RECENZE: Xiaomi Redmi Smart Band Pro – šikovný chytrý náramek za pár korun

Čínská společnost Xiaomi je známá tím, že každým rokem přináší chytré náramky za opravdu příznivé ceny. Jedním z těchto náramků je nedávno představený Redmi Smart Band Pro. Ten zaujme minimalistickými rozměry, hezkým OLED displejem a spolehlivým měřením různých aktivit. V době psaní recenze se náramek prodával za cenu 1 290 Kč s DPH.

 

Co najdu v balení?

Od prodejního balení tak levného náramku nelze očekávat zázraky. Co taky očekávat od balení náramku, že? V prodejní krabičce tedy najdeme jen nabíjecí kabel a různé návody.

 

 

 

Pozitiva:

 • Minimalistické rozměry
 • Barevný displej, maximální jas displeje
 • Zvýšená odolnost 5 ATM
 • Systém v češtině
 • Mobilní aplikace v češtině
 • Monitoring spánku a SpO2
 • Dvoutýdenní výdrž na jedno nabití
 • Krásná cena

 

Negativa:

 • Dostupný jen v černé barvě
 • Budíky lze nastavit jen skrze aplikaci

 

 

 

Design, zpracování a displej

Na našem trhu je náramek dostupný jen v jednom barevném provedení, a to v černém. Na AliExpressu si však klidně můžete zakoupit více barevných řemínků za pár drobásků. Výrobce se také chlubí, že originální řemínek je údajně antibakteriální Ag+. Bez řemínku pak samotný modul náramku váží krásných 15 gramů. Na ruce tedy po chvilce není takřka cítit.

Na čelní ploše najdeme hezký OLED displej s úhlopříčkou 1,47palce a rozlišením 194 x 368 px. Rozhodně musím výrobci pochválit, že náramek disponuje automatickou regulací jasu displeje, což u tak levných náramků není obvyklé. Maximální jas 450 nitů je také na výborné úrovni a náramek lze ovládat i na přímém světle. Příkladné jsou pak i pozorovací úhly.

Celé tělo je z plastu, jak by každý očekával. Kvalita zpracování je na příkladné úrovni a ke konstrukci nemám žádné výtky. Potěší, že konstrukce má zvýšenou odolnost 5 ATM, což znamená, že si náramek můžete vzít klidně i na plavání nebo do sprchy.

 

 

 

Operační systém – přítomnost češtiny potěší

V náramku Redmi Smart Band Pro najdeme operační systém v češtině, což rozhodně velká část zákazníků uvítá. Problém náramku nedělá dokonce ani diakritika a náramek se ovládá jen dotykově, a to pomocí gest. Z horní části displeje lze vysunout lištu s novými notifikacemi a zprávami. Z levé části displeje se pak dostaneme k různým zkratkám pro použití svítilny (rozzáří se displej), budíky, nastavení atd. Tahem zprava pak máte k dispozici přehledy srdečního tepu, kroků a dalších aktivit. Ze spodní části displeje se pak dostanete k ostatním funkcím, jako je ovládání spouště fotoaparátu, počasí, ovládání hudebního přehrávače, stopky, nalezení telefonu atd. Systému tedy nemám co vytknout a nabízí vše dle očekávání.

 

 

 

Jaké aktivity umí monitorovat?

Přímo v náramku najdeme funkci Cvičení, kde se ukrývají různé režimy pro monitoring aktivit. K dispozici je chůze, venkovní běh, běh na běžeckém pásu, terénní běh, cyklistika, plavání v bazénu a další vodní sporty, jóga, veslování, skok přes švihadlo, tanec, míčové sporty, zimní sporty a hromada dalších režimů.

Náramek automaticky umí také měřit ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie, SpO2 (okysličení krve), srdeční tep 24/7, stres i spánek. Xiaomi před lety mělo se svými náramky problém s měřením spánku, kdy nefungoval monitoring spánku během dne či krátká zdřímnutí. To se však konečně změnilo a náramek Redmi Smart Band Pro měří spánek velice dobře. Ony i ostatní aktivity vlastně jsou zaznamenávány dobře a jsou dost podobné, jako u dražších hodinek. Na své si přijdou i ženy, protože náramek umožňuje záznam měsíčního cyklu.

 

 

 

Zprávy, hovory a budíky

V mobilní aplikaci si můžete zapnout upozornění na hovory a přímo na náramku je možné hovor zavěsit. Budíky pak fungují také velice dobře. Je jen velká škoda, že si je nastavit můžete pouze v mobilní aplikaci.

A co ty notifikace? No, ty fungují naprosto spolehlivě a bez problémů. Číst si můžete také celé zprávy z různých chatovacích aplikací, a to i s diakritikou a emotikony. Jen ti emotikoni vypadají docela zvláštně a nejsou z nějakého důvodu barevné. Na zprávy také nelze reagovat.

 

 

 

Mobilní aplikace

Náramek komunikuje skrze Bluetooth 5.0, a to s aplikací Xiaomi Wear. Aplikace je dostupná jak pro Android, tak i jablíčkové iOS. Někteří také jistě ocení, že aplikace komunikuje s aplikacemi STRAVA a a Apple Health.

Hned po spuštění aplikace máte před sebou naměřená cvičení, přehled spánku a všechny ostatní aktivity. Ty si můžete také rozklepnout pro získání podrobnějších informací. Např. u spánku tak můžete mít přehled o lehkým, hlubokým, REM i krátkým zdřímnutím.

Ve spodní části aplikace je pak k dispozici „Cvičení“, kde můžete spustit venkovní běh, cyklistiku a další aktivity, během kterých bude využívána GPS z mobilu. V kolonce „Profil“ pak můžete vybrat nový ciferník, nastavit si notifikace (oznámení aplikací) a další funkce náramku.

Je dobré také upozornit na to, že aby bylo vše správně funkční, je zapotřebí vypnout různé úspory baterie u aplikace Xiaomi Wear, povolit automatické spouštění aplikace a přístup k notifikacím.

 

 

 

Výdrž na jedno nabití a nabíjení

O výdrž se stará ukrytý akumulátor s kapacitou 200 mAh. Výrobce se také chlubí až 14denní výdrží na jedno nabití v běžném režimu a až 20denní výdrž s úsporným režimem. Dle mých zkušeností mohu dvoutýdenní výdrž potvrdit a výdrž tedy výrobci chválím. K nabíjení pak slouží přiložený kabel, který k náramku připojíte magneticky, což je elegantní řešení.

Zdroje: Mi.com

 

 

 

Závěr – super náramek za pár korun

Redmi Smart Band Pro je levný náramek, takže jsem neměl velká očekávání. Byl jsem však mile překvapen především z monitoringu spánku, a i jiných aktivit. Výrobci se povedl i OLED displej s automatickou regulací jasu a pochválit pak musím všudypřítomnou češtinu. Dále pochválit musím dvoutýdenní výdrž na jedno nabití a krásnou cenu 1 290 Kč s DPH.

A co bych náramku vytkl? No, asi jen to, že není u nás dostupný ve více barevných provedeních. Je také škoda, že budíky nelze nastavit přímo na náramku a je k tomu zapotřebí sáhnout po mobilní aplikaci.

>>Mohlo by se vám také líbit:

2 komentář

 1. Chvála Pánu Bohu za to.

  Super, konečně česká recenze asi zatím stále furt jediná!

 2. Ja som sa tesila na cestinu,ale stale mi to preskakuje do anglictiny, neviem preco

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*