Čínská společnost Xiaomi je známá tím, že každým rokem přináší chytré náramky za opravdu příznivé ceny. Jedním z těchto náramků je nedávno představený Redmi Smart Band Pro. Ten zaujme minimalistickými rozměry, hezkým OLED displejem a spolehlivým měřením různých aktivit. V době psaní recenze se náramek prodával za cenu 1 290 Kč s DPH.
Co najdu v balení?
Od prodejního balení tak levného náramku nelze očekávat zázraky. Co taky očekávat od balení náramku, že? V prodejní krabičce tedy najdeme jen nabíjecí kabel a různé návody.
Pozitiva:
- Minimalistické rozměry
- Barevný displej, maximální jas displeje
- Zvýšená odolnost 5 ATM
- Systém v češtině
- Mobilní aplikace v češtině
- Monitoring spánku a SpO2
- Dvoutýdenní výdrž na jedno nabití
- Krásná cena
Negativa:
- Dostupný jen v černé barvě
- Budíky lze nastavit jen skrze aplikaci
Design, zpracování a displej
Na našem trhu je náramek dostupný jen v jednom barevném provedení, a to v černém. Na AliExpressu si však klidně můžete zakoupit více barevných řemínků za pár drobásků. Výrobce se také chlubí, že originální řemínek je údajně antibakteriální Ag+. Bez řemínku pak samotný modul náramku váží krásných 15 gramů. Na ruce tedy po chvilce není takřka cítit.
Na čelní ploše najdeme hezký OLED displej s úhlopříčkou 1,47palce a rozlišením 194 x 368 px. Rozhodně musím výrobci pochválit, že náramek disponuje automatickou regulací jasu displeje, což u tak levných náramků není obvyklé. Maximální jas 450 nitů je také na výborné úrovni a náramek lze ovládat i na přímém světle. Příkladné jsou pak i pozorovací úhly.
Celé tělo je z plastu, jak by každý očekával. Kvalita zpracování je na příkladné úrovni a ke konstrukci nemám žádné výtky. Potěší, že konstrukce má zvýšenou odolnost 5 ATM, což znamená, že si náramek můžete vzít klidně i na plavání nebo do sprchy.
Operační systém – přítomnost češtiny potěší
V náramku Redmi Smart Band Pro najdeme operační systém v češtině, což rozhodně velká část zákazníků uvítá. Problém náramku nedělá dokonce ani diakritika a náramek se ovládá jen dotykově, a to pomocí gest. Z horní části displeje lze vysunout lištu s novými notifikacemi a zprávami. Z levé části displeje se pak dostaneme k různým zkratkám pro použití svítilny (rozzáří se displej), budíky, nastavení atd. Tahem zprava pak máte k dispozici přehledy srdečního tepu, kroků a dalších aktivit. Ze spodní části displeje se pak dostanete k ostatním funkcím, jako je ovládání spouště fotoaparátu, počasí, ovládání hudebního přehrávače, stopky, nalezení telefonu atd. Systému tedy nemám co vytknout a nabízí vše dle očekávání.
Jaké aktivity umí monitorovat?
Přímo v náramku najdeme funkci Cvičení, kde se ukrývají různé režimy pro monitoring aktivit. K dispozici je chůze, venkovní běh, běh na běžeckém pásu, terénní běh, cyklistika, plavání v bazénu a další vodní sporty, jóga, veslování, skok přes švihadlo, tanec, míčové sporty, zimní sporty a hromada dalších režimů.
Náramek automaticky umí také měřit ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie, SpO2 (okysličení krve), srdeční tep 24/7, stres i spánek. Xiaomi před lety mělo se svými náramky problém s měřením spánku, kdy nefungoval monitoring spánku během dne či krátká zdřímnutí. To se však konečně změnilo a náramek Redmi Smart Band Pro měří spánek velice dobře. Ony i ostatní aktivity vlastně jsou zaznamenávány dobře a jsou dost podobné, jako u dražších hodinek. Na své si přijdou i ženy, protože náramek umožňuje záznam měsíčního cyklu.
Zprávy, hovory a budíky
V mobilní aplikaci si můžete zapnout upozornění na hovory a přímo na náramku je možné hovor zavěsit. Budíky pak fungují také velice dobře. Je jen velká škoda, že si je nastavit můžete pouze v mobilní aplikaci.
A co ty notifikace? No, ty fungují naprosto spolehlivě a bez problémů. Číst si můžete také celé zprávy z různých chatovacích aplikací, a to i s diakritikou a emotikony. Jen ti emotikoni vypadají docela zvláštně a nejsou z nějakého důvodu barevné. Na zprávy také nelze reagovat.
Mobilní aplikace
Náramek komunikuje skrze Bluetooth 5.0, a to s aplikací Xiaomi Wear. Aplikace je dostupná jak pro Android, tak i jablíčkové iOS. Někteří také jistě ocení, že aplikace komunikuje s aplikacemi STRAVA a a Apple Health.
Hned po spuštění aplikace máte před sebou naměřená cvičení, přehled spánku a všechny ostatní aktivity. Ty si můžete také rozklepnout pro získání podrobnějších informací. Např. u spánku tak můžete mít přehled o lehkým, hlubokým, REM i krátkým zdřímnutím.
Ve spodní části aplikace je pak k dispozici „Cvičení“, kde můžete spustit venkovní běh, cyklistiku a další aktivity, během kterých bude využívána GPS z mobilu. V kolonce „Profil“ pak můžete vybrat nový ciferník, nastavit si notifikace (oznámení aplikací) a další funkce náramku.
Je dobré také upozornit na to, že aby bylo vše správně funkční, je zapotřebí vypnout různé úspory baterie u aplikace Xiaomi Wear, povolit automatické spouštění aplikace a přístup k notifikacím.
Výdrž na jedno nabití a nabíjení
O výdrž se stará ukrytý akumulátor s kapacitou 200 mAh. Výrobce se také chlubí až 14denní výdrží na jedno nabití v běžném režimu a až 20denní výdrž s úsporným režimem. Dle mých zkušeností mohu dvoutýdenní výdrž potvrdit a výdrž tedy výrobci chválím. K nabíjení pak slouží přiložený kabel, který k náramku připojíte magneticky, což je elegantní řešení.
Závěr – super náramek za pár korun
Redmi Smart Band Pro je levný náramek, takže jsem neměl velká očekávání. Byl jsem však mile překvapen především z monitoringu spánku, a i jiných aktivit. Výrobci se povedl i OLED displej s automatickou regulací jasu a pochválit pak musím všudypřítomnou češtinu. Dále pochválit musím dvoutýdenní výdrž na jedno nabití a krásnou cenu 1 290 Kč s DPH.
A co bych náramku vytkl? No, asi jen to, že není u nás dostupný ve více barevných provedeních. Je také škoda, že budíky nelze nastavit přímo na náramku a je k tomu zapotřebí sáhnout po mobilní aplikaci.
Super, konečně česká recenze asi zatím stále furt jediná!
Ja som sa tesila na cestinu,ale stale mi to preskakuje do anglictiny, neviem preco