hloubka). Vzhledem k velikosti integrovanému akumulátoru je nízká 2,1 kg váha reproduktoru. Vzít si jej můžete kamkoliv, a to klidně i k bazénu. Výrobce se totiž chlubí certifikací zvýšené odolnosti IPX5 a vydržet by tedy měl i cákance z bazénu nebo déšť.

Horní část svým uchem láká na možné přenášení. To na rozdíl od jiných podobných reproduktorů není z levné gumy, ale z pevného plastu a v reproduktoru drží jak přibyté. Zajišťují jej totiž šroubky a v případě potřeby by neměl být problém celé ucho sundat. Proč by to ale někdo dělal? Dále na této části jsou všechna potřebná tlačítka s pogumováním a bílé diody signalizující stav nabití.

Čelní část reproduktoru má na sobě mřížku a logo výrobce. Láká na to, že si můžete při poslechu hudby zapnout také RGB podsvícení měnící barvy, ale o tom se budu rozepisovat později. Z boků pak najdeme potřebné výdechy a na zadní části je gumovaná záslepka ukrývající 6,35 mm konektor pro připojení mikrofonu, 3,5 mm AUX, klasické velké USB-A, moderní oboustranné USB-C a zdířka „pro případný nutné reset“ celého reproduktoru. Potěší, že USB-C neslouží jen jako nabíjecí konektor, ale lze do něj zapojit i USB-C flash disk. Celá záslepka také drží v reproduktoru opravdu pevně, takže voda nebo prach do konektorů nepronikne.

Celkové zpracování reproduktoru je vážně vydařené, nikde nic nevrže a použité plasty jsou pevné. Zkrátka výrobce myslel na to, že reproduktor budete přenášet v ruce, batohu a budete ho používat na venkovních grilovačkách nebo s dětmi u bazénu.

 

Zvukový přednes, bezdrátový i drátový poslech a režim párování

Abych byl upřímný, tak od reproduktoru za 1 500 Kč s DPH jsem velká očekávání po stránce zvuku vážně neměl. Co také chtít za ty peníze, že? Byl jsem však velice mile překvapen tím, jak hlasitě reproduktor hraje. Vzhledem k ceně je velmi dobrý také zvukový přednes, kdy byl kladen důraz na basy, ale přesto jsem byl s výškami a středy spokojený. Je i jedno, zda posloucháte taneční hudbu, pop nebo i něco tvrdšího. O zvuk se starají 2 měniče (reproduktory) a 2 pasivní zářiče. Maximální výkon je udáván 60 W.

 • 2x reproduktory + 2x pasivní zářiče
 • Maximální výkon: 60 W
 • Frekvenční rozsah: 85 – 16000 Hz
 • Frekvenční odezva: 85 Hz – 16 kHz

Pochvaloval jsem si bezproblémové párování s mobily, notebooky a dalšími zařízeními skrze Bluetooth 5.1. Stačilo jen dlouze podržet zapínací tlačítko pro vyvolání režimu párování, na mobilu či jiném zařízení reproduktor s názvem „SSS 3100“ najít a spárovat. Díky režimu True Wireless Stereo (TWS) můžete připojit také dva reproduktory současně – pouze druhý model SENCOR SSS 3100 (nikoli např. SSS 3100 SE). Hudbu můžete pomocí 3,5 mm AUX konektoru používat i drátově a na některých akcích lze využít i 6,35 mm konektor pro připojení externího mikrofonu. Chválím, že hudbu je možno přehrávat i z USB-A nebo USB-C flash disků. Tyto konektory podporují maximální kapacitu disků 32 GB a formáty skladeb: MP3 a FLAC. Někdo může postrádat slot pro paměťové karty microSDXC, ale na co SD karty, když můžete připojit nějaký malý USB disk, že? Paměťové karty pak fungují s připojením skrze levné redukce.

 

Poměrně dost dostupných reproduktorů spoléhá na to, že stav režimů budete sledovat na titěrné barevné diodě. V létě na slunci je pak taková dioda neviditelná. SENCOR nad celým procesem zapínání či např. vyvolání režimu párování přemýšlel. Po zapnutí se ozve zvuk a na vyvolání režimu párování či následném připojení k mobilu budete hlasitě slovy upozorněni.

 

 

Ovládací tlačítka a RGB podsvícení

Myslím si, že umístění fyzických tlačítek je ideální, a i s pogumováním je jejich stisk jistý. Pomocí nich lze také ovládat vše, co budete potřebovat. Ovládat lze úroveň hlasitosti, přehrávání hudby, reproduktor zapínat/vypínat i vyvolávat režim párování. Je zde i tlačítko pro ovládání režimů RGB podsvícení. Těch je k dispozici více a je jen na vás, jaký si zvolíte. Rád vidím, že v případě potřeby je možné stejným tlačítkem celé podsvícení klidně vypnout.

 

Výdrž na jedno nabití

Výrobce se chlubí vysokou výdrží na jedno nabití. O tu se stará vestavěný akumulátor o kapacitě 3 600 mAh, což je na poměry přenosných reproduktorů slušná kapacita. Najdou se i reproduktory s vyšší kapacitou, ale ty jsou také o poznání těžší. Reproduktor jsem testoval dlouhodobě a mohu potvrdit, že výrobce se 7hodinovou výdrží nelhal. Samozřejmě se jedná o výdrž s maximální úrovní hlasitosti přibližně na 50 %. Při vyšším navýšení hlasitosti + s režimy RGB výdrž klesla na 4,5 – 5 hodin (dle nastavení). Výdrž je tedy slušná a nabíjení pak probíhá skrze oboustranný konektor USB-C. Použít tedy můžete klidně nabíječku od mobilu a stav nabití sledovat na diodách na horní části reproduktoru.

 

Zvuk – kvalitní reproduktor za málo peněz

SENCOR SSS 3100 velmi mile překvapil tím, jak slušný zvuk nabízí. Za tyto peníze jsem neočekával ani tak kvalitní konstrukční zpracování se zvýšenou odolností vůči vodě. Rád vidím i možnost poslechu hudby přes AUX a někteří jistě ocení připojení mikrofonu nebo USB disků. Je mi jasné, že poměrně dost lidí miluje i RGB podsvícení. Ti budou režimy barev milovat a pokud vám bude podsvícení vadit, můžete ho zcela vypnout. True Wireless režim pro využívání dvou reproduktorů – pouze druhý model SENCOR SSS 3100 (nikoli např. SSS 3100 SE) je také moc fajn funkce a na větších akcích při posezení venku jej oceníte. Pochválit musím i snadnou obsluhu reproduktoru s bezproblémovým režimem párování na všech zařízeních.

Za cenu lehce pod 1 500 Kč si tedy myslím, že SENCOR SSS 3100 je výborný bezdrátový reproduktor. Pokud tedy hledáte dostupný přenosný reproduktor pro letní posezení venku u grilovaček se sousedy nebo bazénu, mohu jej jen doporučit. Nedostatky se hledají jen těžko a zmínit mohu asi jen absenci microSD slotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*